Skelet uit middeleeuwen Bevrijders staken verzet tegen Sloelijn Bouwen aan Vlissingen en Souburg 26 Vrijdag 14 september 2007 PZC W "L.B. van Houte" B.V. in liquidatie Bovengenoemde rechtspersoon is ontbonden door het besluit van de Algemene Vergadering van Aandeelhouders d.d. 20 mei 2007 per deze datum. De rekening en verantwoording en het plan van verdeling liggen ter inzage voor een ieder tot 10 november 2007. Ten kantore van het handelsregis ter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Middelburg en ten kantore van I.B. van Houte B.V., Graaf Janlaan 70, 3780 GP Zeist. De vereffenaar, A.J. van Houte Wegomleiding ter hoogte van Biggekerke BICGEKERKE - Op de Zoutelandse- weg (de N288) tussen de afslag Big gekerke en Werendijke wordt van maandag 17 tot en met vrijdag 21 september aan de weg gewerkt. Het verkeer wordt omgeleid via de Kaasboerweg en de Blauwpoortse- weg. Het fietspad blijft wel open. Naast de weg worden over een lengte van 900 meter grasbeton- tegels aangebracht als versteviging van de bermen. In het weekeinde is de weg weer open. Suzuki Grand Vitara uit garagebedrijf gestolen VLISSINGEN - Uit een garagebedrijf aan de Mercuriusweg in Vlissin gen is woensdagavond een auto ge stolen. Het gaat om een nog bijna nieuwe Suzuki Grand Vitara die daar voor reparatie stond. De inbreker(s) kwam binnen door een hek, een raam en sloten te ver nielen. Rond tien uur ging het alarm af Toen de politie arriveer de, was de inbreker al weg. Kampioenschap voor sjezen in Zoutelande ZOUTELANDE - Het Zeeuws Kam pioenschap Sjezenrijden vindt morgen plaats in Zoutelande. Met 46 aanmeldingen uit Walche ren en Zuid-Beveland is het de grootste sjezenwedstrijd van het seizoen. Het parcours van het Zeeuws Kampioenschap omvat de Langstraat, Zuidstraat, Noordstraat en het Willibrordusplein in Zoute lande. De wedstrijd begint om 9.30 uur en eindigt om 37.00 uur. Archeologen stuiten op resten man langs tracé N57 bij Serooskerke. door Maurits Sep SEROOSKERKE - Bij archeologische opgravingen even buiten Seroos kerke is gisteren een skelet uit de late middeleeuwen (3300 tot 1500 na Christus) gevonden. De vondst is bijzonder, omdat mensen in die tijd op gewijde kerkhoven werden begraven, en niet, zoals dit lichaam, zonder kist op een wille keurige plaats in het veld. „Het hoort hier helemaal niet", constateerde archeologe Jessica Vandevelde van ADC Archeo Pro jecten uit Amersfoort verrast „Het Oorlogsmonumenten Sloedam krijgen nieuwe plaats en opknapbeurt. door Maurits Sep ARNEMUIDEN - Hun strijd is gestre den. De Stichting Steun Bevrijders Walcheren legt zich erbij neer dat de oorlogsmonumenten op de Sloedam blijven staan. De stichting buigt zich nu over een ontwerp dat de gemeente Mid delburg heeft gemaakt voor een herinrichting van de gedenkplaats. Het Franse monument blijft staan waar het staat, die voor de Britse en Canadese gevallenen schuiven op en komen naast het Franse te staan. Voor de drie gedenktekens komt een rond plein met enkele ligt ook verkeerd. In de christelijke traditie worden lichamen in de oost-westrichting begraven, dit ligt noord-zuid." Vandevelde vermoed de op basis van de lengte van het skelet dat het van een man is. Fy sisch antropologen moeten in een laboratoriumonderzoek vaststellen of dat klopt. Zij moeten ook de doodsoorzaak en de exacte ouder dom van het skelet achterhalen. Naar de doodsoorzaak kon Vande velde gisteren niet eens gissen. Een onopgeloste moord? „Ach ja, het is verleidelijk dat te denken, maar dat moeten de pathologen maar uitzoeken", glimlachte ze. Veel beenderen, waaronder de schedel, het bekken en de-ribben, zijn gebroken. Dat komt door de bankjes. Achter het Franse monu ment wordt in een rechte lijn een langzaam stijgende trap aangelegd naar een rond uitkijkpunt, dat twee meter hoger komt te liggen dan de gedenkplaats, op 5,5 meter boven NAP. Zo kunnen bezoekers uitkijken over het voormalige slag veld en met enige moeite ook over de nieuwe goederenspoorlijn naar het Sloegebied. Die spoorlijn is ook de aanleiding voor de herinrichting. De Stich ting Steun Bevrijders Walcheren schrok toen duidelijk werd hoe dicht de treinen langs de monu menten gaan rijden. De rust en waardigheid van de herdenkingen gaan verloren, waarschuwde de stichting en zij zette zich in voor verplaatsing van de monumenten druk van de aardlagen, stelde Van develde vast. „Het lichaam is zon der kist begraven. Het ligt ook niet