de vrouw bout Prisma j v43 PZC Zaterdag 15 september 2007 ETALAGE Model A4482F van Etna, foto's CPD SI www.etna.nl HIP HANDWERKEN Gehaakte gordijntjes en macraméplanten- hangers roepen onherroepelijk herinneringen op aan de jaren zeventig. Die tijd is terug, zo be weert Danielle Proud, vooral omdat de kroost van toen in middels grootgegroeid is. Dus is handwerken weer helemaal hip. En dat is wel zo handig nu we al lemaal een persoonlijke touch aan het interieur willen geven. Hoe dat kan, beschrijft Proud in Hip Huis. De Britse auteur laat zien hoe je zelf placemats, rol gordijnen of dekens kunt ma ken. Hip Huis is verschenen bij Kosmos Uitgevers. Prijs: 24,95 euro. RANDAFZUIGING In de wereld van de afzuigkap is randafzui- ging de trend. Daarbij verdwij nen kookluchtjes niet alleen via de voor- of zijkant, maar langs alle randen van de kap. En meer afzuiging betekent minder lucht jes. Ook het nieuwe model van Etna (model A4482F) is uitge rust met randafzuiging. Het de signexemplaar van t.079 euro is daarnaast behoorlijk stil. Het vetfilter is weggewerkt achter een roestvrijstalen afdekplaat en kan in de vaatwasser gereinigd worden. al wat meer richt op artikelen als verf, behang en andere decoratie materialen, speelt in op de vrouw als consument. Vos: „Ze zijn drie jaar geleden een samenwerking aangegaan met het tijdschrift 101 Woonideeën. Daar mee richten ze zich duidelijk meer op de woninginrichting dan op het klussen. En Praxis in Amster dam is haast een woonwinkel in plaats van een bouwmarkt." Volgens Vos is het heel slim van bouwmarkten om de vrouw meer aandacht te geven. „Vrouwen heb ben in de regel veel meer invloed op het interieur dan mannen. Dus je ziet nu dat mannen het hout ko pen en vrouwen de kussens en de lampjes. Wat is er heerlijker dan een winkel waar je allebei aan je trekken komt?" Bouwmarkten blijven zich daarbij wel op het lagere prijsniveau richten. „Een lamp van 1.000 euro zul je niet zo gauw bij Karwei of Praxis aantref fen. Ze zijn ook geen trendsetters, maar meer trendvolgers. Ze spelen heel snel in op trends die door de exclusievere zaken worden gezet." „Wij gaan ons steeds meer toespit sen op het decoratieve, in plaats van het constructieve", vat Ron Kloos van Karwei de trend samen. „De nadruk komt meer te liggen op verf, behang en raamdecoratie, dat deel van het assortiment dat vrouwen aantrekkelijk vinden. Naast het gewone assortiment zijn er complete afdelingen woonacces soires gekomen. Ook het kleurge bruik en de presentatie worden daarop aangepast, met mooiere stellingen en vloeren. Het is echt een metamorfose." Volgens Kloos is het nieuwe con cept een succes. „Het is misschien nog wat vroeg, maar zowel in Apeldoorn als in Sneek slaat het aan. We gaan dit jaar nog vijf van deze vestigingen openen en als dat goed gaat, willen we dit concept uitrollen over de rest van het land." De drie grootste Van de bouwmarkten in Neder land is Gamma nummer 1, Praxis nummer 2 en Karwei neemt de derde plaats in. Gam ma, dat behoort tot hetzelfde concern als Karwei, heeft geen plannen zich meer op interieur decoratie te richten. FEESTJE VAN BINNEN Galerie Binnen in Amsterdam bestaat 1 oktober 25 jaar. Daarom organi seert het feestvarken van 1 okto ber tot en met 17 november een overzichtstentoonstelling. Zo'n vijftig ontwerpers uit binnen- en buitenland die afgelopen kwart eeuw bij Binnen hebben geëxposeerd, leveren een bijdra ge. Zo is werk te zien van Ettore Sottsass, Michèle de Lucchi, Al berto Meda, Jasper Morrison, Ulf Moritz, Richard Hutten en Studio Job. Een aantal ontwer pers heeft speciaal voor de expo sitie een nieuw product ontwor pen. Galerie Binnen, Keizers gracht 82, Amsterdam. Informa tie: 020-6259603. STRiJKSEN it Een beetje strijksysteem ziet er tegenwoor dig uit als een buitenaards we zen. Dat geldt zeker voor de WX 2200, het nieuwe model van De'Longhi. Volgens de pro ducent is het opmerkelijke uiter lijk synoniem voor verbetering. Het systeem is uitgerust met een afneembaar waterreservoir dat tijdens het strijken kan wor den bijgevuld. Handig is dat de verschillende strijkprogramma's al op het toestel kunnen wor den ingesteld. Maar het kan na tuurlijk ook ouder wets op de strijk- Prijs: 349 euro. Nieuw strijksysteem. ra www.delonghi.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 123