Vervoersverbod na mkz in Engeland Viktor Zoebkov lijkt tussenpaus KRA5.NL TOSCANE ROME waarom zou je verder zoeken 3 <ÊL §i Herfstspecial ROME Het mooiste van ZUID-ITALIË Fly-drive SICILIË Mond-en-klauwzeer duikt opnieuw op in graafschap Surrey. EGHAM - Schapen, geiten, runde ren en varkens mogen sinds gister avond niet meer door Nederland worden vervoerd. Minister Ver burg van Landbouw heeft het ver voersverbod ingesteld, enkele uren nadat in Groot-Brittannië een nieuw geval van mond-en-klauw- zeer (mkz) was ontdekt. Het be smette dier werd op een boerenbe drijf in Egham in het graafschap Surrey gevonden. Alle aanwezige runderen zijn uit voorzorg afge maakt. Mkz is een erg besmettelij ke en ernstige virusziekte, maar niet besmettelijk voor mensen. De Britse autoriteiten hebben een gebied rondom het bedrijf met een doorsnee van tien kilometer afgegrendeld. Op het Britse eiland is alle veetransport verboden. In Nederland is alleen vervoer van dieren die van een veehouderij rechtstreeks of via een verzamel plaats naar het slachthuis gaan, toe gestaan. Alle veewagens die al on derweg waren uit Groot-Brittan nië, moeten hier aangekomen extra worden gereinigd en ont smet. Wie uit Engeland naar Nederland reist, mag geen dieren of etenswa ren van dierlijke oorsprong meene men. Het ministerie van Land bouw adviseert reizigers om geen Britse boerderijen te bezoeken. De Britse premier Brown riep gis teren een speciaal beraad van ex perts bijeen om nadere maatrege len te bespreken. Het bedrijf ligt op vijftig kilometer afstand van de twee ondernemingen waar vorige maand mkz werd geconstateerd. Ook die liggen in Surrey, een graaf schap dat grenst aan het zuidwes ten van Londen. De regio - 1660 vierkante kilometer groot, 1,1 mil joen inwoners - was afgelopen maandag officieel mkz-vrij ver klaard. De uitbraak van mkz vorige 1^ Minister Verburg van Landbouw heeft een vervoersverbod ingesteld, nadat gisteren een nieuw geval van mkz was ont dekt in Groot-Brittannië. maand leidde tot een grootschali ge slacht van runderen. De Britse regering verbood veetransporten en de Europese Unie legde de in voer van vlees, zuivelproducten en runderen uit Groot-Brittannië stil. Een aantal EU-landen onderzocht uit Groot-Brittannië geïmporteerd vee op mkz maar de ziekte werd niet geconstateerd. Het mkz-virus zou in augustus zijn vrijgekomen uit een gebouw in Pirbright waar een overheidsin stituut voor diergeneeskunde en een Amerikaans-Frans farmaceu tisch bedrijf gevestigd zijn. Beide werken met levende virussen. Die zouden zijn 'ontsnapt' door een lekkende riolering, na zware regen val. Het virus werd vervolgens door af- en aanrijdende vrachtwa gens in de omgeving verspreid. Onderzoekers spraken van 'unieke en ongelukkige omstandigheden' die zich niet opnieuw konden of zouden voordoen. De boerderij in Egam is zo'n 7,5 kilometer van Pir bright verwijderd. De voorzitter van de boerenbond, Peter Kendall, reageerde geschokt op het nieuwe mkz-geval. Hij sprak van een 'regelrechte ramp' die de hele sector zal lamleggen. Vertrekdata: 24-26/10 Wilt u nog weg in de herfstvakantie? Profiteer dan van onze herfstvakantiespecial naar Rome. Deze 5-/6-daagse vliegreis boekt u al voor de waanzinnige prijs vanaf slechts 498! Onder leiding van Nederlandssprekende reisleiding ontdekt u Tivoli en de Eeuwige Stad Rome met o.a. het Vaticaan, het Colosseum, het Forum Romanum en de Trevifontein. Bij de 5-daagse reis verblijft u in het 4-sterren Diana Park hotel in Nemi. Bij de 6-daagse reis verblijft u in het 3-sterren hotel Angeletto in Rocca di Papa. Beide hotels liggen in de groene Romeinse heuvels en beschikken over o.a. bar, restaurant en terras. Uw verblijf is inclusief ontbijt. Maar let op! Er zijn slechts 2 vertrekdata, dus wees hier snel bij! Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24226 en www.kras.nl/24227 Voordelige 8-daagse vlieg-/excursiereis Italië Laatste plaatsen in oktober, boek snel! Vertrekdata: 13-20/10 Ontdek de mooiste streek van Italië! Onze 8-daagse vliegreis Toscane 8i Rome is al bijna volgeboekt. En dat is niet zo verwonderlijk: u boekt deze reis namelijk al voor de superprijs vanaf slechts 539! En dat is inclusief de vliegreis, luchthavenbelasting, transfers, verblijf in het moderne Hotel Toscana, gelegen in het middeleeuwse plaatsje Arcidosso en de ver zorging o.b.v. 7 x ontbijt en 6 x diner! Absolute aanrader: boek ons excursiepakket bij voor slechts 99 p.p. en maak o.l.v. Nederlandssprekende reisleiding kennis met o.a. Siena, Rome en Sovana. Kortom, een absolute buitenkans die u niet mag missen! Maar let op! Er zijn neg slechts enkele plaatsen beschikbaar, dus wacht niet langer en boek snel! Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24154 President Poetin is er bij ge baat dat lang onduidelijk blijft wie zijn opvolger wordt. Woedt er een machtsstrijd in het Kremlin? Verbaasd reageerden Krem- lin-volgers toen Boris Jelt- sin in augustus 1999 een nieuwe premier benoemde. Vladi mir wie? Wie Vladimir Poetin is, weet inmiddels de hele wereld. Enkele uren nadat premier Michail Fradkov gisteren zijn ontslag in diende, toverde ook de huidige pre sident van de Russische Federatie weer een onbekende naam uit de hoge hoed. Viktor wie? Gerekend werd op Sergej Ivanov, de meest genoemde naam als opvolger van Poetin. Hij is een oud-KGB'er uit Sint-Petersburg en was een half jaar geleden al gepromoveerd tot vicepremier. Poetin zou hem lance- ANALYSE door Remco Reiding ren zoals Jeltsin hem in het zadel had geholpen. Maar nee, het werd Viktor Zoeb kov, een grote onbekende voor het publiek. Ook hij is een bekende van Poetin uit Sint-Petersburg, maar hij heeft voor zover bekend geen verleden als militair of bij de geheime dienst. Zoebkov klom op van onderhouds monteur tot landbouweco noom. Van 1993 tot 2001 werkte Zoebkov in alle anonimiteit als top ambtenaar bij de belastingdienst en het ministerie van Belastingen. Maar nadat Poetin de strijd had aangebonden tegen de oligarchen, de immense kapitaalvlucht en gro te financiële misdaden, kreeg Zoeb kov de taak een financiële controle dienst op te zetten die witwasprak tijken moest stoppen. Betekent de aanstelling van Zoeb kov als premier dat hij een onver wachte presidentskandidaat is? Dat valt te betwijfelen. In 1998 slaagde Zoebkov er zelfs niet in om gouverneur van de provincie Leningrad te worden. Waarschijnlijker is dat binnen de muren van het Kremlin zich een strijd om de macht afspeelt die nog altijd niet is beslist. Behalve Ivanov wordt Dmitri Medvedev ge noemd als mogelijke nieuwe presi dent. Ook hij is onlangs vicepre mier gemaakt. Rond beide ver meende kandidaten zou zich een clan van steunbetuigers hebben verzameld. Zoebkov fungeert daar om vermoedelijk als tijdelijk stabi lisator. Hoe langer de onzekerheid over de opvolging van Poetin, des te langer immers een escalatie uit blijft. Vertrekdata: 27/9,10-11-17/10 Italië-liefhebbers opgelet! Er zijn nog enkele plaatsen vrij op onze prachtige fly-drive naar één van de boeiendste eilanden van Europa, Sicilië. Deze 8-daagse reis boekt u al voor de waanzin nig lage prijs vanaf slechts 699! Daarbij hebben we de hotels al voor u geregeld en met uw huurauto bent u de hele week vrij om authentieke dorpen en stadjes te ontdekken. We raden u zeker aan om een bezoek te brengen aan de 'Parel van Sicilië' Taormina, de vulkaan Etna, de tempelruïnes van Agrigento, Piazza Armerina met de wereldberoemde Romeinse keizerlijke villa en de oude Griekse stad Syracuse. Inclusief vliegreis Amsterdam-Catania v.v., luchthaven belasting, verblijf in goede hotels met ontbijt en diner, 7 x 24 uur autohuur. Prijzen zijn p.p., o.b.v. 4 pers.bezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24152 boek online of bel 0900 - 9697 Controleurs stappen een weiland in bij een boerderij bij Egham in Surrey waar mond-en-klauwzeer is ontdekt. foto Kirsty Wigglesworth/AP Alleen 24 en 2E oktober! vanaf Supervoordelige 5-/6-daagse vliegreis Italië Inclusief excursies naar Rome en Tivoli! PZC Donderdag 13 september 2007 7 Zeer complete 8-daagse vlieg-/rondreis Italië Ontdek Calabrië, Napels en Apulië met KRAS! Vertrekdatum: alléén 14 oktober Ontdek Zuid-ltalië! Met KRAS natuurlijk... Want wij hebben nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar op onze prachtige én supervoordelige 8-daagse rondreis die u al boekt vanaf slechts 698! Tijdens deze reis nemen wij u mee naar het diepe zuiden van Italië. We doorkrui sen de gebieden Calabrië, Campanië en Apulië met ieder een eigen sfeer, beeld en smaak. Middeleeuwse dorpjes, woeste berggebieden, maar ook machtige steden, zoals Sorrento, Napels en Pompeï passeren de revue. Een soortgelijke reis komt u echt nérgens anders zo voordelig tegen... wacht dus niet langer met boeken, want er zijn nog maar enkele plaatsen vrij en VOL=VOL! Prijzen zijn p.p., o.b.v. 2-persoonsbezetting. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/24177 Heerlijke 8-daagse vliegreis Italië Laatste plaatsen in september en oktober! Waanzinnig lage prijzen! vanaf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7