Britse centrale bank helpt hypotheekbank Spoorwegbedrijf N S huurt extra intercity's Plantenvoeding Pokon in andere handen RENAULT PZC Zaterdag 15 september 2007 1 7 Hypotheekverstrekker Northern Rock in de problemen. LONDEN - De Britse centrale bank schiet de grote hypotheekverstrek ker Northern Rock met een nood- krediet te hulp. Dat maakte, het Britse ministerie van Financiën gis teren bekend. Northern Rock heeft door de onrust op de finan ciële markten moeite om zijn acti viteiten te financieren. Het Britse bedrijf kwam gisteren met een winstwaarschuwing. Northern Rock is volgens de recen te cijfers de grootste hypotheekver strekker van Groot-Brittannië. Het besluit van de Bank of England (BoE) om als kredietverlener op te treden werd genomen na overleg UDEN - Het bekende plantenvoed- selmerk Pokon is overgenomen door investeerder Synergia Capi tal. Daarmee wordt het in 1929 op gerichte familiebedrijf Pokon Chrysal, sindsdien synoniem voor de verzorging van planten en bloe men, opgesplitst. Pokon gaat onder de hoede van Synergia alleen verder op het ge bied van potgrond, plantenvoedsel en gewasbestrijdingsmiddelen. Het merk, te koop in tien landen, heeft een sterke marktpositie in Nederland maar is buiten de lands grenzen een relatief kleine speler. Chrysal, verder bekend van het merk Vitabric, richt zich volledig op bloemenverzorging. De produc ten zijn in meer dan veertig lan den verkrijgbaar. Van de 240 werk nemers van Pokon Chrysal gaan er dertig over naar Pokon. De rest blijft bij Chrysal, aldus een woordvoerder gisteren in een toe lichting. Synergia heeft belangen in Neder landse (familie)bedrijven. Onlangs nam de investeerder uit Veenen- daal een belang in Schoenenreus en verkocht het zijn belang in Van Dobben-en Kwekkeboom. Randstad versterkt zich in Duitsland AMSTERDAM - Randstad neemt de Duitse branchegenoot Team BS over voor 71 miljoen euro. Dat maakte het uitzendconcern giste ren bekend. De verwachte omzet van Team BS in 2007 bedraagt 55 miljoen euro. Randstad wil met de overname van Team BS zijn leidende positie op de Duitse markt versterken. Het concern heeft een marktaan deel in Duitsland van 14 procent en streeft ernaar dat uit te breiden naar 20 procent. „De Duitse uitzendmarkt staat nog aan het begin, die zal de ko mende jaren verdubbelen", zei Randstad-topman Ben Noteboom eerder in juli tijdens de presentatie van de tweyde kwartaalcijfers. met het ministerie van Financiën en de financiële toezichthouder FSA. Het is niet bekend hoeveel noodkrediet wordt verstrekt aan Northern Rock. Het is zeer zeldzaam dat de BoE een dergelijke stap neemt, aldus de Britse nieuwszender BBC, die als eerste melding maakte van het nieuws. Het is voor het eerst sinds 1998 dat de BoE een financiële in stelling te hulp schiet. De nieuws zender zei verder dat klanten van Northern Rock niet in paniek hoe ven te raken. Northern Rock heeft een markt- 1^ De Britse centrale bank schiet de grootste hypotheekverstrekker van Groot-Brittannië te hulp. De hypotheekbank heeft moeite om zijn activiteiten te financieren. aandeel in Groot-Brittannië van 18,9 procent. Het totale beheerde vermogen bedraagt 113 miljard pond sterling (165 miljard euro). Het concern gaf gisteren een winst waarschuwing in verband met de hogere kosten voor het verstrek ken van krediet. Het bedrijf uit Newcastle verwacht dit jaar een winst voor belastingen van 500 miljoen tot 540 miljard pond. Ana listen rekenden op een winst van 647 miljoen pond. Ook volgend jaar komt de winst onder druk te staan, vervyacht Northern Rock. Het aandeel Northern Rock is dit jaar al 46 procent in waarde ge daald. Donderdag was het fonds nog de grootste verliezer op de beurs in Londen wegens geruch ten over een mogelijk noodkrediet van de Britse centrale bank. 114 extra wagons moeten groei aantal reizigers opvangen. UTRECHT - De Nederlandse Spoor wegen hebben opnieuw extra ma terieel besteld om de groei van het aantal reizigers in Nederland op te vangen. Het gaat om 104 intercity rijtuigen, die worden gehuurd van de Duitse spooronderneming Deutsche Bahn. Daarnaast zijn tien rijtuigen over genomen van NS Internationaal. In totaal zijn de 114 wagons goed voor 6500 extra zitplaatsen. Deze maand krijgen NS de be schikking over de eerste zestig in Duitsland gehuurde wagons. Eind 2007 moeten ze allemaal rijden, vooral op de trajecten Deven- ter-Amersfoort-Amsterdam en Arnhem-Utrecht-Den Haag. Dankzij de extra wagons neemt het aantal zitplaatsen in NS-trei- nen toe tot 256.000 eind dit jaar. In december vorig jaar telden de treinen van NS 240.000 zitplaat sen en in 2002 waren dat er nog 228.000. De extra capaciteit is hard nodig. Het aantal treinreizigers zit sinds 2005 flink in de lift (12 procent). NS vervoeren dagelijks ruim 1,1 miljoen reizigers en alle reserves worden de laatste tijd aangespro ken in de strijd tegen te volle trei nen. De spooronderneming is sinds en kele jaren bezig met het vervangen van het rijdend materieel. Op dit moment hebben NS voor onge veer 700 miljoen euro aan orders voor nieuwe intercity's en stoptrei nen uitstaan. De komende jaren komen daar naar verwachting nog honderden miljoenen aan investe ringen bij. Het kabinet wil dat het openbaar vervoer jaarlijks met 5 procent groeit. Kom dit weekend naar de Renault-dealer voor La grande parade de Renault. Een feest vol nouveautés en spektakel. Ontdek de nieuwe Renault Twingo die verkrijgbaar is vanaf 8.495,- en profiteer van formidabele aanbiedingen op alle andere modellen. Kom naar de Renault-dealer en maak kans op één van de vijf gloednieuwe Renault Twingo's. Kijk ook op www.paraderenault.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17