Cardon staat aan vooravond van zwaar seizoen Schaakclubs bescheiden Andreas Klöden zegt af voor WK 42 Vrijdag 14 september 2007 pzc Het Witte Paard start de schaakcompetitie tegen Homburg Apeldoorn. door Peter van Kouteren den haag - Helmut Cardon begint morgen ongetraind met het vlag genschip van Het Witte Paard aan een nieuw avontuur in de meester klasse. De in Den Haag woonachti ge Zeeuws-Vlaming ziet de rentree op het hoogste niveau vooral als een bekroning van eerder gelever de inspanningen, maar schat de kansen op lijfsbehoud niet hoog in. Met een persoonlijke score van 7,5 punt uit negen duels was Helmut Cardon vorig seizoen in de op één na hoogste klasse het onbetwiste goudhaantje van HWP. De Zeeuw teerde daarbij vooral op eerder op gedane ervaringen. „Ik speel alleen in de competitie voor HWP", zegt hij aan de vooravond van een nieu we uitdaging. „Verder doe ik hele maal niets meer aan schaken. Ik heb een erg drukke en soms hecti sche baan. Mijn dagen zijn erg lang. Ik vind het nog steeds een prachtige sport, maar veel tijd en zin om nog eens uitgebreid voor het schaken te studeren heb ik niet." Het klinkt bijna als een veront schuldiging van de Internationaal Meester, die sinds zijn jeugd voor de Sasse vereniging uitkomt. „Ik speel een enkele keer op internet, maar mijn laatste grote toernooi heb ik in 1994 gespeeld. Ik kan me zelfs niet eens herinneren wan neer ik mijn laatste weekendtoer- nooitje heb gespeeld. Van de zo mer ben ik wel een aantal keer in Sas van Gent geweest, maar dat was vooral om zaken te regelen na Helmut Cardon (links): „Het is toch eigenlijk van de zotte, dat je in een plaatsje als Sas van Gent zo hoog speelt." het overlijden van mijn ouders. Verder kom ik alleen bij thuiswed strijden nog in Sas van Gent. Ik weet niet eens of er nog een club avond is." Cardon, sinds anderhalf jaar werkzaam bij een grote Ameri kaanse bank als adviseur investe ringsbeleid voor Nederlandse pen sioenfondsen, weet dan ook dat hem een zwaar seizoen wacht. „Vorig seizoen kwam ik met mijn score uit op een prestatieranking richting 2600 elo-punten. Het is een algemene eigenschap van sterkere spelers dat ze tegen zwak kere tegenstanders in het laatste uur dingen in de richting van de sterkere partij kunnen doen kante len. Dan wordt de rug gekromd. Maar als je zo super weinig schaakt als ik, dan weet je dat het dit jaar van een compleet andere orde zal worden. Elke tegenstan der is zo'n beetje beter." „Het is toch eigenlijk van de zot te", vindt hij, „dat je in een plaats je als Sas van Gent zo hoog speelt. Schaken bij HWP wordt door be hoorlijk unieke factoren bepaald. Waarom spelen Belgen zo graag bij ons? Waarom blijft dit team zo lang bij elkaar? Nee, geld is er niet. Dat heeft er niks mee te maken. Teams als Groningen (de lands kampioen) en Hilversums Schaak genootschap (vorig seizoen num mer twee) kunnen wel geld inzet ten. Kramnik, de huidige wereld kampioen, kwam vorig seizoen voor Groningen uit. Ivantsjoek, de nummer twee van de wereld, ook. Wij spelen morgen tegen Hom burg Apeldoorn, dat ook geld kan inzetten. Ze spelen zondag ook. Dat zal niet voor niks zijn. Ze zul foto Camile Schelstraete len er wel sterk op staan." De kan sen op lijfsbehoud schat hij dan ook niet hoog in. „Maar ze zijn er wel. Dertig procent", verwacht hij. „Het is vooral heel erg leuk om te gen Kramnik, Ivantsjoek en mor gen bijvoorbeeld tegen Jussupow te spelen. Dat is voor iedere scha ker een uitdaging." Wi Helmut Cardon heeft door een drukke baan weinig tijd en zin om uitgebreid voor het schaken te studeren. Toch speelt hij met HWP op het hoogste niveau. ORGANISATIEBUREAU TOM DE KONING PRESENTEERT 3 SPECTACULAIRE FASHION EVENTS MET WERVELENDE MODE- EN BEAUTY SHOWS v.a. 19.00 uur op: 15 september in De Vliegende Vaart Terneuzen Afterparty met Fashion Girls 21 september in De Nieuwe- en Wandelkerk- Kloostergangen- Middelburg Afterparty met Boaz Black the Soul Patrol Een deel van de entreegelden wordt gedoneerd aan de Stichting Don Bosco Kinder Fonds. Stichting Sawasdee Don Bosco Kinderfonds zijn uiteraard op alle avoinden aanwezig met een informatie stand 28 september in De Zeelandhallen Goes Afterparty met optreden van Edsilia Rombley Voor alle informatie website: www.cambodja- sawasdee.nl e-mail: info@cambodja-sawasdee.nL berlijn - Andreas Klöden doet eind deze maand niet mee aan de wereldkampioenschappen wielren nen in Stuttgart. De Duitser is niet op tijd hersteld van de blessures aan zijn hand en heup die hij onlangs bij een onge val tijdens de training opliep. „De tijd die ik nu nog heb tot eind september is helaas niet voldoen de om honderd procent in vorm van start te kunnen bij het wereld kampioenschap", aldus Klöden op zijn website. „Ik heb geprobeerd aan mijn vorm te werken, maar het zit er niet in." door Roeland Alders goes - De Zeeuwse schaakploe- gen, die uitkomen op landelijk ni veau, hebben bescheiden doelstel lingen. Handhaven is het doel. Het Witte Paard 2 uit Sas van Gent speelt na een jaar afwezig heid weer in de tweede klasse. Gert van Rij geeft als doelstelling aan dat handhaven het belangrijk ste is. Met wat verjonging in het team hoopt men op een plaats in de middenmoot. De eerste wed strijd is meteen al een goede krachtmeting. De Sassenaren moe ten morgen afreizen naar Leiden, waar Philidor wacht. In de derde klasse staat de derby tussen Middelburg en Goes op het programma. Goes is gepromo veerd uit de Zeeuwse hoofdklasse en debuteert in de landelijke com petitie. Handhaven is het grootste doel volgens teamleider Erwin Kloosterman. Bij de Middelbur gers vind een leegloop plaats. René Tiggelman en Bert Henderik- se zijn naar Souburg verkast en Willem-Ian Pannekoek speelt niet meer. Sven Stange is verhinderd wegens zijn stage. Dit maakt het niet makkelijk voor teamleider Maarten Westerweele, die tot over maat van ramp de sterke Cor Jan sen ook nog remise zag spelen te gen Goesenaar Jaap Pauptit in een vooruitgespeelde partij. Terneuzen is teruggekeerd uit de tweede klasse. De ploeg gaat voor een positie in de middenmoot. Bij Terneuzen speelt talent Quinten Ducarmon voor het eerst vast in de hoofdmacht. Net als Terneuzen verwachten de Souburgers een plaats in de mid denmoot te behalen. René Tiggel man is een welkome versterking. Het derde team van Het Witte Paard is blij met handhaving. Het team kiest voor de jeugd. Het Bel gische talent Eva Baekelant, Maar ten Rademakers en de zusjes Don na en Lisa Schut zorgen voor de verjonging. Daar komt bij dat Han Schut tevens in het derde team van de Sassenaren gaat spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62