College van Vlissingen bekijkt regeling claims per bouwproject 'Na een paar keer dansen was ik verkocht' PROFILINE www.profiline.nl Bonnenregen voor fietsers W PZC Vrijdag 14 september 2007 27 Rob van Dijk danst al twintig jaar met zijn vrouw. foto Lex de Meester Squaredansers van de Delta Swingers houden open huis. door Susan Docters GOES - Ron van Dijk is gegrepen door het squaredansen. „Het is een combinatie van dansen en luiste ren. Dat is het mooie eraan", ver klaart hij zijn passie. Van Dijk is voorzitter van de Delta Swingers in Goes. Vanavond en vrijdag 21 september houden de Delta Swin gers open huis. „Voor ons is het squaredansen, het dansen in vier koppels in een vierkant, meer dan alleen een hobby. Hopelijk kun nen we dat overbrengen." Squaredansen is net als het linedan- sen overgewaaid uit de Verenigde Staten, maar daar houdt volgens Van Dijk de vergelijking op. „Het verschil is dat je figuren leert en die combineert door aanwijzingen van een 'caller'. Bij linedansen of een gewone volksdans leer je een hele dans uit je hoofd." Bij squaredansen zingt een 'caller' op muziek figuren die de dansers moeten uitvoeren. Dat maakt het nou zo leuk volgens Van Dijk. „De 'caller' gooit alle figuren door el kaar, dus het is steeds nieuw. Dan sen op de muziek houd je fit en je moet scherp blijven om de 'caller' te kunnen volgen." Opletten geblazen dus voor nieuw komers. Er bestaan ongeveer zeven tig basisfiguren, maar in totaal zijn er zo'n drieduizend figuren te le ren. Volgens Van Dijk heb je de ba sis in een seizoen onder de knie. Internationaal zijn alle patronen hetzelfde. „Dat is het mooie aan squaredansen, je kunt overal mee doen. In 1989 was ik op een bijeen komst in Oklahoma. Daar dansten we met twintigduizend mensen, dat was gigantisch." Van Dijk danst zelf al twintig jaar 'In Oklahoma dansten we met twintigduizend mensen. Dat was gigantisch.' met zijn vrouw. Toen zijn kinde ren het huis uit gingen, zocht hij een hobby. „Ik had er eerst geen zin in. Maar mijn vrouw vond het heel erg leuk, zij danst een jaar lan ger. Toen ik een paar keer had mee gedaan, was ik helemaal verkocht." De voorzitter vindt de samenwer- Opbrengst collecte voor kankerfonds VLISSINGEN - De collecte voor KWF Kankerbestrijding heeft in Vlissingen bijna tienduizend euro opgebracht. De teller bleef steken op 9994,45 euro. In Middelburg is 16.652,53 euro op gehaald. KWF Kankerbestrijding kan dankzij de opbrengst meer on derzoek mogelijk maken naar bete re en minder ingrijpende behande lingen. Commissie wil geen uitzondering voor Fonteyne. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De regeling waarmee Vlissingers straks eenvoudiger een claim kunnen indienen voor gele den schade door (bouwwerk zaamheden in de buurt, geldt uit sluitend voor vooraf aangewezen projecten. Dat staat zo in het voor stel van het college. Maar voor het project Fonteyne, willen B en W een uitzondering maken. En dat kan dus niet, zeiden leden van de commissie Financiën gisteravond. Het college en de gemeenteraad vinden dat inwoners een claim moeten kunnen indienen als ze te zwaar geleden hebben onder een bouwproject. Daarom willen ze de 'Nadeelcompensatieverordening' in het leven roepen. Het college wil dat de raad steeds voorafgaand aan elk bouwproject, besluit of de regeling van toepas sing wordt. „Zo voorkom je dat het een slapende verordening wordt. En zo worden we gedwon gen vóór elk project de risico's Het college van B en W van Vlis- singen wil per bouwproject bekij ken of inwoners een claim kun nen indienen voor geleden scha de. Onbetwist uw kozijnen specialist! Alu - Hout - Kunststof Bel voor een vrijblijvend advies (0113)671 225 MIDDELBURG - De politie heeft gis terenmiddag 97 mensen bekeurd wegens fietsen in het voetgangers gebied op de Lange Delft in Mid delburg. Ook twee mensen die daar op de bromfiets reden wer den op de bon geslingerd. Een der de bromfietser ging op de bon om dat hij geen helm droeg. De politie trad op naar aanleiding van de vele klachten van het win kelend publiek over de overlast van fietsers. king in een groep vooral leuk. „Het is gewoon erg gezellig, je danst met iedereen," De gepensioneerde Van Dijk steekt veel tijd in zijn hobby. „Over twee weken gaan we een lang weekend naar Duitsland. Ik heb zo veel nieuwe vrienden ge maakt. Het is geweldig om ieder een weer te zien." Toch vindt hij dat je ergens een grens moet trek ken. „Ik zou niet in Amerika wil len wonen. Daar ben ik te veel Eu ropeaan voor." De vereniging houdt vanavond en volgende week vrijdag open huis van 20.00 tot 22.30 uur. De Delta Swingers dan sen in de gymzaal van school De Wissel in Goes. In het nieuwe sei zoen begint een proefcursus van tien lessen. „Tot nu toe heeft ieder een zich aangemeld die aan de cur sus heeft deelgenomen." goed in te schatten en er oplossin gen voor te zoeken", zei wethou der C. Seijbel. Alleen voor de Fonteyne, dat zo goed als klaar is, wil het college de regeling achteraf laten gelden. Dat is om alsnog een oplossing te kun nen vinden voor de ontstane pro blemen. Commissieleden waarschuwden voor de gevolgen van het maken van een uitzondering. Hoe leg je dat uit aan mensen die geleden hebben onder de herinrichting van de Scheldestraat, de Nieuw- endijk, de Kanaalstraat of de Walst- raat? Seijbel beloofde het voor te leggen aan de jurist van de gemeente. Nog 2 dagen te gaan! Media Markt Middelburg is 2 jaar en dat vieren we! Voor elke €100 die u besteedt, krijgt u er 10 van ons cadeau! Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29