De Klerk gaat er weer voor TTCM eenzaam aan de tafeltennistop Skeeleraar Goud pakt WEA Cup AZ opent strijd om uitzendrechten Goss het snelst in Wolverhampton Atleet haalt zijn gelijk bij bond W PZC Donderdag 13 september 2007 43 r Simone de Klerk: „Ik train vier keer per week. Op die manier moet ik weer in vorm komen en weer constanter worden." foto Mechteld Jansen Tafeltennisvereniging FvT start verrassend goed in de eredivisie door Bas Koel KLOOSTERZANDE - Simone de Klerk (17) is met haar team FvT de tafeltenniscompetitie uitstekend begonnen. In de eredivisie won de Rotterdamse formatie de eerste twee wedstrijden. Om de goede start een vervolg te geven, moeten de vrouwen zater dag tegen NAK uit Den Helder een aanvaardbaar resultaat boeken. De Klerk uit Kloosterzande ver wacht dat het een zware wedstrijd zal worden. „NAK is een heel sterk team. Er speelt een aantal goede buitenlandse speelsters in." FvT zal het nog lastig krijgen om de hoge positie in de eredivisie te behouden. „Er zijn twee of drie teams in de competitie die heel goed zijn. Zij spelen met allemaal buitenlandse speelsters. Die kun nen wij gewoon niet verslaan. We zullen ons handhaven in deze klas se, maar kampioen worden we nooit." De zeventienjarige tafeltennisster is na een periode waarin ze weinig speelde nu weer volop aan het trai- Simone de Klerk is de competitie met haar team FvT goed begon nen. Zaterdag speelt het team uit Rotterdam een lastige wed strijd tegen NAK uit Den Helder. Slechts vier Zeeuwse seniorenteams in landelijke competie. door Alex Krappen GOES - Het aantal Zeeuwse tafel- tennisteams dat zaterdag bij de mannen van start gaat in de lande lijke competitie, is op een histo risch dieptepunt beland. Er is er slechts één, TTC Middelburg, dat in de eerste divisie uitkomt. TTCM 2 is gedegradeerd en SAR heeft zich teruggetrokken naar de hoofd klasse. In de vrouwencompetitie opere ren drie teams, alle drie van SAR/Rabobank uit Kloosterzande. Voor alle vier landelijke teams zal handhaving de voornaamste priori teit zijn. TTC Middelburg handhaafde zich UITSLAGEN HONKBAL Barcelona. EK. Groep A: Nederland - Kroatië 13-0 (7 innings), Duitsland - Tsjechië 6-1. Stand: 1. Nederland 5-10, 2. Duitsland 5-8, 3. Zweden 4-4, 4. Tsjechië 5-4, 5. Kroatië 5-2, 6. Oostenrijk 4-0. Nederland, Duitsland en Zwe den naar finalepoule. VOLLEYBAL Sint Petersburg/Moskou. EK mannen, twee de ronde. Groep E: Nederland - Frankrijk 3-2 (25-11 25-23 21-25 20-25 15-12), Duitsland - Spanje 1-3 (19-25 25-15 24-26 24-26), Servië - Slowakije 3-0 (25-18 25-23 25-23). Stand: 1. Spanje 4-8 (12-2), 2. Servië 4-6 (10-5), 3. Duitsland 4-4 (7-7), 4. Nederland 4-4 (7-8), 5. Frankrijk 4-2 (7-10), 6. Slowakije 4-0 (1-12). Spanje naar halve finales. Groep F: België - Finland 1-3, Polen - Bulgarije 2-3, Rusland - Italië 3-2. Stand: 1. Rusland 4-8 (12-2), 2. Finland 4-6 (11-4), 3. Italië 4-4 (8-8), 4. Bulgarije 4-4 (6-8), 5. België 4-2 (4-10), 6. Polen 4-0 (3-12). Rusland naar halve finales. nen. „Ik train vier keer per week. Van maandag tot en met donder dag. Op die manier moet ik weer in vorm komen en weer constan ter worden." De reden waarom ze de laatste maanden weinig speelde was haar studie. De Klerk rondde in juni de havo af. „Ik vond het belangrijk vorig jaar eenvoudig in de eerste di visie, maar trok toch jos Verhulst aan. De Brabander, met 50% in de eredivisie op zijn naam, lijkt een versterking die broodnodig is. TTC Middelburg is namelijk niet het enige team in de eerste divisie A dat zich roerde op de transfer markt. Wesley Wegman bezocht ook deze zomer een trainings kamp in China en zal beter preste ren dan vorig seizoen. Routinier Jan Henk Bomhof completeert het