Binnenland Rita WD: Positie Rutte wankelt 'Afspraak is afspraak' aanbesteding AUIOSERUCE BESUYEN Eur°pe?e.. Steun in peiling voor Verdonk 4 Vrijdag 14 september 2007 PZC Directie Economie Mobiliteit ANALYSE Opdrachtgever: Gedeputeerde Staten van Zeeland Directie Economie 8* Mobiliteit Postbus 524 4330 AM Middelburg Bestek: E&M2-2008 Omschrijving: Het verrichten van civieltechnisch onderhoud met bijko mende werken op de (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de regio Zuid van de Provincie Zeeland in 2008. Aanbestedingsreglement: Besluit Aanbestedingsregels Overheidsopdrachten (BAO). Aanbestedingsdatum: Dinsdag 6 november 2007 14.30 uur. Inlichtingen: Dinsdag 23 oktober 2007 9.30 uur. Aard van de opdracht: Diensten. Provincie Zeeland vo^e^'9e te^st van deze bekendmaking is te vinden op www.aanbestedingskalender.nl. hilversum - Driekwart (74 pro cent) van de WD-achterban vindt het onterecht dat Rita Ver donk uit de fractie is gezet. Dat blijkt uit een enquête van het tv-programma EénVandaag. 23 pro cent zoU op Verdonk stemmen als er nu verkiezingen waren. Van de WD-achterban zou 49 procent overstappen naar een mogelijk nieuwe partij van Verdonk. Van de PW-stemmers zou meer dan de helft switchen naar Verdonk. „Ik doe het. Let's go!", riep Rita Verdonk toen zij de strijd aanging met Mark Rutte om het lijsttrekkerschap van de WD. Nu is het haar partij die 'go!' zegt en haar de deur wijst. door Sandra Donker en Floor Ligtvoet De WD was gewaar schuwd deze zomer: ro buuste Rita was niet de politiek in gegaan om stil 'achter in de hoek op een bank je te zitten'. „Spanning en sensatie zal ik blijven brengen", sprak zij strijdlustig. Maar dat de prima don na van de liberale fractie koud na de zomervakantie al op straat zou staan, had zij niet vermoed. Anderhalf jaar bekvechten voor en achter de schermen ging vooraf aan de definitieve breuk tussen WD-leider Mark Rutte en het vrouwelijke stemmenkanon. Ver donk, zo bleek telkens, wilde zich niet neerleggen bij het leiderschap van Rutte. Zij bleef op de meest onverwachte momenten aan zijn stoelpoten zagen. Zo belegde zij trots een persconfe rentie toen zij tijdens de verkiezin gen de meeste stemmen voor de WD had binnengesleept. Welge- Van linksboven met de klok mee: Rita Verdonk als minister, Mark Rutte wordt gekust na zijn verkiezing als WD-lijsttrekker, Verdonk en Rutte arm goes - „Afspraak is afspraak en re gels zijn regels", reageert voorzitter van de WD Kamercentrale Cori- ne den Baars-Alberts met Ver- donks eigen woorden. „De rek is er op een gegeven moment uit. Waarom het nu gebeurt weet nie mand. Maar dit keer kon de partij niet weer hebben, dat de media schrijven dat Rutte haar opmerkin gen heeft geslikt. Ze was gewaar schuwd, de vorige keer was al de laatste keer." Dat Rutte's eigen po sitie als partijleider nu binnen zijn partij ter discussie staat, gelooft Den Baars niet. „Ik heb die peilin gen gezien - het is maar hoe je de vragen stelt. Ik heb niets gemerkt van afgenomen steun." De 620.000 voorkeursstemmen (de waarde van circa tien Kamerze tels) waarmee Verdonk in de Twee de Kamer kwam noemt Baars 'een prestatie van formaat'. „Maar ze had die mensen ook kunnen be dienen door zich wel aan de regels binnen de partij te houden." Op de partijvergadering van de WD, morgen in Veldhoven, wordt duidelijk wat de positie is van fractieleider Mark Rutte. ~T "V "Te balen als een stek- A ker'. 'Dit is een drama- V V tische dag'. WD-Ka- merleden zaten er gistermiddag be drukt bij, nadat Rita Verdonk uit de fractie was gezet. Want Ver donk is niet zomaar iemand, zij was goed voor ruim 620.000 voor keursstemmen bij de afgelopen parlementsverkiezingen, omgere kend tien zetels, en zestigduizend meer dan lijsttrekker Mark Rutte. Zo iemand laat je met pijn in het hart vertrekken. Eerder had Verdonk, op grond van die overweldigende steun van de kiezers, gestookt in de partij. In Vlissingen Hermesweg 15 v.h. ANWB keuringsstation Tel.: 0118-41 70 82 Goes Livingstoneweg 3a v.h. APK Station De Poel Tel. 0113-21 41 07 PETER door Wierd Duk en Erwin Buter een Haags café pleegde zij kort na de nationale verkiezingen een half bakken putsch. Die mislukte welis waar, maar Verdonk maakte met haar veel besproken mediashow wel duidelijk dat zij voor zichzelf een uitzonderingspositie claimde. Die kreeg de oud-minister van Vreemdelingenzaken en Integratie echter niet. Verdonk werd door de fractie gesommeerd om in te bin den en zich te concentreren op haar portefeuille onderwijs. Over haar favoriete onderwerp integra tiebeleid mocht zij zich niet meer uitlaten. Maar het bloed kruipt bij Verdonk waar het niet gaan kan. En hoe ge-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4