Griekse regering lijkt goed weg te komen Deense brochure: Hoe herken ik een terrorist in wording? Last Minutes van Zwartepoorte: rijk uitgevoerde BMW 116i vijfdeurs. O.J. verhoord na beroving 1 O Zaterdag 15 september 2007 PZC 26.750,- 0,- 0,- 26.750,- Tijdelijke aanbieding nieuwe BMW 116i vijfdeurs met Business Line en 16 inch lichtmetalen wielen zonder meerprijs! Kijk op www.zwartepoorte.nl of kom meteen langs. Business Line met airconditioning, metallic lak, mistlampen voor, verwarmde buitenspiegels en ruitensproeiers, regen- en lichtsensor, middenarm- steun voor met opbergvak en opbergpakket. Lichtmetalen BMW wielen 7Jx16 met 205/55 R16 banden. Zwartepoorte Goes bv, Amundsenweg 33,4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45 BMW 116» vijfdeurs in standaarduitvoering Last Minute meerprijs Business Line Last Minute meerprijs lichtmetalen wielen Uw prijs in deze rijke uitvoering Uw Last Minute voordeel Liever lease? Last Minute tarief LOS ANGELES - De Amerikaanse ex-sportheld en oud-acteur O.J. Simpson is verhoord door de poli tie in Las Vegas, nadat souvenir handelaar Alfred Beardsley aangif te had gedaan van beroving door Simpson. Dat zei de politie giste ren. Simpson is niet gearresteerd. Maandag gaat de advocaat van Be ardsley, David Cook, naar de rech ter om te vorderen dat Simpson al le gestolen souvenirs teruggeeft. De aangifte werd op dezelfde dag gedaan dat Simpsons boek 'Als ik het gedaan had' uitkwam. Dit boek gaat over de moord op de ex-vrouw van Simpson en haar vriend in 1994. Simpson was ver dachte, maar hij werd in een rechtszaak niet schuldig verklaard. De bosbranden kwamen de regering op veel kritiek te staan. De vraag is of de Grie ken morgen wraak nemen in het stemhokje. S 1 efaald in de meest ele- ff mentaire taak: bescher- VJ ming van de burgers. De regering is een boevenbende." Stu dente Zara Dimitra zegt dat wat vrijwel overal klinkt in Grieken land na de catastrofale bosbran den. Maar zal de volkswoede zich vertalen in een even catastrofale nederlaag voor de zittende rege ring van premier Costas Karaman- lis als morgen algemene verkiezin gen plaatsvinden? Ook het Griekse politieke land schap oogt desolaat. Inhoudelijke discussies worden vrijwel niet ge voerd; retoriek en complotdenken door onze correspondent Windy Kester KOPENHAGEN - Het Deense Cen trum voor Terreuranalyse komt met een brochure die ouders en le raren duidelijk wil maken hoe zij een potentiële terrorist kunnen herkennen. De brochure staat op internet en vertelt hoe je de signa len van radicalisering onder jonge ren oppikt. Die kennis moet het makkelijker maken op tijd alarm te slaan. De aanleiding zijn de recente arres taties van acht jonge mannen op verdenking van het plannen van aanslagen in Denemarken. Zij zou den banden hebben met Al Qai- ANALYSE door Eelco van der Linden overheersen. Ook aan deze ver vroegde verkiezingen zat een lucht je. Een regering mag besluiten tot een vervroegde gang naar de stem bus als er zaken van nationale bete kenis spelen, maar daarvan was geen sprake. Karamanlis, een door de wol ge verfde politicus, kwam in 2004 aan de macht met zijn centrum rechtse Nieuwe Democratie (ND). Hij beloofde niets minder dan de wedergeboorte van de staat. Maar dat wonder is uitgebleven. De rege ring vloog naar beneden in de pei lingen. Karamanlis besloot tot een bekende Griekse truc: niet afwach ten tot de zaak niet meer te repare da-leiders. De Denen zijn vooral geschokt over het feit dat het gaat om jongens die zich van straatvoet- ballende schoffies tot extremisten hebben ontwikkeld. De typische extremist is volgens het centrum, dat deel uitmaakt van de Deense inlichtingendienst PET, een man van tussen de 16 en 25 jaar. Hij is geboren en opge groeid in Denemarken, maar hij voelt zich niet thuis in de samenle ving. Volgens de chef van PET weten wij in West-Europa echter niet pre cies waaróm sommige jongeren daadwerkelijk terrorist worden. „Daar wordt nog steeds te weinig ren valt, maar anticiperen en ho pen dat de voorsprong die de rege ring nog had op de oppositie, ge noeg zou zijn om op tijd een nieu we termijn veilig te stellen. Maar toen stond 'half Griekenland' in brand. Plots was er wel die natio nale