als vakantieherinnering Bach of geen Bach in Veere De Putter in canon Cara neemt dvd op in Vlissingen Tractors van boterbabbelaarblik Het Zeeuwse licht voor in huis The Old Firm presenteert cd 1 uit Axel kennen PZC Donderdag 13 september 2007 37 Muziekpodium Zeeland presenteert optreden van Musica Amphion. VEERE - Bach of geen Bach? Dat is de vraag die zondag 16 september centraal staat tijdens het concert van Musica Amphion bij Muziek podium Zeeland, in de Grote Kerk in Veere. Het optreden begint om 15.30 uur. Musica Amphion is opgericht door klavecinist en blokfluitist Pie- ter-Jan Beider en telt leden van vooraanstaande barokensembles en -orkesten. De groep brengt mu ziek uit de zeventiende en acht tiende eeuw, Uitgevoerd met histo rische instrumenten. Beider en zijn kompanen zijn dan ook zeer bedreven in de authen tieke muziekpraktijk. Zij wagen zich zondag samen met sopraan lo- hannette Zomer aan composities uit de Bach-catalogus waarvan niet onomstotelijk is bewezen dat ze daadwerkelijk zijn geschreven door lohann Sebastian Bach. Om die reden worden veel van deze 'miskende meesterwerken' zelden of nooit uitgevoerd. Musica Amphion doet dat bewust wel, waardoor het concert de luis teraars de kans biedt om hun Bach-kennis (of -intuïtie) op de proef te stellen. 'Ethnic souvenir', object van Se la uit Middelburg. „Ik vind het een heel goed initia tief van CBK Zeeland dat het op deze manier de band tussen vorm gevers, beeldend kunstenaars en ar chitecten wil stimuleren. De moei lijkheid was wel: Wat is nu precies een Zeeuws product? Het is lastig om met echt iets Zeeuws te ko men. Wat ik heb gemaakt, trekkers van boterbabbelaarblikjes, moet je dan ook een beetje zien als een knipoog, maar wel echt gemeend. 'Zeeuws licht', Iichtobject van Carolina Apolonia uit Middel burg. Omdat duurzaamheid in deze tijd heel belangrijk is, wilde ik iets re cyclen. Ik heb talloze dingen ge maakt, zoals porseleinen koelkast magneten, maar die werden te sub doelgroepachtig. Uiteindelijk zijn het deze trekkertjes geworden. Ge lukkig kon ik een serie misdruk ken van boterbabbelaarblikken op de kop tikken. Ik heb wel respect gekregen voor mensen in de Der de Wereld, waar veel van dit soort blikken wagentjes worden ge maakt. Het is nog niet zo eenvou dig om het netjes te krijgen." VLISSINGEN - De internationaal be kende folkgroep Cara neemt zon dag 21 oktober een dvd op tijdens twee concerten in het Arsenaal theater in Vlissingen. De optre dens beginnen om 15.00 en 20.15 uur en zijn voor publiek toeganke lijk. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Uit in Vlissingen (0118-416662), De Mythe in Goes en de Stads schouwburg Middelburg. Een filmploeg neemt beide concer ten in Vlissingen op. De registratie verschijnt komend najaar of in het voorjaar van 2008 op dvd. Deze wordt internationaal uitgebracht. Onder de bezoekers van de concer ten worden enkele dvd's verloot. Cara bracht tot nu toe twee al bums uit: het debuut In colour uit 2004 en in maart van dit jaar In between times. Een tournee van drie weken door de Verenigde Sta ten luidde het tweede album van de folkgroep in. OOSTBURG - De Zeeuwse band The Old Firm presenteert deze maand haar nieuwe cd, Travelling band ge titeld. Dat doet zij tijdens twee concerten: op zaterdag 22 septem ber in Penny Lane in Oostburg en vrijdag 28 September in Panta Rhei in Vlissingen. Beide optre dens beginnen om 21.30 uur. Het is al het vijfde album' dat de groep uitbrengt. Er staan veertien eigen nummers op, in verschillen de stijlen, al blijft het Old Firm-ge- luid herkenbaar. poos geleden. „De uitverkiezing in de canon kan er toe leiden dat de film opnieuw tot leven komt. En dat zou mooi zijn. Niet voor mij, maar vooral voor Jos." 