de Grevelingen is niet echt 'Na paar keer al verkocht' airco-garage.nl PROFILINE BOSCH www.profiline.nl Lift hapert in verzorgingshuis Borrendamme Veel muziek bij Welkomdienst /MedkM/Martt BLIK OP ONEINDIGE MOGELIJKHEDEN Onbetwist uw kozijnen specialist! Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113)671 225 Technologie voor het leven ZIERIKZEE - Verzorgingshuis Bor rendamme in Zierikzee heeft pro blemen met een lift. Woensdag kwamen twee bewoners vast te zit ten, maandag kon een medewer ker niet meer uit de lift. In beide gevallen heeft de brand weer de mensen bevrijd. Maandag is een onderdeel van de lift uit ba lans geraakt, legt de facilitair coör dinator van Borrendamme uit. Woensdag bleek dat door het eer dere probleem andere onderdelen overbelast zijn geraakt, waardoor de lift opnieuw vastliep. Squaredansers van de Delta Swingers houden open huis. door Susan Docters GOES - Ron van Dijk is gegrepen door het squaredansen. „Het is een combinatie van dansen en luis teren. Dat is het mooie eraan", ver klaart hij zijn passie. Van Dijk is voorzitter van de Delta Swingers in Goes. Vanavond en vrijdag 21 september houden de Delta Swin gers open huis. De vereniging hoopt ook mensen van Walcheren en Schouwen-Dui- veland enthousiast te maken. Van Dijk: „Voor ons is het squaredan sen, het dansen in vier koppels in een vierkant, meer dan alleen een hobby. Hopelijk kunnen we dat overbrengen." Squaredansen is net als het line- dansen overgewaaid uit de Verenig de Staten, maar daar houdt vol gens Van Dijk de vergelijking op. „Het verschil is dat je figuren leert en die combineert door aanwijzin gen van een caller. Bij linedansen of een gewone volksdans leer je een hele dans uit je hoofd." Bij squaredansen zingt een caller op muziek figuren die de dansers moeten uitvoeren. Dat maakt het voor Van Dijk zo leuk. „De caller gooit alle figuren door elkaar, dus het is steeds nieuw. Dansen houd je fit en je moet scherp blijven om de caller te kunnen volgen." Opletten geblazen dus, voor nieuwkomers. Er bestaan zo'n ze ventig basisfiguren, maar in totaal zijn er zo'n drieduizend figuren te leren. Volgens Van Dijk heb je de basis in een seizoen onder de knie. Internationaal zijn alle patronen hetzelfde. „Dat is het mooie aan squaredansen, je kunt overal mee doen. In 1989 was ik op een bijeen komst in Oklahoma. Daar dansten we met twintigduizend mensen, dat was gigantisch." Van Dijk danst zelf al twintig jaar met zijn vrouw. Toen zijn kinde ren het huis uit gingen, zocht hij een hobby. „Mijn vrouw vond het heel erg leuk, zij danst een jaar lan ger. Toen ik een paar keer had mee gedaan, was ik helemaal ver kocht." De voorzitter vindt de sa menwerking in een groep vooral leuk. „Het is gewoon erg gezellig, je danst met iedereen." De gepensioneerde Van Dijk steekt veel tijd in zijn hobby. „Over twee weken gaan we een lang weekend naar Duitsland. Ik heb zo veel nieuwe vrienden ge maakt. Het is geweldig om ieder een weer te zien." De vereniging houdt vanavond en volgende week vrijdag open huis van 20.00 tot 22.30 uur in de gymzaal van school De Wissel in Goes. PJJ Squaredance is volgens de Delta Swingers niet te vergelijken met line-dance. Wie dat met eigen ogen wil zien, kan vanavond een kijkje gaan nemen. 'F*1'' ir OUDDORP - De Doopsgezinde Ge meente Ouddorp houdt morgen een Welkomdienst met veel zang en muziek. Het eigen gospelkoor zingt liede ren en wordt daarbij begeleid door het Koperensemble, jan Teeuw speelt op het kerkorgel. Voorganger is dominee J. Smink. Hij spreekt over 'Gods remedie te gen angst voor de toekomst'. De Welkomdienst begint om 18.30 uur. Joost Visbeen voor het stadhuis in Gouda. „Als rechercheur heb ik zo veel verhalen van mensen tot in detail opgeschreven. Die zitten allemaal in mijn hoofd." foto Martin Droog Nog 2 dagen te gaan! Media Markt Middelburg is 2 jaar en dat vieren we! Voor elke C100 die u besteedt, krijgt u er 10 van ons cadeau!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47