BINNEN OPROEP Prisma v45 PZC Zaterdag 15 september 2007 Wie: Marcel (40, KLM-piloot) en Mirjam Schuurman (40, studente aan de Fotoacademie), en hun dochters Lotte (11) en Nina (8) Waar: Meppelerweg 61, Steenwijk Type huis: monumentaal pand in Jugendstil Bouwjaar: 1904 Inhoud woning: 1500 m3 Perceel grootte: 1250 m2 door Jan van Mullem foto's Frens Jansen Heeft u een bijzonder huis - bijvoorbeeld qua architectuur, inrichting of historie - en wilt u dat laten zien in deze krant, stuur dan een e-mail (met een foto van het huis) naar featureredactie@wegener.nl Bellen kan ook: 024-3650509. rialen als schouwen en tegels, passend bij de sfeer van het huis. Een aannemer heeft de grote klussen aangepakt, on der meer het stucen van de muren en plafonds (inclusief het maken van nieuwe orna menten, red.)." Na vier maan den klussen en op-en-neer pendelen tussen hun toenmali ge woonplaats Haarlem en Steenwijk trok het gezin in de villa. Mirjam: „Om vervolgens alles te verfijnen. We zijn heel perfectionistisch. Dat is een vermoeiende eigenschap wan neer je in zo'n huis woont. Het is voor je gevoel nooit af." Een van de redenen waarom het echtpaar inmiddels een bouw- kavel heeft gekocht bovenop een heuveltje dichtbij hun hui dige huis. Daar gaan ze hun volgende 'woonavontuur' aan: het bouwen van een woning in Engelse cottage-stijl. Jugendstil p- De villa bezit nog tal van originele Jugendstil-kenmerken. Een daar van is de schildering boven de glas-in-loodramen aan de zijkant van de woning, waarachter de trap verborgen zit. Mirjam: „Er was weinig meer van te zien toen we het kochten. Ik heb zelf de kwast gepakt en de originele lijnen en kleuren dikker aangezet." Veranda Niet alleen binnenshuis hebben Marcel en Mirjam veel werk verzet, ook buiten zijn ze druk geweest. Mirjam: „De achtertuin was een grote parkeerplaats met allemaal van die parkeervakken. We hebben de ruimte groen ge maakt, met een paar zitjes." „De veranda is ook ons idee", vervolgt Marcel. „Het huis had geen deur aan de achterzijde, alleen een raam. Van dat raam hebben we een deur gemaakt, met deze houten veranda erachter. Je kunt hier heerlijk zitten eten, drinken of kletsen met vrienden." Statige villa Vier woonlagen en een char mant torentje telt de grote, statige villa in Steenwijk die Marcel en Mirjam Schuurman eind 2000 kochten. Het pand is in 1904 in opdracht van een kantonrechter gebouwd onder architectuur van B. Rouwke- ma. Vlak na WO II vonden mili tairen er onderdak. Tot 1986 behield het pand de functie van Protestants Militair Tehuis, een soort soos voor de solda ten die gelegerd waren in de plaatselijke kazerne. In 1986 vestigde een accountantskan toor zich in de villa. Marcel: „Systeemplafonds, grijze mu ren, 52 tl-bakken, geen keu ken, geen badkamer. Zo zag het huis er in grote lijnen uit toen wij het kochten. Mijn vrouw en ik hebben het sloop werk gedaan, eerdere verfla gen verwijderd en zijn op zoek gegaan naar oude bouwmate Pronkkast De woonkamer was bij aankoop nog één grote ruimte, met een balie van het vroegere accoun tantskantoor in het midden. Mar cel en Mirjam hebben de stati ge sfeer van 1904 terugge bracht door de plafonds te laten stucen en te voor zien van orna menten, een hou ten visgraatpar ketvloer te laten leggen en de schijn te wekken dat er suitedeu ren aanwezig zijn. Marcel: „Echte, oude suitedeuren hadden we wel gewild, maar door de plek van de leidingen in de muur bleek dat niet mogelijk. Aan de linkerzij de in de woonka mer zit, op het eerste gezicht vreemd, geen groot raam, maar een muur. Mir jam: „Dat is toen tertijd met opzet zo ontworpen. Daar was plek voor de pronk- kast. Wij hebben er een schilderij opgehangen." Verbindende schakel Een brede trap verbindt de tweede, derde en vierde woonlaag met el kaar. Marcel: „Het houtwerk van de trap heeft van die prachtige Jugend- stil-lijnen. Daar zag je aanvankelijk niets van: alles was in de kantoorpe riode bedekt met platen. Die trap kaalbranden en schuren was nog een hele klus. We hebben zelf ge reedschap moeten maken om in al le hoekjes te kunnen schuren, het af- bijtmiddel maakte ons compleet high en vier verfbranders hebben de geest gegeven." Op de trapopgang onder de ramen met glas-in-lood staat een bijzonder tafeltje. Het blad fungeerde ooit als deurtje van een vaste kast die in de woning stond. Badkamer De badkamer is groot en in balans met de rest van de woning; geen hightech materialen, maar eerlijk hout en mar mer. Het vrijstaande bad is nieuw ge kocht bij Windsor. De 'wastafel' is ge maakt door een timmerman naar voor beeld van een foto van een kapperstafel die Mirjam in een tijdschrift zag staan. Een plaatselijke grafzerkenspecialist maakt het marmeren blad op maat. De tegels op de vloer zijn gekocht bij een handelaar in oude bouwmaterialen. Mir jam: „Op deze plek heeft zo'n twintig jaar lang de calculator van het accoun tantskantoor gewerkt. Nadat wij het huis hadden gekocht, zei hij: 'Het lukt jullie nooit om van deze kille plek iets gezelligs te maken.' Toen het werk aan de badkamer klaar was, hebben we hem uitgenodigd. Hij zag het resultaat en was met stomheid geslagen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 125