Dubbel gevoel bij volleyballers Oranje wint poule op EK honkbal Alessandro Petacchi grijpt eindelijk etappezege in Ronde van Spanje Futsallers Morres/Controlec verslaan FM Sranang 42 Donderdag 13 september 2007 pzc W BARCELONA - De Nederlandse honkballers hebben gisteren de groepsfase afgesloten met een ruime overwinning op Kroatië. De formatie van bondscoach Robert Eenhoorn versloeg het Balkanland met 13-0 (7 innings) en behield daarmee de ongeslagen status. Oranje was er al zeker van dat het als groepswinnaar naar de finale- poule zou gaan. Het honkbalteam neemt de zeges op Duitsland en Zweden, de teams uit groep A die eveneens naar de finalepoule gaan, mee. Uit groep B hebben Groot-Brittannië, Frankrijk en Spanje zich geplaatst voor de be slissende fase. Italië werd verrassend geëlimi neerd. Nadat de Britten gisteren met 9-0 van Oekraïne wonnen, kan de achtvoudig Europees kam pioen zich niet meer plaatsen voor de finaleronde. De aartsrivaal van Oranje leed in de groepsfase neder lagen tegen Frankrijk en Spanje en had daardoor plaatsing niet meer in eigen hand. De vroegtijdige eliminatie van Ita lië is een sensatie, aangezien het land samen met Nederland ruim vijftig jaar het Europese honkbal domineert. Sinds 1967 is het slechts eenmaal voorgekomen dat Italië geen medaille won op het EK. Dat was in 2003. Oranje verslaat Fransen op EK, maar ziet halve finale uit beeld raken. SINT PETERSBURG - De Nederlandse volleyballers hadden gisteren na af loop van de 3-2-winst op Frankrijk een dubbel gevoel. De Nederland se overwinning op het Europees kampioenschap was op zich een prima prestatie, zeker tegen de nummer acht van de wereld. Maar de spelers voelden ook dat er meer in had gezeten. Het team van Peter Blangé leverde een ijzersterke eerste set (25-11) af De Fransen hadden zichtbaar last van de zware, verloren, wedstrijd tegen Servië de vorige avond, een vijfsetter van twee uur waarin de vierde set pas bij 35-33 beslist werd. Nederland won ook de twee de set (25-23), al ging dat wat moei zamer. Een zege van 3-0 - die Oranje dichter bij de halve finales zou brengen - bleek niet haalbaar. Uiteindelijk moest Oranje de vol gende twee sets (21-25 20-25) aan de Fransen afstaan, maar herpakte het zich net op tijd in de beslissen de set (15-12). „We waren in de eer ste twee sets geconcentreerd en maakten weinig fouten", zei Wyt- ze Kooistra, met Robert Horstink aanvallend het meest productief. „Maar ja, dan sluipt de angst erin. Ga je meer berekenend spelen", legde de lange aanvaller uit. „Vanaf de kant zag het er mis schien uit dat we verslapten", zei li bero Marko Klok. „Maar we heb ben de hele wedstrijd een heel goed niveau gehaald. Zij begonnen alleen veel beter te spelen." Ook bondscoach Peter Blangé vond dat zijn jongens niet bewust gas terug namen. Vooral fysiek wordt het voor veel spelers steeds zwaarder. „Iedereen loopt op de top van zijn kunnen, dag in dag uit. Maat op dit podium leren die jongens vijf keer zo veel dan van die vijf trainingen in de week." Het doet de oud-international goed dat zijn team op dit toernooi met, op een paar landen na, de we reldtop, van Duitsland (3-0) en Frankrijk wint. „De boel is aan het draaien geslagen. Het is goed te zien dat we met heel veel tegen standers, al winnen we niet, gelij ke tred kunnen houden." Toch was 3-0 tegen Frankrijk nog mooier geweest, verklaarde Blangé De Nederlandse volleyballers ver- slaan op het EK Frankrijk met 3-2 na een 2-0-voorsprong. De ploeg houdt een waterkansje op het bereiken van de laatste vier. het ietwat katerige gevoel van zijn team. Die twee verloren sets kun nen