airco-garage.nl Politiek verwijst beschuldigingen over fraude naar de prullenbak 'Na een paar keer dansen was ik verkocht' PROFILINE BOSCH AledkM/Martf www.profiline.nl Schore luidt de herfst in B PZC Vrijdag 14 september 2007 27 Ron van Dijk danst al twintig jaar met zijn vrouw. BLIK OP ONEINDIGE MOGELIJKHEDEN mw«( Onbetwist uw kozijnen specialist! Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113) 671 225 foto Lex de Meester Squaredansers van de Delta Swingers houden open huis. door Susan Docters GOES - Ron van Dijk is gegrepen door het squaredansen. „Het is een combinatie van dansen en luis teren. Dat is het mooie eraan", ver klaart hij zijn passie. Van Dijk is voorzitter van de Delta Swingers in Goes. Vanavond en vrijdag 21 september houden de Delta Swin gers open huis. „Voor ons is het squaredansen, het dansen in vier koppels in een vierkant, meer dan alleen een hobby. Hopelijk kun nen we dat overbrengen." Squaredansen is net als het line- dansen overgewaaid uit de Verenig de Staten, maar daar houdt vol- Technologie voor het leven Motorrijder gewond bij ongeluk in Tholen tholen - Hen 33-jarige motorrijder uit de gemeente Tholen is gister ochtend gewond geraakt bij een ongeluk op de Oud-Vossemeerse- dijk in Tholen. De man schrok van een onbekend gebleven automobilist die plotse ling rechtsaf sloeg. Door een ab rupte stuurbeweging naar links, sloeg de motorrijder over de kop. Met een gebroken sleutelbeen is hij naar het ziekenhuis gebracht. gens Van Dijk de vergelijking op. „Het verschil is dat je figuren leert en die combineert door aanwijzin gen van een 'caller'. Bij linedansen of een gewone volksdans leer je een hele dans uit je hoofd." Bij squaredansen zingt een 'caller' op muziek figuren die de dansers moeten uitvoeren. Dat maakt het nou zo leuk volgens Van Dijk. „De 'caller' gooit alle figuren door el kaar, dus het is steeds nieuw. Dan sen op de muziek houd je fit en je moet scherp blijven om de 'caller' te kunnen volgen." Opletten geblazen dus voor nieuw komers. Er bestaan ongeveer ze ventig basisfiguren, maar in totaal zijn er zo'n drieduizend figuren te leren. Volgens Van Dijk heb je de basis in een seizoen onder de knie. Internationaal zijn alle patronen SGP en PvdA zetten vraagtekens bij rol van Algemeen Belang. door Rob Paardekam sint-Maartensdijk - Met de jaarre kening van de gemeente Tholen is niets mis. Tot die conclusie kwa men de meeste partijen deze week in de commissie bestuurszaken. De harde kritiek van accountant L. Verhoef verwijzen ze naar de prul lenbak. Verhoef zegt onder meer dat Tholen in de jaarrekening een miljoen euro heeft verduisterd en boekhoudfraude pleegt. Wie naar zijn website surft, ziet dat hij dat over heel veel gemeenten zegt. hetzelfde. „Dat is het mooie aan squaredansen, je kunt overal mee doen. In 1989 was ik op een bijeen komst in Oklahoma. Daar dansten we met twintigduizend mensen, dat was gigantisch." Van Dijk danst zelf al twintig jaar met zijn vrouw. Toen zijn kinde- 'ln Oklahoma dansten we met twintigduizend mensen. Dat was gigantisch.' ren het huis uit gingen, zocht hij een hobby. „Ik had er eerst geen zin in. Maar mijn vrouw vond het heel erg leuk, zij danst een jaar lan ger. Toen ik een paar keer had mee gedaan, was ik helemaal ver kocht." De voorzitter vindt de sa- Het college wees de kritiek van de hand en dat doen ook de meeste fracties. De SGP toonde zich het felst. „Het is stemmingmakerij, die de burger volstrekt op het verkeer de been zet", zei H. Geluk. „Het imago van de gemeente wordt er mee omlaag gehaald. Op verjaarda gen word je aangesproken op het feit dat er een miljoen euro is ver duisterd." SGP en PvdA uitten ook kritiek op Algemeen Belang Tholen (ABT). Die zou Verhoef hebben benaderd met de vraag de jaarrekening eens te bekijken. „Als ABT hier daad werkelijk de hand in heeft, is dat verwerpelijk", aldus Geluk. ABT'er L. van Doorn, die zich overigens menwerking in een groep vooral leuk. „Het is gewoon erg gezellig, je danst met iedereen." De gepen sioneerde Van Dijk steekt veel tijd in zijn hobby. „Over twee weken gaan we een lang weekend naar Duitsland. Ik heb zo veel nieuwe vrienden gemaakt. Het is geweldig om iedereen weer te zien." Toch vindt hij dat je ergens een grens moet trekken. „Ik zou niet in Ame rika willen wonen. Daar ben ik te veel Europeaan voor." De vereni ging houdt vanavond en volgende week vrijdag open huis van 20.00 tot 22.30 uur. De Delta Swingers dansen in de gymzaal van school De Wissel in Goes. In het nieuwe seizoen begint een proefcursus van tien lessen. „Tot nu toe heeft iedereen zich aangemeld die aan de cursus heeft deelgenomen." ook distantieerde van de uitlatin gen van Verhoef, zei die verwijten niet te accepteren. Het inschakelen van Verhoef is volgens hem een ac tie van één lid van het ABT. „En mensen hebben bij ons de vrij heid om dat te doen." De Christen- Unie nam het op voor het ABT. „Moet de partij nou echt op deze manier tot verantwoording wor den geroepen?", vroeg A. van de Sande zich af „Het staat elke partij vrij om zaken te onderzoeken." fee Nu ook de Thoolse politiek zich distantieert van de beschuldigin gen over gesjoemel met de jaar rekening lijkt er een streep on der de kwestie te zijn gezet. schore - in Schore is zaterdag de traditionele herfstmarkt. De hele dag zijn er in het dorp tal van acti viteiten, zoals een rommelmarkt, braderie en een kindervrijmarkt. Ook staan er optredens op het pro gramma van onder meer de har monie Scheldegalm en de dans groep Peperspitters. Bij het kerk plein kunnen bezoekers oude au to's, motoren en tractoren bewon deren. 's Avonds is het dansen in het dorpshuis. 0 Nog 2 dagen te gaan! Media Markt Middelburg is 2 jaar en dat vieren we! Voor elke €100 die u besteedt, krijgt u er 10 van ons cadeau! Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35