drietal. Na een paar jaar afwezigheid is het vrouwenteamvan SAR/Rabobank weer terug in de eerste divisie. Stefanie Fassaert, Lindsey Boerdam en Audrey en La- cey Koole veroverden vorig na een matige start redelijk gemakkelijk de titel in de tweede divisie en de eerste divisie is na de uitbreiding WIELRENNEN Algemesi. ProTour, Ronde van Spanje. Elfde etappe, Oropesa del Mar - Algemesi: 1Pe- tacchi (Ita) 191 km in 4.45.34 (40,2 km/uur), 2. Bettini (Ita), 3. Zabel (Dui), 4. Greipel (Dui), 5. Da Cruz (Fra). Algemeen klassement: 1. Mentsjov (Rus) 44.27.25, 2. Efimkin (Rus) 2.01, 3. Evans (Aus) 2.27, 4. Sastre (Spa) 3.02, 5. Mosquera (Spa) 4.35, 6. Sanchez (Spa) 4.42, 7. Karpets (Rus) 5.49, 8. Beltran (Spa) 5.56, 9. Devolder (Bel) 6.28, 10. Piepoli (Ita) 6.34, 29. Clement 21.13, 53. Posthuma 34.18, 56. Moerenhout 35.44, 72. Engels 46.40, 82. Kroon 51.39, 102. Eltink 1.03.40, 124. De Maar 1.12.46, 135. Lange- veld 1.18.44, 138. Stamsnijder 1.22.33, 155. Terpstra 1.29.26. Voor meer uitslagen zie www.pzc.nl AGENDA DONDERDAG ZAALHANDBAL Mannen. Vriendschappelijk. GSC-EMM. Loca- tie:Sportpunt Zeeland Goes. Aanvang:20.00 uur, Delta Sport-Heerle. Locatie:Onderdak Zie- rikzee. Vrouwen. Helius-Olympus. om mijn opleiding af te maken. Ik had ook nog een herexamen, dus het was belangrijk dat ik er alles aan deed om het te halen. Geluk kig is het allemaal goed gekomen", zegt ze. In september is De Klerk begon nen aan haar vervolgopleiding So cial Work aan de Hogeschool Zee van zes naar twaalf teams lang niet meer zo sterk als twee jaar ge leden. De reserves van SAR degradeer den vorig jaar uit de tweede divi sie, maar mogen het van de compe titieleiding dit jaar opnieuw in de tweede divisie proberen. Of er dit maal wel handhaving inzit zal vooral afhangen van het aantal ke ren dat SAR 2 met een invaller aan zal moeten treden. Chantal Remo- rie, Nathalie van Wolffelaar en Ma rieke Munnen hebben alledrie be wezen op dit niveau individueel gemakkelijk mee te kunnen. In de derde divisie treedt SAR 3 PW In de landelijke tafeltenniscompe- titie die zaterdag begint is TTCm het enige Zeeuwse mannenteam. De ploeg heeft zich versterkt met Brabander Jos Verhulst. AZ-voorzitter Scheringa wil televisierechten zelf gaan verkopen. ALKMAAR - De Eredivisie CV, de belangenvereniging van alle eredi visieclubs, gaat een hete herfst te gemoet. De verkoop van de uit zendrechten van de eredivisiewed strijden staat onder zware druk. In november komt de ECV met de nieuwe tender waarop partijen een bod kunnen doen. Het huidi ge contract loopt medio 2008 af. land. De combinatie tafeltennis en school gaat op dit moment nog goed samen. „Ik heb het nu nog niet zo druk op school. Ik kan hard trainen en wedstrijden blij ven spelen. Hopelijk blijft het goed te combineren." De tafeltennisster uit Kloosterzan de die vorig jaar uit het Nederland se junioren-tafeitennisteam stapte, denkt nog niet aan een terugkeer. „Voorlopig wil ik eerst kijken hoe het op mijn nieuwe opleiding gaat. Als ik dat goed kan combine ren met het tafeltennis zal ik het verder bekijken." De Klerk is met FvT nu al twee we ken bezig in de competitie. Beide wedstrijden werden gewonnen. Omdat het voor vrouwen die lan delijk spelen mogelijk is om ook in de afdeling uit te komen, begint ze morgen met het team van SAR 2 in de hoofdklasse. „Mannen spelen een heel ander spelletje dan vrouwen. Het spel gaat sneller en er worden langere rally's gespeeld. Ik vind het spelen bij de mannen misschien nog wel leuker dan bij de vrouwen." Of SAR kans maakt om kampioen te worden, weet De Klerk niet. „Ik ken de tegenstanders niet goed. Wij hebben door een aantal ver sterkingen wel een beter team dan vorig