bepalend zijn voor de eind klassering op het EK. Nederland maakt nog een kleine kans op de halve finales. Middenaanvaller Kooistra, die van de bondscoach het compliment „hij was weer hot" kreeg, kon on danks het dubbele gevoel nog wel relativeren. „Ik ben erg blij met de overwin ning. Het is de eerste keer in vele jaren dat we weer eens van Frank rijk hebben gewonnen." algemesi - Alessandro Petacchi heeft in de Ronde van Spanje ein delijk zijn felbegeerde dagzege ver overd. De Italiaan won de elfde etappe, van Oropesa del Mar naar Algeme si. Petacchi werd keurig door zijn ploeggenoten van Milram bij de massasprint afgezet. De Italiaan Paolo Bettini eindigde als tweede. Erik Zabel, die het laatste voorbe reidende werk voor Petacchi deed, Bagage judoka's komt niet aan RIO DE JANEIRO - De bagage van drie Nederlandse judoka's is niet in Rio de Janeiro aangekomen, waar vandaag het WK begint. De ploeg reisde in delen naar Brazilië. De koffers van Ruben Houkes, Dex Elmont en Bryan van Dijk, die maandag in Rio arriveerden, zijn nog steeds onvindbaar. „Heel vervelend", zegt bondscoach Arens. „Want ook de wedstrijdpak- ken zitten in hun koffers." Champions Trophy niet in Pakistan ging als derde over de finish. In het algemeen klassement behield Raborenner Mentsjov de leiding. Etappe elf kende twee vroege vluchters, maar het peloton greep Raul Garcia en José Antonio Lo pez na een ontsnapping van 170 ki lometer op acht kilometer van de finish terug. Aan de massasprint viel vervolgens niet te ontkomen, hoewel er ook nu weer in de fina le valpartijen waren. Kampioen Gay mijdt recordhouder Powell BRUSSEL - De atletiekwedstrijden morgen in Brussel moeten het zon der topattractie Tyson Gay doen. De Amerikaanse topsprinter heeft zich bij de Ivo van Damme Memo rial afgemeld. De drievoudige we reldkampioen van Osaka voelt zich niet fit. Liefhebbers keken met spanning uit naar het treffen tussen Gay en de kersverse wereld recordhouder Asafa Powell uit Ja maica. Zijn nieuwe toptijd is 9,74. Mollema in leiderstrui Ronde van Toekomst LAUSANNE - De internationale SUPER-BESSE - Bauke Mollema hockeyfederatie FIH heeft beslo- heeft in de zevende etappe van de ten de strijd om de Champions Ronde van de Toekomst de leider- Trophy voor mannen weg te halen strui overgenomen van de Duitser uit Pakistan. Het evenement zou Tony Martin. De Nederlandse wiel- van 1 tot en met 9 december in La- renner eindigde na een rit over 175 hore plaatsvinden. Een aantal lan- kilometer van Cerilly naar het ski den vond de situatie in Pakistan oord Super-Besse (Puy-de-Döme) echter te onveilig en meldde zich als tweede. De dagprijs was voor af De FIH liet gisteren weten op de Italiaan Dario Cataldo, die ne- korte termijn een vervangende gen seconden eerder dan Mollema plaats te zullen aanwijzen. over de streep kwam. TERNEUZEN - Morres/Controlec (donkere shirts) heeft gisteravond in Terneuzen het hoofdklasseduel met FM Sranang, de enige andere Zeeuwse ploeg in de competitie, met 7-3 gewonnen. Voor Morres, dat in de eerste competitieronde van Malabata verloor, was het de eerste overwinning. FM Sranang kwam nog wel op voor sprong via Weng Tran. Door twee treffers van Joey van der Hoef leid de Morres/Controlec bij rust. In de tweede helft stoomde de thuisploeg door naar 7-3. Voor Morres/ Contro- lec scoorden Omar Malagic, Ralph Zegers, Arno Zegers, Joey van der Hoef en Pim Bruins. Ibi El-Uarihgi en Jasper Huisman maakten de tegentreffers. foto Wim Kooyman IHk. foto Anatoly Maltsev/EPA Robert Horstink slaat de bal langs het Franse blok.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 62