Huizinga jaagt op WK-goud Judoënde broers wacht zware kwalificatie 43 42 The Times roept Michels uit tot de beste coach Vrijdag 14 september 2007 Tip? sport@pzc.nl Mentsjov blijft leider Vuelta, Petacchi wint tweede etappe op rij Helmut Cardon begint aan loodzware klus met eerste team HWP Wereldtitel is enige prijs die nog ontbreekt op imposante erelijst. door Arnold Aarts rio DE Janeiro - Hij is de succesvol ste Nederlandse judoka van het af gelopen decennium. Mark Huizin ga won vier keer de Europese titel en veroverde drie olympische me dailles, waaronder de gouden in 2000. Maar tijdens wereldkampi oenschappen was de 34-jarige Rot terdammer nooit op zijn sterkst. Daar moet vandaag verandering in komen. Huizinga denkt er klaar voor te zijn. De afgelopen maanden heeft hij zwaar getraind en de pijntjes en vermoeidheid van de laatste we ken worden steeds minder. Hij voelt zich fitter worden, fit genoeg om het hoogste te bereiken. „Het zou zomaar kunnen dat op de juis te dag op de juiste plek alles op zijn plaats valt." Zijn routine maakt Huizinga tot een meer dan gemiddelde kanshebber. „De erva ring die ik op vorige kampioen schappen heb opgedaan, is een groot voordeel. Het reguleren van de spanning lukt me uitstekend." Het hoofddoel van Huizinga tij dens de WK is kwalificatie voor de Olympische Spelen, waarvoor een plaats bij de eerste vijf is ver eist. „Ik heb zoveel kampioen schappen meegemaakt, dat de Spe len me als enige nog echt prikke len. In Peking hoop ik een mooi af scheid te beleven." Een jaar later (2009) worden in zijn eigen stad de WK gehouden, maar daar ziet Huizinga zich niet meer verschij nen. „De oudste wereldkampioen ooit was 31, ik ben dan 36. Op die leeftijd word ik geen wereldkampi oen meer en dat is wel mijn inten tie. Het is niet leuk om mee te doen en geen potten te breken. Dan is het juist erger dat het in Rotterdam wordt gehouden." Huizinga heeft een vervelende pe- Mark Huizinga aast vandaag in Rio de Janeiro op de wereldtitel. Waarna de judoka op de Olympi sche Spelen volgend jaar een mooi afscheid wil beleven. riode in zijn privéleven afgesloten. Een verbroken relatie kwelde hem dusdanig dat hij zich zelfs op het laatste moment terugtrok voor de Europese titelstrijd in april. Hij heeft nu weer rust gevonden en leest veel. Verschillende thrillers en... de bijbel. „Ik ben niet gelovig, maar wil graag dingen weten. De bijbel is de leidraad in het leven van een paar miljard mensen, dan ben ik benieuwd naar die leidraad. Veel mensen verwijzen voor hun handelen naar de bijbel, maar wat staat er eigenlijk in dat boek? Het nieuwe testament heb ik al uit. Het viel me op dat er heel mooie verhalen in staan, maar ook heel onzinnige. Nee, ik ben er nog niet gelovig door geworden." Dennis en Elco van der Geest stellen teleur op WK in Rio de Janeiro. door Arnold Aarts RIO DE JANEIRO - Voor de gebroe ders Van der Geest zijn de wereld kampioenschappen in Rio de Janeiro op een grote teleurstelling uitgelopen. De judoka's van het Haarlemse Kenamju hoopten tij dens de mondiale titelstrijd plaat sing voor de Olympische Spelen af te dwingen, maar zagen hun plan nen in een vroegtijdig stadium van het toernooi gedwarsboomd. Ook debutante Marhinde Verkerk faalde op de eerste dag. Afgezien van medailles zijn in de Arena Olimpico tickets voor Pe king te verdienen. Een plaats bij de beste vijf is genoeg om aan de kwalificatie-eis te voldoen. Anders volgt een lange reeks