PZC I 41 Oranje komt weer met de schrik vrij Dimitar Berbatov nu wel trefzeker voor Bulgarije 42 44 en 45 Dubbel gevoel bij volleyballers na winst op Frankrijk Donderdag 13 september 2007 Twee Goese teams spelen vanaf zondag in eredivisie driebanden Tip? sport@pzc.nl Ssg 7.,- Een van de vele vergeefse acties van Wesley Sneijder, die wordt vastgehouden door Altin Lala, de aanvoerder van Albanië. foto Armando Babani/EPA Nederlands elftal pas in blessuretijd langs Albanië: o-i. door Leon ten Voorde TIRANA - Op de avond waarop Oranje een brug naar het EK sloeg, dreef de ploeg alleen maar verder af van het niveau dat er in de top van het internationale voet bal wordt gevraagd. Het duel tegen het geestdriftige Albanië had bijna iets zieligs in zich voor het ouder wets falende Nederlands elftal, dat in de blessuretijd zowaar nog werd beloond ook. Ruud van Nis- telrooij bezorgde Oranje de nooit meer verwachte 1-0 zege. Veel meer om trots op te zijn was er niet voor Nederland, dat onder een hels fluitconcert de kleedka mer opzocht na een wedstrijd vol irritatie en frustratie. In het sfeer volle Quemal stadion van Tirana kwamen alle gebreken van Oranje samen, maar bleek ook maar weer eens hoeveel geluk deze selectie heeft met Marco van Basten aan het roer. Net als in Slovenië viel ook nu de winnende treffer op een moment dat iedereen zich al had verzoend met een remise. Die miraculeuze ontsnapping kwam volledig uit de lucht vallen. Het verveeld ogende Oranje raakte temidden van de opgewonden Al banezen op het veld en op tribune gisteravond danig van de kook en mocht nog blij zijn dat scheids rechter Michael Riley op slag van rust een glaszuivere eigen goal van Mario Melchiot afkeurde. Omdat het onderlinge resultaat ten opzichte van de nummer drie in de groep Bulgarije gunstig is, heeft Oranje uit de resterende vier duels nog maar zeven punten no dig. Dat moet zelfs voor dit zwak ke elftal te doen zijn met de thuis duels tegen Luxemburg en Slove nië en de uitwedstrijden in Roe menie en Wit-Rusland nog in het verschiet. Hoewel Van Basten in de aanloop naar het duel maar liefst drie keer opmerkte dat hij tegen Albanië zou kiezen voor enkele nieuwe, frisse spelers, hield hij gisteravond vast aan nagenoeg dezelfde ploeg [Tl Oranje ontsnapt tegen een be- zield spelend Albanië. Pas laat komt de 0-1 op het scorebord. Het Nederlands elftal is dicht bij kwalificatie voor het EK. die het zaterdag al zo moeilijk had tegen Bulgarije. De enige verande ring in de ploeg was een logische, omdat lohn Heitinga vanwege fa milieomstandigheden ontbrak. Zijn vervanger was zoals verwacht Andre Ooijer. Vreemd was bijvoorbeeld dat hij Ibrahim Afellay aan de groep toe voegde en hem vervolgens op de tribune zette. Met zijn creativiteit had de PSV'er, die in topvorm ver keert, niet misstaan in een wed strijd waarin toch verwacht werd dat Oranje het spel zou moeten maken. Met Giovanni van Bronck- horst en Demy de Zeeuw stelde Van Basten nu twee spelers in het middenrif op die allebei de contro le in een wedstrijd zoeken, waar door er veel te weinig diepgang en offensieve acties vanuit die linie werden ondernomen.Ook de aan vallers bleven ver verwijderd van het gewenste niveau en het was te kenend voor de avond dat Robin van Persie in de rust werd gewis seld, omdat hij met de minuut ge frustreerder raakte door de on macht in het veld. Met Rafael van der Vaart als ver vanger in de tweede helft veran derde er overigens niets. Oranje vond nimmer houvast, creëerde nauwelijks iets en moest ondertus sen ook nog voortdurend oppas sen voor de counter van de Alba nezen, die in de slotfase door een rode kaart met tien man kwamen te staan. De schande van een gelijk spel of zelfs een nederlaag bleef Oranje uiteindelijk bespaard, dank zij dat ene moment van de verder onzichtbare Van Nistelrooij. SOFIA - Bulgarije heeft de EK-kwalificatie- wedstrijd tegen Luxemburg zonder veel moeite gewonnen. Dimitar Berbatov was gisteravond in Sofia, in tegenstelling tot zaterdag tegen Oranje, wel trefzeker. De spits van Tottenham Hot spur scoorde voor rust twee keer. In de tweede helft bepaalde Martin Petrov de eindstand op 3-0. Slovenië won in de Nederlandse groep G voor eigen publiek met r-o van Wit-Rus land. Die stand verscheen in Celje al na drie minuten op het scorebord. Kiemen Lavric schoot raak vanaf de strafschopstip. De bezoekers eindigden met tien man. Artem Radkov kreeg 20 minuten voor tijd een ro de kaart. Roemenië leidt nog altijd de dans in groep G. Net als Nederland heeft het Oost-Europe- se land 20 punten uit acht wedstrijden, maar het doelsaldo is beter dan dat van Ne derland. Roemenië staat op plus 12, Neder land op plus 9. Derde is Bulgarije met 18 punten uit negen duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 61