Zeeland PZC Steeds iets nieuws voor jeugd Veere WALCHEREN 29 41 Roos (14) is genezen van blauwtong Kom vandaag naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! WpVTL—,/ 4 Ruim honderd euro boete voor weggooien blikje in gracht IJsbaan wellicht in Vlissingen iiss Werving Zaterdag 15 september 2007 Zeeuwse visserij presenteert zich in volle breedte Vyacheslav Mikhailov toont zijn werk één dagje in Vlisisngen Tip? redwalch@pzc.nl Mobiele skatebaan en pannakooi maken rondje langs de dorpen. door Selma Osman domburg - De gemeente Veere koopt binnenkort een verplaatsba re hangplek, pannakooi en skate baan. De drie mobiele speelvoor- zieningen gaan rouleren langs alle dertien kernen van de gemeente. Koudekerke en Zoutelande krijgen de primeur. „Die wachten al zo lang", zegt welzijnswethouder J. Melse. Het project mobiele voorzie ningen is volgens Veere zo vernieu wend dat een provinciale subsidie wordt aangevraagd in het kader van Leefbaar Platteland. Tot duide lijk is of dat geld er komt, mag de gemeente nog niets aanschaffen. De Veerse gemeenteraad stelt zelf vijftigduizend euro beschikbaar voor het project. Daarmee kunnen de pannakooi, een skatebaan en een meetingpoint worden aange schaft. „Een mooie start", vindt Melse, die het project in drie jaar tijd wil uitbouwen. De mobiele meetingpoints zijn be dacht voor rondhangende jeugd. Ze lijken op bushokjes of overdek te picknicktafels en kunnen tegen een stootje. „Je hebt een dak bo ven je hoofd als het regent en je kunt óp de tafel zitten in plaats van eraan." Vooral dat laatste zal de jeugd aan spreken, denkt de wethouder. Hij wil af van hangcontainers, die een weinig fraaie uitstraling hebben. Alleen in Grijpskerke en Seroosker- ke zijn de hangcontainers volgens hem nog een succes. Zij blijven De gemeente Veere koopt 'flit- sende' vrijetijdsvoorzieningen die verplaatsbaar zijn. Om alle jongeren daarvan te laten profite ren, rouleren ze langs de kernen. staan, net als de acht skatebanen die de gemeente al heeft. In elke Veerse kern wordt in sa menspraak met de bewoners een veldje aangelegd, waarop de vrije tijdsvoorzieningen komen. Een heftruck pakt de spullen na een paar maanden op om ze in een an der dorp te zetten. Zo komt er meer variatie. Melse: „Is de lol er af, dan moet je weer eens wat nieuws verzinnen. Jongeren willen flitsend zijn." Hij noemt het project in Veere uniek. Andere plattelandsgemeen ten kijken mee, vertelt hij. „We kampen allemaal met dit pro bleem. Je hebt geen geld om der tien skatebanen aan te schaffen. Maar ook voor een kleine kern als Gapinge wil je toch iets doen." Fractievoorzitter R. de Visser van de SGP/ChristenUnie bracht het balletje vorig jaar aan het rollen onder het motto 'jongeren niet alleen bestraffen, maar ook belonen'. Toch moet de jeugd zich blijven ge dragen, waarschuwt de wethou der. „,Als ze er een zootje van ma ken, laad ik de hangplek of skate baan gewoon weer op. Dat is juist het mooie van die mobiele voorzie ningen." middelburg - De koe Roos is genezen van blauw tong. Net als vijf schapen op kinderboerderij De Klepperhoeve in Middelburg. „Ze zijn er echt heel ziek van geweest", zegt beheerster Annema- rie Koppelaar. Met heel veel geduld en liefde zijn de dieren er weer bovenop geholpen. „We heb ben ze zacht voer gegeven, want van blauwtong krijgen ze zweren in de mond. Daardoor hebben ze pijn en eten ze niet zo makkelijk. We hebben bijvoorbeeld het hooi geweekt, zodat het een papje werd." De medewerkers van de kinderboerderij hebben de afgelopen weken extra uren gedraaid om de beesten te verzorgen. „We moesten ze allemaal temperaturen. Zodra er één koorts had, kreeg ze antibiotica. Nu is nog één schaap ziek, maar ook Van 10.00 uur tot 17.00 uur in en om de Vismijn aan de eerste Binnenhaven in Vlissingen. De toegang is gratis into: www.vlissingen.nt/uit t, iJÊmmm Mafecc' BMemÏi g;»>fui 'Li c-j middelburg - no euro boete. Een twintigjarige inwoner van Nieuw en Sint Joosland zal zich in het ver volg wel bedenken voor hij nog maals een leeg blikje in het water gooit. Politierechter R. Reinarz ver oordeelde hem gisteren bij verstek tot die boete. Officier van justitie I. Zondervan had dat bedrag geëist. Volgens hem geeft het geen pas om opper- door Miriam van den Broek VLISSINGEN - In Vlissingen wordt opnieuw geijverd voor de komst van een ijsbaan met Kerstmis. De baan zal, als het doorgaat, ge bouwd worden in de Spuikom, in de tent die daar nu staat voor het filmfestival. Bijna elk jaar wordt er in Vlissin gen gesproken over een ijsbaan. Toch lukte het steeds niet om er één naar de stad te krijgen. L. van Heulen, B. van Hoepen, A. Weststrate en J. Houmes, die alle maal in Vlissingen wonen of wer ken, gaan er alles aan doen om het dit jaar wel voor elkaar te krijgen. Ze hebben deze week de Stichting Ijspaleis opgericht. „De brieven voor een vergunning zijn inmid dels de deur uit en we gaan de ko mende weken flink aan de slag om het benodigde geld bijeen te krij gen. We hebben iets meer dan een ton nodig", zegt Van Heulen. De schaatsbaan moet de laatste drie weken van december en de eerste week van januari open zijn. De tent zal worden aangekleed in kerstsfeer. Volgens de stichting is de Spui kom een leuke plek voor een schaatsbaan. Het is dicht bij de stad en bij de parkeergarage. dat dier komt er wel weer bovenop, denkt Koppe laar. Ze heeft een speciale band met Roos de koe. „Roos is veertien, ze is hier tegelijk met mij gekomen, toen ze nog een kalfje was." De dieren zijn nu niet immuun voor de ziekte, ze kunnen het opnieuw krijgen als ze worden gesto ken door een knut, het vliegje dat de ziekte ver spreidt. foto Ruben Oreel vlaktewater op die manier te ver ontreinigen. De jongeman zelf, zo bleek uit de processtukken, was be trapt door een agent toen hij het bewuste blikje in Middelburg in de gracht naast de Beenhouwers- singel gooide. De man zelf ontkende tegenover de politieman zijn daad. Dat hielp hem niet. Het was gezien en dus kreeg hij een forse boete. Tip? redactie@pzc.nl Op verzoek van het CWI zaten wat wethouders, burgemeesters en andere notabelen deze week in Terneuzen werkgevers te por ren om vacatures aan te melden voor 45-p/ussers die moeilijk aan de bak komen. De verslaggever die de wervings actie een plaatsje in de krant moest geven, kreeg een wethou der aan de lijn die verhaalde over het succes van de dagcam pagne. Tientallen vacatures had den ze bijeengesprokkeld. „Zit er nog iets aardigs bij?", vroeg de journalist, „jazeker", luidde het antwoord, „kijk maar eens op de site van de gemeente." Daarop viel te lezen: „Op dit mo ment zijn er geen vacatures."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31