A-toer- nooien waarin punten moeten worden verzameld. Op die toer nooien hadden Dennis en Elco van der Geest liever ontbroken. Maar na gewonnen partijen tegen de Algerijn Bouaichaoui en de Oekraïner Sotnikov, werd de weg naar de halve finale voor Dennis van der Geest gedwarsboomd door zijn Russische kwelgeest Tmenov. In de herkansing werd 1^ De broers Dennis en Elco van der Geest moeten na de uitschake ling op het WK judo nog vol aan de bak om zich te kwalificeren voor de Olympische Spelen. hij verslagen door de Georgiër Guyejiani. Elco van der Geest be gon met een zege op de Griek Ilia- dis, maar in zijn tweede gevecht legde hij het af tegen de Slowaak Palkovacs. Die plaatste zich niet voor de halve finale, waardoor het toernooi voor Van der Geest ten einde was. Elisabeth Willeboordse komt van daag op haar 29e verjaardag in ac tie. De Middelburgse titelkandida te staat in de eerste ronde tegen over de Bosnische Jaha. londen - De Engelse krant The Ti mes heeft Rinus Michels uitgeroe pen tot beste coach. De in 2005 overleden trainer kreeg de eerste plaats toebedeeld in de topvijftig van beste coaches na de TWeede Wereldoorlog. Michels eindigde voor Sir Matt Busby, oud-coach van Manchester United en de Oostenrijker Ernst Happel, evenals Michels voormalig trainer van Oranje. Sir Alex Fer guson, de huidige coach van Man chester United, eindigde als vier de. Naast Michels maken ook Jo- han Cruijff, Guus Hiddink en Louis van Gaal als respectievelijk 15e, 29e en 36e deel uit van de lijst. „Als uitvinder van het 'Totaal Voetbal' won Michels met Ajax de Europa Cup 1, de Spaanse titel met Barcelona en het EK 1988 met Ne derland. Hij had ook het WK in 1974 moeten winnen. Je zou Wem- bley-toegangsprijzen willen beta len om zijn teams aan het werk te kunnen zien", schrijft The Times. KNVB treedt op tegen alcohol langs het veld westervoort - KNVB-waarne- mers gaan scherp controleren of langs de Nederlandse voetbalvel den alcohol wordt gedronken. Een biertje in de kantine mag, erbui ten niet. De regel geldt bij alle wed strijden in het amateurvoetbal, ook bij die van de jeugd. De regel bestond vorig seizoen ook al, maar de voetbalbond besloot toen niet op te treden. Uiteindelijk kunnen winstpunten in mindering wor den gebracht als een club meerde re malen in de fout gaat. Volleyballers winnen, maar hebben niets sint petersburg - De Nederlandse volleyballers hebben gisteravond in Rusland met 3-1 van Slowakije gewonnen, maar verlaten het EK met lege handen. Het team van bondscoach Peter Blangé had nog uitzicht op de halve finales, maar de andere uitslagen in de groep vielen ongunstig uit. Nederland eindigde daardoor als zevende. De volleyballers lopen hierdoor recht streekse plaatsing voor de olympi sche kwalificatietoernooien en het EK over twee jaar mis. Schweertman wint op EK voor clubteams boedapest - Piedro Schweertman is met zijn ploeg Impuls Lifestile het EK voor clubteams redelijk goed begonnen. De Belgische formatie speelde in poule A gelijk tegen Squash Union Neudorf/Moedling uit Oostenrijk: 2-2. Schweertman, die uit Koudekerke afkomstig is, won zijn partij tegen Ivan Djordjevic met opvallend ge mak. Het werd 9-2, 9-0 en 9-0. In poule A komt verder nog het Engelse Colets Healt 8c Fitness uit. Mark Huizinga wil vandaag in Rio de Janeiro de wereldtitel veroveren. Het is de enige prijs die hij nog nooit won. foto Robert Vos/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61