Zeeland PZC Bouw in Euregiotuinen gaat door PZC Psélé ZEEUWS-VLAANDEREN 34 25 31 Op hellend vlak Kom morgen naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! Twee keer naar keukenbrand Zeilen als projectiescherm in Goese haven Vrijdag 14 september 2007 Burgemeesters: op de brug hoort een brugwachter Tip? redtern@pzc.nl Afhaken van Thermen Holiday heeft geen invloed op huizenbouw. door René Hoonhorst OOSTBURC - Rabo Vastgoed en Blauwhoed Eurowoningen heb ben er nog steeds alle vertrouwen in dat Oostburg binnen enkele ja ren een nieuwbouwwijk heeft op het voormalige Euregiotuinencom- plex. Theo Klijn van Rabo Vastgoed hoopt dat de bouw van de eerste zeventig woningen over ongeveer een jaar van start gaat. Het defini tief afhaken van Thermen Holiday, vorige maand, was weliswaar ver velend, maar niet desastreus, stelt Klijn. „Blauwhoed voert onderhan delingen met drie, vier gegadigden die een weinesscentrum of ander kuuroord willen beginnen. We gaan er nog steeds vanuit dat zo'n centrum er komt, maar de voort gang van de bouwprojecten hangt er niet van af" Burgemeester en wethouders van Sluis stellen de commissie mid delen/algemeen bestuur voor in te stemmen met een garantstelling van 372.750 euro. Dat bedrag moet de gemeente terugbetalen aan Blauwhoed en Rabo Vastgoed als ze niet vóór 1 april 2008 bruikbare bouwvergunningen heeft ver leend. Sluis had dat bedrag al voor april van dit jaar moeten terugbeta len aan de bank en de projectont wikkelaar, maar bereikte overeen stemming over uitstel met een W* De voortgang van nieuwbouw in Hof van Europa komt niet in gevaar nu Thermen Holiday heeft afgehaakt, zegt Rabo Vast goed. Er zijn andere gegadigden. jaar. Het college is niet verplicht goedkeuring aan de raad te vragen. Omdat er vragen van de oppositie kwamen over de voortgang van projecten en het terugvorderen van subsidies, wil het college laten weten dat de plannen voor het Hof van Europa nog recht over eind staan. Klijn bevestigt dat de samenwer king tussen Blauwhoed, Rabo Vast goed en de gemeente nog steeds soepel verloopt. „Die datum van 1 april volgend jaar komt wat ons be treft dan ook niet zo nauw. We gaan er gewoon vanuit dat we in de herfst of eind volgend jaar be ginnen met de bouw van de eerste woningen. Of er dan in één keer zeventig worden gebouwd of dat we in meer fases bouwen, bekij ken we dan wel. We hopen eind dit jaar of begin volgend jaar de verschillende woningtypes die we willen bouwen, te presenteren." Rabo Vastgoed verwacht nog al tijd dat er in totaal zo'n 110 nieu we woningen aan de zuidrand van Oostburg komen. Als het nieuwe weinesscentrum iets groter of klei ner wordt dan de planning, wordt het aantal aangepast. TERNEUZEN - Sommige mensen met hoogtevrees krijgen al vervelende kriebels in de buik als ze er alleen maar naar kij ken. De bouwvakkers bij de skihal aan de rand van Terneuzen begeven zich deze dagen letterlijk op een hellend vlak. Op hoogtes tot veertig meter werken zij aan de dakconstructie van de nieuwe sportaccommodatie. De hal, die in december wordt geopend, is tot in de verre omtrek te zien, maar valt in het niet bij de 22 windturbines van 125 meter hoogte, die in de omgeving worden gebouwd. Deze week arriveerde het hart van het windmolenpark: een transformator die de spanning van 20.000 volt van de turbines omzet naar 50.000 volt voor het openbare net. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. Van 10.00 uur tot 17.00 uur i in en om de Vismijn aan de eerste Binnenhaven in Vlissingen. De toegang is gratis Info: www.vlissingen.nl/uit j Si je*-- ■4 .f v./ - SPUI - Een oververhitte kookplaat heeft vermoedelijk gisterochtend brand veroorzaakt in een woning in Spui. Een stuk papier in de buurt van het fornuis vatte vlam, waarna ook de magnetron en de afzuigkap in brand vlogen. De brandweer had het vuur snel on der controle, maar moest even la ter opnieuw uitrukken. Het vuur smeulde tussen plafondplaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39