jaar. Zo is Pascal Neve er bij gekomen. Toen deden we goed mee in de hoofdklasse, dus mis schien zit er dit jaar wel een kam pioenschap in." met Juidth Morcus, Sara van Belle, Sandra van Alphen en Liselotte Fassaert aan In de jeugdcompetitie komt TTC Delta Middelburg met een nieuw team aan de start in de A-klasse maar dat tempert de verwachtin gen van coach Joost Corbijn be paald niet. Hij hoopt op een plaats bij de eerste twee. Het trio bestaat uit Emiel de Rijke Marco Louisse, Niels van der Mark en Anthony La- co. In de B-klasse treedt TTCM 2 aan. In dit team spelen twee debu tanten, Bas Meesters en Patrick Vroomen. William Marinissen en Kristian Davidse behoorden vorig jaar al tot de subtop in deze klasse. De andere Zeeuwse vertegenwoor diger in deze klasse is Scaldina uit Zierikzee. De ploeg promoveerde naar de B-klasse, een nieuw hoog tepunt in de clubgeschiedenis. AZ-voorzitter Scheringa opende gisteren in Voetbal International de strijd. „Er wordt veel te weinig geld uit de tv-rechten gehaald. On ze live- en buitenlandrechten ha len we dan ook uit de ECV. Die zijn óns eigendom. Wij zijn ervan overtuigd dat wij in eigen beheer vijf keer zo veel kunnen verdie nen." Scheringa stelt dat clubs als NEC en NAC net als AZ minimaal twee keer zoveel geld uit hun uit zendrechten kunnen halen als nu. Hij hoopt dat deze clubs meedoen met het verzet van AZ. Rijder uit Waarde heeft genoeg aan tweede plek in finale in Wemeldinge. door Fred Rabout WEMELDINGE - Olivier Goud is de eerste skeeleraar die beslag legt op de WEA Cup. De sporter uit Waar de had gisteren in Wemeldinge aan een tweede plaats genoeg om de beker mee naar huis te nemen. de overwinning in de finale van de wedstrijdenreeks ging naar Er- win Mesu uit Middelburg. Het parkoers in Wemeldinge lag Goud wel. Liefst achttien keer moest de 'klim van Wemeldinge' - een pittige dijkhelling - worden ge nomen/Goud, die zelfs aan een achtste plaats genoeg had voor de eindzege, koos op deze omloop voor de beste verdediging: de aan val. Het peloton was amper wegge stuurd of Goud ging er vandoor. Hij kreeg uiteraard Erwin Mesu mee. Ook Niels Steenbakker, de derde man van het VW Zeeland - skeelerteam, probeerde nog aan te haken, maar de rijder uit Biggeker- ke was niet helemaal fit. Goud en Mesu mochten het dus samen gaan uitmaken. De spurt wachtte Mesu, normaal toch de snelste van de twee, niet af Hij nam het zekere voor het onzekere en reed in de slotkilometer van zijn concurrent weg. Nick Uitho ven uit Babyloniënbroek won de spurt van het uitgedunde peloton, Niels Steenbakker finishte als vier de. Bij de veteranen ging de WEA Cup naar Jaap Nieuwenhuijze uit 's-Heer Arendskerke. Francien Wisse uit Waarde was de beste vrouw over de tien wedstrijden. WOLVERHAMPTON - Matthew Goss heeft de derde etappe van de Ron de van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De Australische wielrenner was in Wolverhamp ton na 152 kilometer de sterkste in de sprint met drie concurrenten.» Martijn Maaskant eindigde op de vierde plaats. Goss en Maaskant maakten deel uit van een groep van negen ren ners, die in de beginfase het pelo ton verliet. ROME - Polsstokhoogspringer Giu seppe Gibilisco heeft met succes beroep aangetekend tegen een schorsing van twee jaar. De 28-jari- ge atleet is in het gelijk gesteld door beroepscommissie van de Ita liaanse atletiekbond. Gibilisco, wereldkampioen in 2003 en winnaar van brons op de Spe len in Athene, was geschorst om dat hij zaken deed met de omstre den Italiaanse arts Santuccione. In Italië wordt justitieel onderzoek ge daan naar het werk van de arts. - De atleet reageerde nooit positief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63