Driebanders jagen weer op top drie van de eredivisie Twee grote toernooien De Bruijn gaat wel naar WK, maar laat twee wereldbekers schieten PZC Donderdag 13 september 2007 4Ï> Eredivisie driebanden De eredivisie driebanden gaat zondag van start met twaalf teams van vier spelers. De ti telverdediger, het team van Van Wanrooy met Torbjörn Blomdahl, Daniel Sanchez, Jean van Erp en Clemy van Wanrooy is de sponsor kwijtgeraakt en heeft zich teruggetrokken uit de competitie. - De belangrijkste kanshebber voor de titel is Hanze Catering, het nieuwe team rond Blom dahl en Jaspers, dat zijn thuis wedstrijden in het stadion van FC Zwolle speelt. Bij de topteams is verder niet veel gewijzigd. Crystal Kelly blijft in de sterke samenstelling spelen met Caudron, Burgman, Ceulemans en Van Kuyk. Het team van Delta/Frans Be vers heeft zich langs een ach terdeur geplaatst voor de Euro pacup voor teams. Crystal Kel ly, dat tweede werd in de com petitie na Van Wanrooy, heeft zich afgemeld. De eredivisie telt behalve Han ze Catering nog twee nieuwko mers. De teams van Buys Incas so (het vroegere Delta/Ockenburgh) en Van Donge Sr De Roo zijn gepromo veerd naar de hoogste divisie. Bij het tweede team van Delta, genoemd naar sponsor Buys In casso, zijn Jeffrey Jorissen, Ber ry Dallinga en Joop en Ray mond Nicodem de reservespe lers. De twee Goese teams, die hun thuiswedstrijden in biljartcen trum De Carambowl in de Zeelandhallen spelen, zullen om beurten thuis en uit spe len. Zpndag begint Delta/Frans Bevers met een thuiswedstrijd tegen Hanze Catering (start om 13.00 uur). Buys Incasso begint met een uitwedstrijd tegen Dekker Keu kens in Utrecht. GOES - Het toernooi om de wereld beker driebanden, dat komend voorjaar voor de vierde keer in Sluiskil wordt gehouden, is op de nieuwe biljartkalender niet het eni ge toptoernooi op Zeeuwse bo dem. In Domburg wordt vanaf 27 no vember tot en met 2 december het Europees kampioenschap ankerka der 71/2 gehouden. Het wordt een confrontatie van de kaderspecialis ten, waarschijnlijk aangevuld met Jean Paul de Bruijn en Peter de Backer. De internationale kalender met de belangrijkste toernooien voor het komende seizoen: 15 tot 21 okto ber: wereldbeker driebanden, Mexi- co City (Mexico) 8/11 november: WK driebanden, Cuenca (Ecua dor) 27 november/2 december: EK ankerkader 71/2, Domburg 8/15 de cember: wereldbeker driebanden, Seoul (Zuid Korea) 21/27 januari: wereldbeker driebanden, Sluiskil 14/17 februari: WK driebanden lan denteams, Viersen (Duitsland) 17/23 maart: wereldbeker drieban den, Porto (Portugal) 1/5 april: WK biljart artistiek, Schelle (Bel gië) 16/20 april: EK bandstoten, Carvin (Frankrijk). Twee Zeeuwse teams spelen vanaf zondag in de Zeelandhallen. door Frits Bakker goes - Het gezellige zaaltje van Brasserie Ockenburgh in Goes, waar op zondag de biljarts uit de grond verrezen en het publiek dicht op de tafels stond, is niet lan ger de thuishaven voor de drieban ders van Delta. Het Zeeuwse top- team is verhuisd naar de Zeeland hallen. Deze zomer heeft de nieuwe bil jartarena het licht gezien met vier grote wedstrijdbiljarts en tribunes van waar de toeschouwers alles kunnen volgen. De Goese biljar ters gaan zondag voor het eerst met twee teams van start in de eredivisie. Delta/Frans Bevers is het eerste team, Buys Incasso het tweede viertal, dat dit jaar is ge promoveerd naar de eliteklasse. De Carambowl, zoals het cen trum in de Zeelandhallen is ge noemd, is één van de weinige per manente speelzalen waar nationa le en internationale toernooien kunnen worden georganiseerd. De nieuwe locatie was al de enige optie voor de landelijke bekerfina le en de biljartbond wil er ook de Masters (kampioenschap van Ne derland) laten verspelen. Met de start van de eredivisie in zicht is er in biljartland vooral veel onrust. De nationale bond be vindt zich in een bestuurlijke en financiële crisis. Boven de hoof den van de biljarters dreigt een faillissement van de bond. De organisatorische wanorde heeft zijn weerslag ook op de In de eredivisie driebanden gaan zondag twee Zeeuwse teams van start. Het eerste teamspeeit al ja ren een hoofdrol, het tweede team is dit jaar gepromoveerd. sport zelf De toppers in het driebanden leven al maanden tus sen hoop en vrees, omdat spon sors en organisaties afhaken. De Limburger Jan Kikken, teamleider van Delta/Frans Bevers, vat de si tuatie nog het best samen. „Wie steekt er nou zijn geld nog in een sport die niet eens in staat is om een kampioenschap te organise ren." De eredivisie blijft gelukkig nog buiten schot. Jarenlang al wordt in Nederland de sterkste competi tie ter wereld gespeeld. Veel van de mondiale topspelers (Blomda hl, Jaspers, Caudron, Ceulemans, Sayginer, Forthomme) maken de eredivisie tot een podium waar zonder ervoor te