cm Die presentatrice, kom. Speelfilm Bijbrengt muziek en Broodje Puckey De krant 5 weken voor 15 euro! PZC 2 Zaterdag 15 september 2007 PZC MAIKEL HARTE Ik ben gisteren een kijkje gaan nemen bij het beeld van Thom Puckey dat vorige week in Terneuzen officieel werd onthuld. 'De man met cape' zorgde voor veel ophef, want een beeld van een blote man in het openbare straatbeeld dat zou niet door de beugel kunnen. Volledig onterecht al die com motie, want het is echt maar een klein lulletje hoor. Ik heb er zelfs enige mate van zelfvertrouwen aan kunnen ontlenen. Ik vraag me af of al die ophef de reden is geweest om het beeld een beetje schamel weg te zetten. Het beeld staat name lijk op een plek waar je niet makkelijk langs loopt, het valt ei genlijk tussen wal en schip. Maar misschien is dat wel juist de kunstzinnige en diepere ge dachte achter de locatie. Immers, het ontwerp van het Terneu- zense stadhuis is te typeren als een schip en de zeedijk valt te beschouwen als de wal en daar staat het precies tussen. Het beeld zou op een andere plaats, bijvoorbeeld op de kop van een pier of pal aan de Schelde in de hoek voor het Waterfront, veel meer opdoen. Niet gehinderd door enige kennis van kunst vind ik het name lijk wel een mooi beeld en mede gezien de grootte zou het al lure kunnen hebben. Dat heeft het nu te weinig. Om er nu wat van te maken zou eigenlijk de ruimte rond het beeld op nieuw ingericht moeten worden, zodat het wat makkelijker volk trekt. Ik heb mijn vrouw al voorgesteld een frituur te beginnen te genover het beeld. In België moet van de overheid de frituur uit het straatbeeld verdwijnen en als die plannen doorgaan wordt het voor Belgen straks pure nostalgie om een frituur te bezoeken. Bezoek Terneuzen, stad van Friet en Wiet. Onze specialiteit wordt geheel in stijl van het beeld een broodje Puckey, een broodje warme worst. Een kleintje dan. Onterecht al die commotie, want het is maar een klein lulletje COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal ik neem een proefabonnement van 5 weken voor 15,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar: PZC Lezersservice. Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) PostcodeWoonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De trouwe volgers die erbij konden zijn, waren eensge zind in hun oordeel: de Umoja-concerten die Blof vorig jaar in het Nieuwe Luxor in Rotter dam gafj waren met afstand het beste wat de Zeeuwse band ooit op een podium heeft laten zien. De optredens hadden een onge kende intensiteit en de muzikale eenwording van het Umoja-pro- ject werd daar pas maximaal voel baar. Die concerten zijn de basis van de bioscoopfilm Een manier om thuis te komen - Umoja live. Het is een waagstuk, want concert registraties zijn niet zelden een flet se afspiegeling van wat de bezoe ker destijds heeft ervaren. Boven dien is de vraag wat de bijna twee uur durende documentaire nog kan toevoegen aan bijvoorbeeld de EEN MANIER OM THUIS TE.. Regie: Chiem van Houweninge jr., Peter Slager. Te zien bij Film by the Sea. Vanaf 20/9 ook elders. door Rolf Bosboom uitvoerige dvd bij het album Umo ja en aan het vele dat al gezegd en geschreven is over de muzikale we reldreis van de band. Het pakt - en dat is een grote ver dienste - buitengewoon goed uit. De prachtige opnamen van de Rot terdamse concerten, gefilmd uit al le. denkbare hoeken, brengen de muziek en de muzikanten heel dichtbij en maken de emotie waar mee de optredens waren door drenkt (opnieuw) voelbaar. Haar fijn is bijvoorbeeld vastgelegd hoe Cristina Branco en Paskal lakob- sen in elkaar opgaan tijdens Dan sen aan zee en, verderop in de film, in Herinnering aan later - een waar muzikaal liefdesspel. Desondanks neigt het eerste deel van de documentaire naar het voorspelbare. De Luxor-beelden