PZC Openbare school claimt Waterstad BEVELANDEN-THOLEN 34 25 31 Historisch viskot Borsseie zit weer strak in de verf Wij geven u de helft cadeau! Kom morgen naar de Dag van de Zeeuwse Visserij! Idee Schyvens voor Afrika jaar Toilet IJSÈ jf|j dnjjj Zeilen als projectiescherm in Goese haven Burgemeesters: op de brug hoort een brugwachter Vrijdag 14 september 2007 Tip? redgoes@pzc.nl Bestuursvoorzitter NeBeGo wil plek in toekomstige wijk Goes. door Frank Balkenende GOES - NoBeGo, de bestuurscom missie van het openbaar onder wijs in Goes en op Noord-Beve land, wil in de toekomstige Goese wijk Waterstad een nieuwe school bouwen. „Wij vinden dat er een openbare basisschool thuishoort in die wijk. Bovendien zijn wij een keer aan de beurt", zegt be stuursvoorzitter J. Huisman van NoBeGo. Overigens komt er in Goes dan geen school bij. NoBeGo spreekt namelijk van verhuizing van de Kohnstammschool in Goes-Oost. Hemelsbreed zit die school een paar honderd meter van het haven- industriegebied, dat wordt omge vormd tot de wijk Waterstad met tweeduizend woningen. Leerlin gen hoeven dan niet veel verder naar school te lopen of te fietsen. Waterstad wordt een gevarieerde wijk met koop- en huurwoningen in verschillende prijsklassen en twintig procent sociale woning bouw. Op één van de lobben aan de oostzijde is plaats voor een school. NoBeGo maakt daar nu aanspraak op. De baas van het openbaar basisonderwijs in beide gemeenten wordt per 1 januari 2008 bestuurlijk losgekoppeld van beide gemeenten. „We kunnen dan steviger de trom roeren omdat we dan niet meer gelieerd zijn aan de lokale overheid", zegt Huis man. „Waterstad is een uitgelezen kans en die gaan we benutten." 1^ De school die in Waterstad is ge- pland, moet een 'openbare' wor den, vindt NoBeGo, het bestuur van het openbaar basisonderwijs in Goes en op Noord-Beveland. Voor wethouder S. van 't Westein de (WD, onderwijs) is het nog lang geen uitgemaakte zaak dat de school in Waterstad een 'openba re' wordt. „We zijn met verschillen de partijen in gesprek." Zowel de colleges van burgemees ter en wethouders als de bestuurs commissie ziet voor beide partijen winst in de verzelfstandiging. Op de lange termijn zijn de gemeen ten minder kwijt aan onderwijs kosten. Op korte termijn niet. NoBeGo krijgt een bruidsschat mee van ruim negen ton (2,3 ton van Noord-Beveland en 6,8 van Goes), evenals de reservepotjes, BORSSELE - Het viskot op het Plein in Borsseie staat er weer tip-top bij. Het voormalige visafslag- huisje (vermoedelijk gebouwd in het begin van de negentiende eeuw) heeft een opknapbeurt ge kregen. Om de zoveel jaar wordt het gebouw - net als tal van andere monumentjes in de ge meente - onder handen genomen; het zit nu weer strak in de verf. In het viskot zijn in de loop der jaren vele dorpsroddels uitgewisseld. Maar: mondje dicht, he! Niet voor niets staat op de hou ten, vaasvormige, ornamentjes geschreven: 'Hoort, ziet, zwijgt'. Dat was ooit het motto van Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Tiir' Bel 0800-023,231. Van 10.00 uur tot 17.00 uur g in en om de Vismijn aan V de eerste Binnenhaven in Vlissingen. De toegang is gratis. Info: www.vlissingen.nl/uit die ruim twee miljoen euro bevat ten. Dat geld bezit NoBeGo nu fei telijk al, alleen boekhoudkundig niet. NoBeGo (12 scholen, 140 perso neelsleden, 1500 leerlingen) krijgt straks de vrijheid om onderwijsgel- den naar eigen dunken te beste den. Ze wil de bruidsschat vooral benutten om de leerlingenzorg en de onderwijskwaliteit verder te verbeteren. Zo komt er een intern opleidingsinstituut. De verzelfstandiging, die beide ge meenteraden nog moeten goed keuren, heeft geen gevolgen voor de rechtspositie van het personeel. GOES - Koen Schyvens, regisseur van het openluchtspektakel Goes 600 jaar in 2005, lanceert het idee om het Goese Afrikajaar in 2009 het thema 'water' te geven. Schyvens is bereid opnieuw de Goese kar te trekken. 'Water' lijkt hem een thema dat Afrika en Zee land bindt. Het gebrek aan water in Afrika, de verdroging van het land, sanitaire problemen zijn aar dige onderwerpen voor educatieve programma's voor Goese scholen. Ze bieden mogelijkheden voor uit wisselingen tussen Goes en nog te kiezen partners in Afrika. Bovendien past het thema bij de rol die Goes volgend jaar wil spe len als Millennium Gemeente. Daarmee verplicht ze zich in te spannen voor klimaatverbetering en ontwikkelingssamenwerking. Overigens betekent dat niet dat het thema voor het feestjaar al vaststaat, zegt wethouder S. van 't Westeinde. Iedereen kan 26 sep tember vanaf 19.30 uur suggesties aandragen tijdens een ideeëna- vond in het stadskantoor. Een week later troont het gemeentebe stuur tien Goese ondernemers mee naar De Mythe voor een con cert van de African Mama's. Doel: sponsorgelden bijeensprokkelen. de plaatselijke jongelingsvereniging, die het vis kot als vergaderlokaal gebruikte. Tot een paar jaar terug was het bouwsel zeer in trek als hang plek voor de hedendaagse dorpsjeugd. Dat was over toen de jongeren een eigen Jop'je kregen aan de rand van het dorp. foto Ronald den Dekker ALMANAK Tip? redactie@pzc.nl Wat een uur eerder nog een ge zellige toiletruimte was - com pleet met tijdschriften en andere luchtige lectuur - was veranderd in een kale ruimte. Oude pot er uit, wanden en plafond kaal, sfeerverhogende attributen ver wijderd. De aannemer ging voortvarend te werk in het Zie- rikzeese monumentenpandje. Dat de huiseigenaar zich een paar dagen met een emmertje moest behelpen nam de Zierik- zeeeenaar uoor lief. Geen pro bleem. Zo leek het. Tot de voor deurbel ging en de eveneens be stelde Zeelandnet-installateur zich - van het ene op het andere been hippend - meldde. Of hij eerst even naar het toilet mocht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33