Zeeland weg, weg, weg...' durea Drempel en borden in Sas Half jaar hinder op Van der Maelstedeweg Berkhout schoenmodes 1_ 1 Pompoenendagen zaamslag Z PZC Donderdag 13 september 2007 27 Vogeltrek De Deense onderwijzer Hans Christian Mortensen ringde in 1899 als eerste 162 spreeuwen om meer te weten over hun trekgewoontes. De eerste landelijke ringcentrales dateren uit begin 20e eeuw. Sedert 1963 is er ook EURING, koepel van dertig Europese vogelcentrales. Jaarlijks zijn honderden mensen, vooral vrijwilligers, bezig met het ringen van vogels. Erik Colpaert (mail: erik1.colpaert@skynet.be) is één van hen. Voor ringers is een vangvergunning verplicht. In Nederland zetelt het vogeltrekstation in Heteren, Postbus 40, 6666ZG. In België: KBIN, Vautierstraat 29, 1000 Brussel. door Eugène Verstraeten sas van cent - De Julianastraat in Sas van Gent krijgt binnenkort een verkeersdrempel. Bij de speel plaats in de straat komen ook waarschuwingsborden met op schrift 'spelende kinderen'. De snelheidsremmende maatrege len zijn het resultaat van een in ok tober vorig jaar gehouden handte keningenactie. „De Julianastraat is een smalle straat, dus op het eerste gezicht denk je: hoe kunnen men sen daar nou hard rijden?", zegt verkeerswethouder Co van Schaik van de gemeente Terneuzen. „Maar er zijn veel kinderen en er ligt ook een speelplaats in de straat. In overleg met de bewoners hebben we daarom besloten een drempel te leggen en borden te plaatsen." Patricia Tieleman, één van de ini tiatiefneemsters voor de handteke ningenactie is tevreden, maar had liever nog een extra drempel ge zien. Als de maatregelen niet wer ken, gaat ze verder actie voeren. foto's Peter Nicolai een fitis, zwartkoppen, een kleine karekiet. Vetgehalte nul, sombert Colpaert. „Dat wil dus zeggen dat hij weinig kans heeft om in Afrika te geraken." Maar hé, schrikt hij verheugd, is dat geen beauty? „Ik peins niet dat iemand hem zal ken nen", port hij de leden van Vogel vreugd. Colpaert geeft zelf ant woord: een sprinkhaanzanger. „Een zeldzaamheid, zonder meer de vangst van de dag." zijn zogeheten terugmeldingen naar Vogeltrekstations zeer belang rijk, legt Colpaert uit. De 'vangst' deze morgen valt eigen lijk wat tegen. Het weer, legt Col paert uit: „De wind zit nu in noor delijke richting, het is bewolkt. Trekvogels oriënteren zich 's nachts op de sterren. Ideaal is een heldere nacht en een zuidwestelij ke wind." Intussen werkt hij ge staag door. Uit de kooitjes komen Een zwartkop-wijfje verstrikt in het vangnet. Een zanglijster krijgt zijn ring om. Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop. Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Tapijt, Zonwering, Laminaat, Matrassen, Novilon, Bodems, Marmoleum, Bedlinnen, Gordijnen Dekbedden door Harold de Puysseleijr hulst - Het is vanaf maandag 24 september voor de gebruikers en vooral de omwonenden van de Van der Maelstedeweg in Hulst een half jaartje afzien. Want dan begint de herinrichting van die weg. Vanaf die dag is de Van der Mael stedeweg afgesloten voor het door gaande verkeer. Eind maart moet het werk gereed zijn. Tijdens de werkzaamheden blijven het poli tiebureau, de Assestraat en de be graafplaats steeds via één zijde be reikbaar. De afgelopen periode heeft het nutsbedrijf al het nodige voorberei dende werk gedaan. Niet alleen de weg ondergaat een opknapbeurt. Daarnaast wordt ook gewerkt aan de uitbreiding van het aantal parkeerplaatsen bij de begraafplaats. Als die klus is ge klaard, beschikt de begraafplaats over zestig extra parkeervakken. Die zijn hard nodig, want bezoe kers moesten tijdens begrafenissen hun auto meestal in de berm par keren. In verband met de reconstructie van de Van der Maelstedeweg moe ten er nabij de rotonde aan de Clingeweg/Grote Kreekweg werk zaamheden worden uitgevoerd. Deze vinden plaats in de periode van 17 tot en met 21 september. In die week gaat de Grote Kreek- weg dicht voor al het doorgaande verkeer. Het betreft het gedeelte tussen de Clingeweg en de roton de aan de Zoetevaart. In diezelfde week gaan aan de Koolstraat ook werkers aan de slag en wel in de nabijheid van de ro tonde aan de Clingeweg. Daar is de overlast minder want de Kool straat hoeft niet te worden afgeslo ten, maar het verkeer zal wel enige hinder ondervinden. zaamslag - Hof Genderdijke aan de Veerstraat in Zaamslag houdt zaterdagen 15 en 22 september en zondagen 16 en 23 september pom- poenenweekeinden. Bezoekers tref fen er pompoenen in alle maten en soorten voor zowel decoratie als consumptie. Er kan ook huisge- maakt pompensoep geproefd wor den. Verder is er een ruime sorte ring vaste planten aanwezig. Hof Genderdijke is op beide weekein den geopend van 10.00 tot 18.00 uur en de toegang is gratis. Voorzichtige handen bevrijden een fitis. Gezamenlijk ontbijt als afsluiting van de excursie. Zuidstraat 6. Sas van Gent, Tel. 0115 - 4515 62 Ganzepoortstraat 19, Goes, Tel. 0113 - 2214 30 Het najaarsgevoel van comfortabel loopplezier Ook geschikt voor losse steunzolen. Verkrijgbaar in bruin en grijs/zwart. Verkrijgbaar bij:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47