Zorgen over 'Je moet als voorlichter dicht herinrichting Gentsestraat Wegen in Terneuzen krijgen nieuw asfalt Dow blijft tegen verzilting van noordelijke Braakmanpolders Toilet Oldtimers naast nieuwe snufjes 26 Vrijdag 14 september 2007 PZC Z Gezicht van Dow Terneuzen verdwijnt naar Zwitserland. Overwegend ondernemers op infobijeenkomst Hulst. door Harold de Puysseleijr HULST - De directie van het Rey- naertcollege maakt zich grote zor gen over de ophanden zijnde re constructie van de Gentsestraat in Hulst. Locatiedirecteur Jan-Karei Bolle- man deed gisteravond tijdens de informatiebijeenkomst over de her inrichting op het stadhuis een dringend beroep op de gemeente om het instellen van eenrichtings verkeer voor fietsers te laten val len. Bolleman zei het te betreuren dat de leiding van de school voor voortgezet onderwijs in Hulst niet de kans heeft gekregen tot in spraak in het herinrichtingsplan. „Ik denk dat het verschrikkelijk on verstandig is om eenrichtingsver keer voor fietsers in te stellen", voerde de schooldirecteur aan. „Leerlingen van onze school zul len toch die route blijven nemen. De directie van het Reynaertcol- lege in Hulst maakt zich grote zorgen over het afschaffen van het tweerichtingsverkeer voor fietsers in de Gentsestraat. Automobilisten zullen geen fiet sers vanuit de richting van de Gro te Markt meer verwachten. En de politie heeft de capaciteit niet om de verkeersmaatregel te handha ven." Wethouder Clen de Kraker was het niet met Bolleman eens. Hij zei dat hij de route door de Gentse straat al diverse malen had gefietst met schoolkinderen uit Sint-Jan- steen. „Het is niet de meest veilige schoolroute. Daar zou de school de leerlingen ook op kunnen atten deren", vond de wethouder. De raadzaal in Hulst was overwe gend gevuld met de winkeliers die in de Gentsestraat hun nering drij ven. Zij kwamen vooral met vra gen in de richting van de gemeen te over de bevoorrading van hun zaak en de omleiding voor het ver keer. Volgens Eric d'Hooghe (Broodjesatelier) was het goed mo gelijk om de reconstructie in twee - in plaats van in vier - weken uit te voeren. „Als je er maar genoeg mannen aan het werk zet en als ze tenminste niet alleen werken van to tot 15 uur, omdat de wegenbou wers van buiten de streek komen." De Gentsestraat is van maandag 8 oktober tot en met vrijdag 9 no vember volledig afgesloten voor het verkeer. door Conny van Gremberghe terneuzen - Nee, op Zeeuws- Vlaanderen is hij nog lang niet uit gekeken. Zijn huidige baan bij Dow biedt nog genoeg uitdagin gen om te blijven. Maar ja, soms komt er iets op je pad, soms dient zich iets aan wat je niet kunt nege ren. „In mijn geval was het niet an ders. Een baan in het Zwitserse Horgen op het Europese hoofd kwartier van Dow." Frank Neve (43) is per 1 oktober benoemd tot communicatieadviseur voor de commerciële activiteiten van een deel van de Europese basis plastics markt. „Het was een mogelijkheid die me erg aansprak met een compleet an dere dynamiek. Daar komt bij dat ik binnen Dow blijf werken, waar door de nieuwe omgeving deels vertrouwd blijft," De Terneuzenaar, nu nog het ge zicht van Dow in Terneuzen, gaat zich straks hoofdzakelijk bezighou den met voorlichting en pr-activi- teiten over en rond verpakkings materialen. Wel iets totaal anders dan de bouw van een nieuwe kra ker, een zitting met de klankbord groep of het maken van een regio blad. „Dat klopt", zegt Neve, „maar het is in beide gevallen communicatie- werk. En mijn werk wil ik zo goed mogelijk doen. Dat kan als de orga nisatie waar je voor staat, die je vertegenwoordigt, goed is, te ver trouwen is. Dat is de houding die ik de voorbije twintig jaar altijd heb ingenomen. In mijn tijd bij Dow, maar ook in die tien jaar dat ik voor de gemeente Terneuzen werkte." Neve kijkt terug op een leuke tijd als publieksvoorlichter in een re gio waaraan hij verknocht is. Af en toe moest hij - zeker in de tijd bij de gemeente - moeilijke bood schappen brengen, zoals de komst van asielzoekers en de