Debutant gaat huid duur verkopen Eredivisie driebanden 44 Donderdag 13 september 2007 PZC Teams eredivisie en bekendste spelers Crystal Kelly (Waalwijk) Frédéric Caudron Raymond Ceulemans Hanze Catering (Zwolle) Torbjörn Blomdahl Dick Jaspers Martin Horn Delta/Frans Bevers (Goes) Peter de Backer Jean Paul de Bruijn Roland Forthomme Henk Habraken Rüttchen Advies (Oosterhout) Murat Coklu Arie Weijenburg Aartsbouw (Sprundel) Eddy Leppens Tony Carlsen Twentevisie (Hengelo) Christian Rudolph Marco Zanetti Kaleidoscope (Daarlerveen) Tayfun Tasdemir Nikos Polychrounopoulos Brian Knudsen Frontline Lingerie (St. Willebrord) Gerwin Valentijn Stefan Galla Dekker Keukens (Utrecht) Eddy Merckx John Tijssens Jef Philipoom Van Donge De Roo (Rotterdam) Michael Nilsson Richard Bitalis Buys Incasso (Goes) Martin Spoormans Ronny Daniëls Kees Wittens Richard de Bruijn 'tTapperijke (Hoeven) Paul Stroobants Anno de Kleine Hoogste moyennes Eredivisie Delta-spelers 1 Torbjörn Blomdahl 1,961 1 Peter de Backer 1,462 2 Dick Jaspers 1,953 2 Jean Paul de Bruijn 1,367 3 Daniël Sanchez 1,890 3 Roland Forthomme 1,299 4 Frédéric Caudron 1,819 4 Henk Habraken 1,175 5 Eddy Leppens 1,735 5 Martin Spoormans 1,243 6 Frans van Kuyk 1,631 6 Ronny Daniëls 1,107 7 Eddy Merckx 1,613 7 Kees Wittens 1,013 8 Raimond Burgman 1,604 8 Richard de Bruin 0,851 9 Martin Horn 1,527 10 Michael Nillson 1,483 De wedstrijden in de eredivisie driebanden gaar start. Twee Zeeuwse teams (Delta/Frans Bever: Incasso) opereren op het hoogste landelijke niv spelen hun thuiswedstrijden in de Zeelandhalle Spoormans maakt met team van Buys Incasso rentree in eredivisie. door Frits Bakker arendonk - Het debuut is pas ge- .slaagd als de Zeeuwse nummer twee van de eredivisie in die ene wedstrijd tot een geweldige stunt in staat is. Martin Spoormans zegt het met een veelzeggende grijns. „Alles mag gebeuren, als we maar winnen van Delta De 57-jarige Belg uit Arendonk maakt met Delta 2 (genoemd naar sponsor Buys Incasso) zijn rentree in de eredivisie driebanden. De verwachting is dat het een kort stondig verblijf wordt. „Wij zijn de zwakste van de klas, dus we gaan het normaal gesproken niet red den", beseft Spoormans in de da gen voor de start. Toch zal het tweede Goese team de huid duur verkopen. Met Spoor mans en Daniëls staan er twee rou tiniers aan het biljart, voor Wit tens en Richard de Bruin wordt het vooral een leerjaar. Martin Spoormans, die in Aren donk na jaren in de gemeenteraad uit de politiek is gestapt, vult zijn dagen niet alleen met biljarten. „Ik ben gepensioneerd, maar heb nog veel meer hobby's dan biljarten. Met mijn kleinzoon van negen ga ik de laatste tijd veel uit vissen, of we spelen een partijtje schaak. En hij heeft talent hoor, want ik kan hem nu al niet meer verslaan." Als biljarter heeft Spoormans de hele wereld over gereisd. Hij speelt niet alleen het carambole-spel, maar bijvoorbeeld ook het kegelbil jarten, het English billiards en poolbiljart. „Ik had dit weekeinde eigenlijk het WK billiards in Singapore moe ten spelen, maar ik geef de compe titie in de eredivisie voorrang. Ten slotte debuteren we met ons team, dat is op zich al een hele presta tie." Veel illusies hoeft het team zich niet te maken. „Het teamgemiddel de ligt rond de één, bij de rest van de ploegen ligt dat veel hoger. We zouden al blij mogen zijn als we al lemaal vijf partijtjes weten te win nen, maar zelfs dan gebeurt er al een wondertje." Zelf heeft hij wel de nodige erva ring in de eredivisie. Spoormans stond aan de wieg van het team De Belg Martin Spoormans verwacht geen wonderen van Goese debutant dat later onder de naam Delta/- Ockenburgh naar het hoogste ni veau opklom. Zijn beste periode had hij in de tijd dat het team in Rilland- Bath speelde. „Als eerste man heb ik eens zeven wedstrij den achter elkaar gewonnen. En bij de tegenstanders waren Ceule mans, Sayginer en Merckx." De Belg Eddy Merckx, regerend wereld- en Europees kampioen, is zondag zijn eerste tegenstander in de uitwedstrijd tegen Dekker Keukens in Utrecht. „En Merckx is niet echt in vorm, dus hij is te ver slaan", zegt Spoormans optimis tisch. Martin Spoormans is één van de routiniers in het team van Delta 2. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 64