op de rug, maar op de zij. Dan gaan de botten door de druk ook sneller kapot." Het skelet lag onder een maïsveld langs de Molenweg. Archeologen doen daar onder zoek, omdat daar de rondweg Serooskerke en de N57. moeten ko men. Alles wat daar in de bodem zit en historisch van waarde is, wordt opgegraven. Vandevelde: „We zijn eigenlijk op rw Archeologen die bij Serooskerke zochten naar resten uit de late ij zertijd hebben een skelet gevon den dat uit de late middeleeu wen dateert. richting Arnemuiden. Te duur, oor deelden gemeente Middelburg, provincie Zeeland en Prorail, dat de Sloelijn aanlegt. Samen wilden zij wel 75.000 euro betalen voor aanpassing van de gedenkplaats. Voorzitter L. DeWitte verwacht 'Als wij niks hadden gedaan, dan was de gedenkplaats ook niet opgeknapt.' dat het voorstel door de Stichting Steun Bevrijders Walcheren wordt aangenomen. „Het blijft jammer dat de stilte verloren gaat. Maar we moeten realistisch zijn: er is ge woon geen draagvlak voor ons plan. Maar goed, als wij helemaal zoek naar sporen van de late ijzer tijd, van 500 voor Christus tot het jaar o. Die hebben we ook gevon den, houten palen, in een greppel tien meter verderop. Terwijl we daarmee bezig waren, stuitten we hier op een lijk. Dat heeft echter niks met de ijzertijd te maken. Het ligt niet in een veenlaag, maar er bovenop. Het is dus ook geen veenlijk. Dan zou het nog specia ler zijn, want dan was het ouder en beter bewaard gebleven dan dit skelet." Het skelet is gisteren uit de bodem gehaald en weggebracht voor onderzoek. Het was het eer ste lijk dat de archeologen bij on derzoek voor de N57 hebben ge vonden, zei Vandevelde. „En waar schijnlijk ook het laatste." niks hadden gedaan, dan was de gedenkplaats ook niet opgeknapt." Gedeputeerde T. Poppelaars is blij met de te verwachten steun van de stichting. „Ik denk dat we nu een paar stappen vooruit zetten." Ook heeft de stichting nu de hoop gevestigd op de bouw van een nieuw monument voor de slag om de Schelde in het najaar van 1944. Daarbij zijn in amper twee maan den 27.600 geallieerde soldaten ge sneuveld. Provinciale Staten heb ben besloten dat zo'n monument et moet komen. DeWitte hoopt op een plek ergens in het Sloege bied, waar het wel rustig is. „Als la ter blijkt dat het toch te lawaaiig is op de Sloedam, kunnen we de mo numenten alsnog verplaatsen naar die nieuwe gedenkplaats." GERECHTSDEURWAARDERSKANTOOR ZEELAND Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 10-09-2007 blijkt, dat t.v.v. Stemcor GmbH, gevestigd te Düssel- dorf, Verbrugge Zeeland Terminals B.V., gevestigd te Vlissingen, Axa Versiche- rungs-AG, gevestigd te Düsseldorf, Basler Versicherungs-Gesellschaft, gevestigd te Bad Homburg, Allianz Versicnerungs-AG, gevestigd te Köln, Victoria Versicherungs- AG., gevestigd te Düsseldorf, Zurich Versicherungs-AG, gevestigd te Düssel dorf. Ace European Group Ltd, gevestigd te Frankfurt, Gerling Industrie-Service GmbH West. gevestigd te Düsseldorf, Kravag- Logïstïcs Versicherunas-AG. gevestigd te Hamburg. Helvetia Schweitz. Versiche rungs-AG, gevestigd te Köln, Alte Leipziger Versicherungs-AG. gevestigd te Oberursel, Darag, gevestigd te Berlijn. Wüba Versiche- rungs-AG, gevestigd te Heilbronn, Gothaer Allaemeine Versicherungs-AG, gevestigd te Köln, Nürnberger Versicherungen, geves tigd te Nürnberg, ondermeer is gedagvaard PRIDE NAVIGATION COMPANY SA zonder bekende plaats van vestiging, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 19-12-2007 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar in het Gerechtsgebouw, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot, waarvan Pride Navigation Company SA een afschrift kan verkrijgen op één van onderstaande adressen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Gerechtsdeurwaarderskantoor Zeeland Dam 2 Westsingel 132 Middelburg Goes VLISSINGEN - De Spanjolen zijn al eeuwen gele- starterswoningen hebben gisteren hun hoogste ven) en Ambachtsveld, ook in Souburg (rechtson- den verdreven uit Vlissingen. Maar in het Midden- punt bereikt. In het Spaans Kwartier komen nog der). De bewoners van de Zaaihoekweg in Vlissin- gebied van de stad verrijst langzaam maar zeker 174 woningen. Ook elders in de gemeente wordt gen (linksonder) hebben een week geleden de een Spaans Kwartier (foto links boven). De elf druk gebouwd, zoals in Souburg-Noord (rechtsbo- sleutel gekregen. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28