Zeeland Sasse Poort lijkt haalbaar project PZCI25 m déDRVKKERY ZEEUWS-VLAANDEREN 31 36 en 37 'Wegwijzers koffieshops heroverwegen' Vrouw gewond op N61 bij Hoek Ramadan brengt geestelijke rust Donderdag 13 september 2007 Een schaal zeewater als herinnering aan de vakantie Tip? redtern@pzc.nl Voormalig CSM-terrein wordt eindelijk op de schop genomen. door Conny van Gremberghe SAS VAN CENT - Hillgate Properties uit Wassenaar en Sagro Zeeland denken toch nog voor het eind van dit jaar te kunnen beginnen met de invulling van het bedrijven terrein Sasse Poort aan de zuid rand van Sas van Gent. Op het terrein (bijna tien hectare in oppervlak) stond tot 1989 de CSM suikerfabriek. Na de sluiting van de fabriek, een operatie die Sas van Gent honderden banen kostte, werd het ene na het andere plan voor de invulling van het ter rein gelanceerd zonder dat er ooit iets van de grond kwam. Eind ja ren negentig leek het terrein in beeld te zijn voor een van de eer ste factory outletcentra in Neder land. Oud-burgemeester Jan Lo- nink van Sas van Gent trok ontzet tend hard aan dat project, maar kreeg het toenmalig provinciebe stuur niet mee. Na het afschieten van het koopcen trumplan committeerde het pro vinciebestuur zich wel aan de zoek tocht naar een alternatieve invul ling en het doneren van extra mid delen - geld dus - hiervoor. Provin cie en de gemeente Terneuzen heb ben ruim 315.000 euro opzij gezet voor het beter toegankelijk maken van het oude CSM-terrein. Voor alsnog wil de gemeente dat geld nog niet inzetten. Volgens B en W 'In het verleden is veel over de in vulling van Sasse Poort gezegd. Nu zijn we in een stadium aanbe land dat in het verleden nooit werd bereikt.' heeft dit alles te maken met het feit dat de exploitatieopzet voor Sasse Poort nog niet rond en goed gekeurd is. Projectleider D. Vat van Hillgate beaamt dit, maar geeft te vens aan dat de onderhandelingen daarover met de gemeente in het finale stadium zitten. „Wij gaan er- vanuit dat we nog dit jaar kunnen beginnen met de infrastructuur en de eerste bouwactiviteiten. Over de invulling van Sasse Poort - ik weet het - is in het verleden ook vaak veel gezegd. Nu zijn we ech ter in een stadium aanbeland als overheden en marktpartijen dat in het verleden nooit werd bereikt. Er gaat nu echt wat gebeuren. Wij hopen volgend jaar de eerste drie woon-bedrijfsunits gebouwd en verkocht te hebben. Zijn die er, dan zal dat een positieve weerslag hebben op de rest van het pro ject", meet Vat. Worden zijn woor den bewaarheid dan komen er in totaal tien woon-bedrijfsunits. In de tweede fase worden tien vrije kavels van maximaal 2000 vierkante meter verkocht en in de laatste fase komt er een bedrijfshal of showroom op de plek van de oude suikerhal. Markt 51 Middelburg T0118886886 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - B en W van Terneu zen moeten hun plan om de route naar de koffieshops in het cen trum te bewegwijzeren heroverwe gen. Daarvoor pleit raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst). Dat het college de verkeersoverlast wil indammen, vindt Broekhuy sen een goede zaak. Bewegwijze ring naar de parkeerplaatsen strookt met het beleid van de ge meenteraad. „Bewegwijzering van af de invalswegen is echter vol strekt overbodig, tenzij in geval van wegopbrekingen." Volgens Broekhuysen kennen de Belgen en Fransen de weg naar de koffie shops beter dan de gemiddelde Terneuzenaar. Hij betwijfelt 'ten zeerste' dat bewegwijzering voor een 'winkel' geen reclame zou zijn. Verder vraagt hij zich af wie de bewegwijzering gaat betalen, pagina 31: wegwijzer koffieshop is 'krankjorum' idee HOEK - Een 48-jarige vrouw uit Oostburg is gistermiddag rond half vijf gewond geraakt bij een aanrijding op de N61, ter hoogte van Hoek. De Oostburgse automobiliste had te laat in de gaten dat haar voor ganger, een 28-jarige automobilist uit het Belgische Denderhoutem, afremde. De vrouw is voor onderzoek over gebracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen zijn zwaarbescha- digd. TERNEUZEN - Klokslag twaalf uur gistermiddag deden ruim 30.000 kinde ren in heel Nederland mee aan de Nationale Jantje Beton Jump, zoals hier op de basisschool Op de Hoogte in Terneuzen. Met deze actie werd extra aandacht gevraagd voor de Jantje Beton Loterij, die gisteren van start ging. Jumpen is een ware rage onder kinderen en ze doen dat vaak op het school plein. Vandaar het idee om zoveel mogelijk schoolkinderen gelijktijdig te la ten jumpen op het nummer Jump! van Foot Soldiers. In Zeeuws-Vlaanderen deden nog verschillende andere basisscholen mee. foto Peter Nicolai Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met pompoensoep, kruidige bulgur met lamsburger of geroosterde aubergine en fruitgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 maandag 17 september start verbouwing tijdschriftenafdeling de tijdschriften staan tijdelijk op het binnenplein de verkoop gaat gewoon door www.de-drvkkery.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45