herinrich ting van wijken. Maar nooit voel de hij zich belast. „Je moet dicht bij jezelf blijven en je mag nooit liegen. Als je dat als voorlichter doet, ben je je geloofwaardigheid binnen de kortste keren kwijt. Na tuurlijk waren er wel eens momen ten dat ik meer wist dan dat ik kwijt kon, maar daar moet je dan professioneel mee omgaan." Burgers, bestuurders of het jour naille. Neve ging ermee om zoals hij dacht dat het moest. Vriende lijk, direct en open. „Ik ben een mens die gelooft in de dialoog. Ook bij Dow geloven ze daar in. Het bedrijf heeft een erg sterke band met de regio. Zou Dow niet zo sterk wortelen in Zeeuws-Vlaan- deren, dan zou de vestiging nooit zo succesvol zijn geweest." Neve vond werken bij de gemeen te Terneuzen niet minder leuk dan werken voor Dow, maar na tien jaar bestond het gevaar dat het meer-van-hetzelfde zou wor den. De werkomgeving bij de Ame rikaanse multinational biedt men sen als Neve meer ontplooiings- Als voorlichter van eerst de ge- meente Terneuzen en later Dow is Frank Neve het gezicht van Ter neuzen. Op 1 oktober begint hij bij Dow in Zwitserland. kansen. „Bij de gemeente was het werken in een kleine organisatie en in een relatief kleine regio. Bij Dow opereer je in een grote, inter nationaal samengestelde organisa tie met een mondiale speelruimte. Dat geeft een totaal andere dyna miek en brengt je in contact met een heleboel mensen verspreid over de hele wereld. Dat maakt werken voor een groot concern heel erg leuk", aldus Neve, die in middels druk doende is zijn Duits bij te schaven om in Horgen ver baal goed uit de voeten te kunnen. „Op kantoor is bij Dow Engels de voertaal, met een team van zeven nationaliteiten is dat niet vreemd. Buiten kantoor is Duits de taal. Aangezien ik de Zwitserse samen leving niet goed ken, vind ik dat ik er goed aan doe om die taal een beetje onder de knie te krijgen. Je moet toch een beetje kunnen com municeren." Carrière Frank Neve Frank Neve werkte na zijn schoolopleiding van 1988 tot 1990 bij pr-bureau Beachez in Terneuzen. Van 1990 tot 2000 is hij com municatiemedewerker bij de gemeente Terneuzen. in 1992 richtte hij het Commu nicatieplatform Zeeuws-Vlaan- deren op. Tot 1 oktober fungeert Neve als woordvoerder van Dow-Be- nelux. Na die datum is hij communica tieadviseur voor de Europese markt voor basis-piastics van Dow in het Zwitserse Horgen. door Eugène Verstraeten terneuzen - Een aantal wegen in Terneuzen moet nodig een nieu we asfaltlaag krijgen. Dat is geble ken uit een inspectie. Tot half vol gend jaar is aannemingsbedrijf H4A bezig met het onderhoud van wegen. In de Burgemeester Geillstraat is deze week begonnen met het ge deelte tussen de Walstraat en num mer 33. Er komt een nieuwe top laag en waarnodig worden gootte- gels vervangen. Aan de Hogendijk is het asfaltwerk al klaar. Deze maand wordt op het eind van de doodlopende Hogendijk het keer punt herstraat. In de eerste helft van oktober is het de beurt aan de Industrieweg. Het deel vanaf de rotonde met de Haarmanweg tot tweehonderd me ter in de Industrieweg krijgt een nieuwe asfaltlaag. De strook voor rechtsafslaand verkeer komt te ver vallen. Ook wordt nog een deel van 45 meter vanaf de rotonde op de Haarmanweg geasfalteerd. Tij dens het werk is de Industrieweg tijdelijk dicht. Op de Haarmanweg komen tijdelijk verkeerslichten. Van 22 oktober tot half november komt het gedeelte vanaf de Roose- veltlaan tot op het kruispunt in de Hughersluys aan bod. In de Fre- derik Van Eedenstraat wordt van 19 november tot en met 7 decem ber het gedeelte vanaf de Kamer- lingh Onnestraat tot aan de Zuider- parklaan geasfalteerd. Ook het trot toir wordt deels herstraat. Verder krijgt een deel van de Kamerlingh Onnestraat dit jaar nog een nieu we asfaltlaag. ZEEUWSE Wat een uur eerder nog een gezelli ge toiletruimte was - compleet met tijdschriften en andere luchtige lec tuur - was veranderd in een kale ruimte. Oude pot eruit, wanden en plafond kaal, sfeerverhogende attri buten verwijderd. De aannemer