'Dat Jos nu pluimen krijgt, is verdiend. Hij leeft echt voor zijn films' Dat Het is een mooie dag geweest door deskundigen wordt gezien als één van de meest memorabele rolprenten uit de Nederlandse filmgeschiedenis, verzoet voor de Axelse een beetje het gebrek aan aandacht dat De Putters vorige film trof. De vorig jaar uitgekomen 'toekomstdocumentaire' Het verlo ren land kreeg naar de smaak van moeder De Putter veel te weinig aandacht. „Terwijl die film een in dringend beeld schetst van de drei gende wateroverlast, die door de klimaatveranderingen op ons af komt. Jos' film sneuvelde een beet je onder al het geweld dat Al Go- re's waarschuwingen veroorzaak ten, terwijl zijn film het probleem aangrijpender voor ogen brengt." Het is een schone dag geweest van Jos de Putter is één van de zestien films die is opgenomen in de Ca non van de Nederlandse Film. De rolprenten zijn niet per se de beste zestien films die ooit door Nederlandse cineasten zijn ge maakt. Maar ze zijn 'van grote be tekenis zijn voor de Nederlandse filmcultuur en weerspiegelen de veelzijdigheid van de Nederlands film'. Cineast uit Axel met documentaire over zijn ouders geselecteerd. AXEL - Het is een schone dag ge weest (1993) van Jos de Putter is op genomen in de Canon van de Ne derlandse Film. Deze bevat in to taal zestien films die 'van grote be tekenis zijn voor de Nederlandse filmcultuur en de veelzijdigheid van de Nederlands film weerspie gelen'. In Het is een schone dag ge weest schetst De Putter, afkomstig uit Axel, het laatste oogstjaar van zijn ouders op hun boerenbedrijf De commissie die de canon heeft samengesteld, liet zich leiden door criteria als historische spreiding, verschillende genres en stromin gen, kwaliteiten van de individue le film en het belang van het totale oeuvre van de maker. De films ko men in een dvd-box en zijn vanaf volgende maand in een groot aan tal bioscopen te zien. De andere vijftien titels zijn: De mésaventure van een Fransch heertje zonder pantalon aan het strand te Zandvoort (1905), Een Carmen van het noorden (1919), Regen (1929), De Jantjes (1934), Houen zo! (1952), Fanfare (1958), Als twee druppels water (1963), Blind kind (1964), Ik kom wat later naar Madra (1965), Living (1971), Turks fruit (1973), Flodder (1986), De Noorderlingen (1992), Het zakmes (1992) en Father daughter (2000). Omroep Zeeland zendt zaterdag Het is een schone dag geweest uit. Dat gebeurt elk uur, aansluitend aan het Weekoverzicht. leuk vind. Normaal maak ik lichaamsobjecten. Dit is iets een maligs. Ik heb geen plannen om in de lampenbusiness te gaan." „Ik zag deze uitdaging langskomen en voelde me direct aangesproken. Ontwerpen doe ik al heel lang, fotografie Ruben Oreel maar ik had nog nooit een lamp gemaakt. Het ontwerp is geba seerd op de vorm van een Zeeuw se strik, het traditionele hoofdsie raad. Normaal is dat van goud, maar ik heb het uitgevoerd in ijzer en dat buiten laten roesten. Vervol gens heb ik het gecombineerd met gitten en de stof van een Zeeuws schort, zodat je een Zeeuws licht- sieraad krijgt. Ik heb er met veel plezier aan gewerkt, maar als je al le uren die erin zitten zou reke nen, wordt het onbetaalbaar. Het is ook absoluut geen commercieel product. Ik ontwerp omdat ik het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57