worden afgewisseld met reisopna- men en de vier bandleden die ver tellen over de achtergronden van hun Umoja-project. Het is nodig om het kader te schetsen, maar veel beelden en citaten zullen fans inmiddels bekend voorkomen. Na drie kwartier slaat de film, vrij abrupt, een andere weg in en er volgt een gedeelte dat de kijker naar het puntje van zijn stoel doet schuiven. Het begint met de onder- Marga Vermue arriveert, sinds haar ringrij-avontuur in elk geval een Zeeuwse - zij het gevallen - ster. Uit een auto stapt een be kend gezicht. Die televisiepresen tatrice, kom, hoe heet ze ook al weer? Naamkaartjes, ze zouden het verplicht moeten stellen. „Geen gewone mensen meer op de catwalk", geeft een beveili gingsman door. Kijk, dat schept duidelijkheid. Vanaf nu komen al leen maar VIP's langs. Politiemo toren met zwaailichten arriveren. Limousines beginnen af en aan te rijden. Marjan Berk opent de reeks Bekende Nederlanders en vele anderen volgen: Georgina Verbaan, Peter van Straaten, Frans Weisz, diverse soapsterren, Frank Boeijen, Emile Ratelband (die nog steeds 'Tsjakka' roept zo dra hij een camera ruikt), Cristina Branco en nog een hele rits. Voor de fotografen is het spitsuur. Een dame wandelt anoniem naar binnen, volstrekt genegeerd door publiek en pers. Een schandelijke ontvangst voor een van de hoog ste gasten van de avond: zange res, actrice en regisseuse lane Bir- kin. Niemand die haar kent of herkent. Ze neemt het nog goed op. Rond kwart over acht komen de limousines voor de laatste keer om de hoek. Het moment waar op iedereen heeft gewacht is daar: de aankomst van Blof. Nor man Bonink, met vrouw en kin deren, voorop, gevolgd door Pas- kal Jakobsen en zijn aanstaande, Bas Kennis en Peter Slager met zijn echtgenote. Het viertal, ook keurig in smoking, wordt onder gedompeld in een zee van came ra- en flitslicht. De band die zich altijd verre heeft gehouden van glamour geniet even van een wa re sterrenontvangst. Hollywood in Holland. Eregast Jane Birkin wordt bij de opening van Film by the Sea verwelkomd door Leo Hannewijk (linksboven). Ook actrice Georgina Verbaan (rechts boven), de Portugese zangeres Christina Branco (rechtsonder), zanger Danny Vera en Escha Tanihatu (onder Birkin) en Blofzanger Paskal Jacob- se en zijn verloofde, Doortje (linksonder), schreden over de rode loper voor de bioscoop in Vlissingen. foto's Lex de Meester Societyminnend Nederland verzamelde zich gisteravond in Vlissingen voor het begin van Film by the Sea. Langs de rode loper is het speuren naar Bekende Nederlanders. door Rolf Bosboom Waar zijn ze toch? Een kwartier ge wacht en nog geen VIP ge spot. Toch is het glamourgehalte van het filmfestival dit jaar naar verluidt groter dan ooit, getuige ook de rode loper die dit jaar is ge promoveerd tot een lange, hoge rode catwalk, zodat iedereen goed kan zien wie tot de gala-ope ning is uitverkoren. Tot nu toe moeten we het echter doen met een lokale schrijver en een vaag bekende wethouder. Maar het is nog vroeg. En er valt genoeg te zien bij de entree van Cine City. Veel dames hebben zichtbaar hun best gedaan. Beval lige galajurken, fraai geëtaleerde decolletés, zorgvuldig geboetseer de kapsels en andere staaltjes huisvlijt passeren. De heren heb ben zich in grote meerderheid aan het black tie-voorschrift ge houden en vormen een zwarte stoet van strikken. Maar bekend? Al schrijden sommigen wel met een blik van 'Je herkent me toch wel?' richting ingang. Paparazzi loop van Tellingen meldt zich, dus dat biedt hoop. Er zijn trouwens opmerkelijk veel fotografen en cameraploegen aan wezig. Het NOS-journaal inter viewt festivaldirecteur Leo Hanne wijk. Nieuwsgierige Vlissingers drommen samen rond de bio scoop om de high society van dichtbij te zien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2