importantie. De ramp vergif tigde het politieke klimaat verder en leidde tot nog meer complot- denken. De regering zelf speculeer de over een schimmige 'externe vij and'. Het Griekse publiek oordeelde ech ter keihard over de gebrekkige hulp tijdens de branden en klaag de over een perverse link tussen politiek en speculanten. De sociaal democratische oppositiepartij Pasok kreeg, zo leek het, de over winning op een presenteerblaadje. Maar de Pasok blijkt zwak, intern verdeeld en heeft geen leiders van formaat. En zo vindt een echt won der plaats: de regering is weer opge krabbeld en ligt in de laatste peilin gen zelfs iets voor op Pasok. Het onderzoek naar gedaan", zei hij op de Universiteit van Kopenhagen. Volgens de brochure van het ter- reuranalysecentrum ontstaat radi calisering in vier herkenbare sta dia. Eerst legt een leermeester con tact met de persoon die ontvanke lijk lijkt voor zijn ideeën. In de tweede fase begint die persoon zich anders te gedragen. Vervol gens trekt hij zich langzaamaan te rug uit zijn oude sociale leven. In de vierde fase vindt er een ver harding plaats die bijvoorbeeld kan bestaan uit interesse voor zeer gewelddadige video's van gevechts situaties en het terechtstellen van gijzelaars. snelle uitdelen van hulpgeld aan (echte en pseudo-) slachtoffers van de branden, heeft daarbij zeker ge holpen. Maar dit alles verbloemt niet de crisis waarin de Griekse po litiek verkeert. Sinds het vertrek van de kolonels in 1974, wordt die politiek beheerst door de twee dy nastieën Karamanlis en Papandre- ou en hun respectievelijke ND en Pasok. De grote vraag is of morgen de Grieken toegeven aan hun frustra tie en een proteststem zullen uit brengen. Een groot aantal kleine (extremistische) partijen loopt zich al warm. Dankzij een verlaag de kiesdrempel (3 procent) hebben zij meer kans een plek te verove ren in het parlement. Als ND of Pasok niet aan een meer derheid komt, zullen zij een coali tie moeten aangaan. En dat is vloe ken in de Griekse kerk. Karamanlis heeft al aangekondigd in zo'n geval nieuwe verkiezingen te zullen ei sen. Tweede mkz-geval in Groot-Brittannië LONDEN - Na de nieuwe uitbraak van mond-en-klauwzeer (mkz) in het Verenigd Koninkrijk is een tweede geval door laboratorium tests bevestigd. Enkele dieren die op een boerderij ten zuiden van Londen zijn geruimd, waren inder daad besmet, aldus het Britse mi nisterie van Landbouw. De tweede boerderij ligt vlakbij het bedrijf waar woensdag al mkz werd bevestigd. Zoon Radovan Karadzic aangehouden in Servië BELGRADO - De Servische politie heeft gisteren de zoon van de voortvluchtige Radovan Karadzic gearresteerd om hem te ondervra gen in verband met de jacht op zijn vader. Vader Karadzic, die wordt gezocht voor volkeren moord, is al tien jaar op de vlucht. Een Servische minister suggereer de dat de tactieken om Karadzic te pakken zijn veranderd door meer druk op zijn familie uit te oefenen. Mensen afgeslacht in Centraal-Afrika PARIJS - Militairen in de Cen- traal-Afrikaanse Republiek hebben honderden mensen afgeslacht en ruim honderdduizend mensen ge dwongen hun dorpen te ontvluch ten. Dat zegt Human Rights Watch (HRW). In haar rapport be schuldigt de mensenrechtenorgani satie president Francois Bozizes eli tetroepen, maar ook andere militai re eenheden, rebellen en rovers bendes van de wreedheden. Drie zusjes komen om bij grens Polen WARSCHAU - Drie Tsjetsjeense meisjes van 6,10 en 13 jaar zijn om gekomen, nadat zij met hun moe der illegaal de grens met Polen wa ren overgestoken. Douaniers von den eerst de uitgeputte moeder van de drie zusjes. Zij had haar jongste kind bij zich. De vrouw wees waar de lichamen van haar oudste dochters lagen. De meisjes zijn door ontbering gestorven. Benazir Bhutto Oud-premier Bhutto kan weer naar Pakistan ISLAMABAD - De Pakistaanse rege ring staat toe dat oud-premier Be nazir Bhutto uit ballingschap te rugkeert naar Pakistan. Wel moet zij dan terechtstaan op verdenking van corruptie. Een andere oud-pre mier in balllingschap, Nawaz Sha rif, werd afgelopen week direct het land uitgezet. Die zaak was anders, aldus een regeringswoordvoerder, omdat hij te vroeg zou zijn terug gekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 10