ging voorwarend te werk in het Zierikzeese monumentenpandje. Dat de huiseigenaar zich een paar door Conny van Gremberghe terneuzen - Chemieconcern Dow Benelux blijft zich verzetten tegen een mogelijke verzilting van de noordelijke Braakmanpolders. De terugkeer van zout water in de kreken van de Braakmanpolders blijft onderdeel uitmaken van het pakket aan compensatiemaatrege len voor de verdieping van de Wes- terschelde. Dow heeft zich eerder nadrukke lijk uitgesproken tegen een gedeel telijke ontpoldering rond het ei- Tip? redactie@pzc.nl dagen met een emmertje moest be helpen, nam de Zierikzeeëenaar voor lief. Geen probleem. Zo leek het. Tot de voordeurbel ging ën de even eens bestelde Zeelandnet-installa- teurzich - van het ene op het ande re been hippend - meldde. Of hij eerst even naar het toilet mocht. GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 10-09-2007 blijkt, dat t.v.v. Stemcor GmbH, gevestigd te Düssel- dorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versiche- rungs-AG, gevestigd te Düsseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versicnerungs-AG, gevestigd te Köln. Victoria Versicherungs- AG.. gevestigd te Düsseldorf, Zürich Versicherungs-AG, gevestigd te Düssel dorf. Ace European Group Ltd, gevestigd te Frankfurt. Gerling Industrie-Service GmbH West. gevestigd te Düsseldorf, Kravag- Logistics Versicherunas-AG, gevestigd te Hamburg. Helvetia Schweitz. Versiche- rungs-AG. gevestigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG, gevestigd te Oberursel. Darag, gevestigd te Berlijn, Wüba Versiche rungs-AG, gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allaemeine Versicherungs-AG, gevestigd te Köln, Nürnberger Versicherungen, geves tigd te Nürnberg, ondermeer is gedagvaard PRIDE NAVIGATION COMPANY SA., zonder bekende plaats van vestiging, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 19-12-2007 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensediik 2. Bij dit exploot, waarvan Pride Navigation Company SA een afschrift kan verkrijgen op één van onderstaande adressen, wordt o m geëist veroordeling tot betaling van een som geld Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes gen terrein. Het bedrijf hield zich de voorbije week, toen Kamercom missieleden Zeeland bezochten, af zijdig. Toch zal het bedrijf via een eigen lobby in Den Haag en daar buiten blijven ageren tegen de voorgestelde maatregelen. De Dow-top vreest dat meer natuur in de eigen nabijheid het econo misch handelen van het bedrijf zal beperken. Rijk en provincie moe ten volgens het bestuur beseffen dat met meer natuur investeringen in de toekomst in het geding zijn. biervliet - Het Agrarisch Jongeren Kontakt West-Zeeuws-Vlaanderen houdt zondag voor de tweede keer een oldtimerdag in de buurt van Biervliet. Alle activiteiten zijn op en om de boerderij van de familie Uitdewilli- gen aan Konijnenberg Een aan tal oldtimers vertrekt om 9.00 uur vanaf het erf voor een rondrit in de omgeving van Biervliet. Vanaf 14.00 uur zijn er ploeg- en ring steekwedstrijden met oldtimers. Tijdens een ploegdemonstratie la ten bedrijven zien hoe makkelijk het is rechte voren te maken met de huidige gps-techniek. Op de boerderij is de hele dag ook een landbouwshow, waar lokale loon werkers de nieuwste machines ten toonstellen. "L.B. van Houte" B.V. in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door het besluit van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders d.d. 20 mei 2007 per deze datum. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor een ieder tot 10 november 2007. Ten kantore van het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en ten kantore van I.B. van Houte B.V., Graaf Janlaan 70, 3780 GP Zeist. De vereffenaar, A.J. van Houte TUINHUISJES - GARAGES - CARPORTS ALLE MATEN EN MODELLEN Bezichtiging of informatie: B.A. WINTERBERG Biezenstraat 30, 4529 JK Eede, Tel. (0117) 491315 Alle weekdagen geopend. Zaterdag geopend tot 12.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40