betalen absolute topsport te zien is. Het team van Delta/Frans Bevers, met de Belgen Peter de Backer en Roland Forthomme en de Neder landers Jean Paul de Bruijn en Henk Habraken, heeft zich in de Roland Forthomme: mondiaal in de top, nationaal in de subtop. foto Mechteld Jansen Hulstenaar staat op scherp bij start van de eredivisie. door Frits Bakker goes - Het WK driebanden in Ecuador wordt voor Jean Paul de Bruijn in de eerste maanden van het biljartjaar een belangrijke mis sie. De Hulstenaar wil in Cuenca zijn positie op de wereldranglijst verbeteren. Het mondiale toernooi wordt van 5 tot en met 11 november ge speeld. Daarvóór staat eerst nog een toernooi voor de wereldbeker in Mexico City (15 tot 21 oktober) op de kalender. Voor het WK wordt De Bruijn af gevaardigd door de bond. „Ik wil er scherp aan de start komen", heeft hij aangekondigd. „Maar dat geldt ook voor de start van de com petitie in de eredivisie. Mijn condi tie is nooit zo goed geweest. Ik ben door veel trainingen (hardlo pen) al dertien kilo kwijtgeraakt en voel me beter dan ooit." De ambities op het internationale vlak zijn anders dan in voorgaan de jaren. De Hulster biljarter, die op het WK in Lugo drie jaar gele den zijn beste prestatie haalde (tweede achter Daniel Sanchez), is door een paar minder sterke optre dens gezakt naar de zestiende plaats op de ranglijst. Dat heeft ook gevolgen voor zijn plannen dit jaar. De Bruijn zal niet alle wereldbekertoernooien spe len. „Ik ben niet meer automatisch geplaatst voor het hoofdtoernooi en krijg dus ook niets vergoed. Dat betekent: dure reizen, dure verblij ven. Ik denk dat ik Mexico en Se oul laat schieten." De toptwaalf van de wereld, die wel een bevoorrechte positie krijgt, zet hij niet uit zijn hoofd. „Ik zal alleen wat selectiever wor den met de toernooien die ik ga spelen." Het WK is een ander verhaal, om dat De Bruijn voor dat toernooi ge plaatst is. „Daar wordt het weer eens tijd dat ik goed presteer." Biljarter Jean Paul de Bruijn voelt zich beter dan ooit bij de start van de eredivisie driebanden. „Ik ben door trainingen al dertien ki lo kwijtgeraakt." top vijf gerangschikt van deze competitie. Twee jaar geleden greep het Goese team zelfs de ti tel, vorig jaar ging het mis in de play-offs met de beste vier teams. De Backer, die vorig jaar een ma gistrale start kende, is de nieuwe kopman van het team. De rangor de is daardoor iets gewijzigd. Forthomme heeft in Nederland geen beste competitie achter de rug en wordt derde man, nog actf- ter De Bruijn. De nieuwe opstel ling, die inhoudt dat De Backer als kopman nu de sterkste spelers bij de tegenstander ontmoet, staat in geen verhouding tot de posities op de wereldranglijst. Daar neemt Forthomme de vijfde plaats in, De Backer is negende en De Bruijn zestiende. De reden van de terugval van Forthomme is dat hij een speler is met een grillige prestatiecurve. In de internationale competitie be hoort de Luikenaar tot de wereld top, in de Nederlandse competitie bleef hij ver onder dat niveau. De kans dat het eerste Zeeuwse team een gooi doet naar de titel is op voorhand niet groot. Aan het driebandenfirmament is een geld schieter verschenen, die een ver mogen steekt in een nieuw top- team met Torbjörn Blomdahl, Dick Jaspers, Martin Hom en Ad Koorevaar. De debutant treedt on der de naam Hanze Catering op en speelt de thuiswedstrijden in een zaal van het nieuwe voetbal stadion van FC Zwolle. De start van de eredivisie had voor Zeeland niet mooier kunnen zijn. Delta/Frans Bevers begint de competitie met een thuiswed-- strijd tegen de nieuwkomer uit Zwolle. De Backer krijgt dus gelijk al een vuurdoop tegen Blomdahl en De Bruijn moet zondag al aan treden tegen Dick Jaspers. Het tweede Zeeuwse team, dat vo rig jaar verrassend promotie naar de eredivisie haalde, komt uit on der de naam Buys Incasso. De sa menstelling is niet gewijzigd. Mar tin Spoormans is de kopman, Ron- ny Daniels de tweede Belg, Kees Wittens en Richard de Bruijn completeren het team. Jeugdspelers zitten op reservebank bij Delta goes - Flet eerste driebandenteam van Delta/Frans Bevers speelt dit jaar met een vaste samenstelling van vier man. Peter de Backer, Jean Paul de Bruijn, Roland Forthomme en Henk Habraken zijn in die volgorde de vaste spe lers. Voor de reservebank zijn drie jeugdspelers vastgelegd, die maxi maal vijf wedstrijden mogen mee spelen. Nick Zuijkerbuik (21) uiT Oudenbosch en Glen Hoffman (17) uit Den Haag zijn de eerst aangewezen reserves. Ook de Belg Mathieu Vlerick is in uiterste ge vallen inzetbaar. Het tweede team (Buys Incasso) speelt met Martin Spoormans, Ronny Daniëls, Kees Wittens erf Richard de Bruin. De reserves zijn Jeffrey Jorissen, Berry Dallinga en Joop en Ray mond Nicodem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 65