'Goes speelt met vuur' 'Parkeren met de fiets is grotere ergernis dan parkeren met auto' Goese binnenvaartschippers verliezen thuishaven niet Goese scholieren jumpen voor Jantje Beton S pzc Donderdag 13 september 2007 29 ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 19 - 20 september Kijkdagen: Za. 15 September 10.00 -16.00 Ma. 17 September 10.00 -18.00 Di. 18 September 10.00 -18.00 Wo. 19 September 10.00-12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74. 4331 PX Middelburg Tel. 0118-65 06 80 Poppelaars en Borsele hebben kritiek op B en W over Sloeweg. door Harmen van der Werf goes - Het Goese college van bur gemeester en wethouders speelt met vuur door de milieustudie over de verbreding van de Sloeweg af te wijzen, zo vindt provinciaal bestuurder A. Poppelaars (CDA, verkeer). Het geeft volgens hem geen pas het al jaren lopende Sloe- wegproject te koppelen aan een tweede ontsluiting voor Goes via rijksweg A58. Poppelaars heeft het in politieke termen over 'een grote bestuurlij ke verantwoordelijkheid die Goes op zich laadt'. Welke procedurele gevolgen het besluit van het Goese college van B en W heeft, kon Pop pelaars gisteravond nog niet over zien. Een provincieambtenaar gaf aan dat de provincie in principe zelfstandig verder kan gaan-met de procedure die tot verbreding van de Sloeweg moet leiden. Zonder de medewerking van Goes zal het echter nooit lukken het pro ject te realiseren. De Sloeweg loopt voor het overgrote deel over Borsels grondgebied, maar er zijn ook wegwerkzaamheden in Goes nodig. Het Goese college heeft een stevige troef in handen. Poppelaars is zo slecht te spreken over de actie van Goes, omdat de verdubbeling van de Sloeweg naar zijn oordeel het belang van Goes bij een tweede ontsluiting via rijks weg A58 - bij het Oosterscheldezie- kenhuis - overstijgt. „De Sloeweg is de hoofdverbinding voor de ha ven- en industriegebieden van Zee land en voor de Westerscheldetun- nel. Dat die weg wordt verbreed, is net zo goed in het belang van de inwoners van Goes." Het Goese college onderkent dat ook, maar vindt de milieustudie naar de Sloeweg veel te beperkt. De verkeerssituatie in en rond de Milieustudie naar verbreding van de Sloeweg is volgens het Goese college van B en W te beperkt. Ook een tweede ontsluiting van Goes via de A58 moet erin. stad had er ook bij betrokken moe ten worden, geeft burgemeester D. van der Zaag aan. Goes heeft in de spits vaak te maken met opstop pingen. Een tweede aansluiting bij het ziekenhuis is volgens B en W 'absoluut noodzakelijk' om dit pro bleem goed aan te pakken. Het steekt Goes enigszins dat in de milieustudie Sloeweg wel een af slag A58 bij Heinkenszand staat. „Dat is al veel eerder afgesproken", reageren de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ver keer) en gedeputeerde Poppelaars onafhankelijk van elkaar. Wat, al dus Poppelaars, zeker niet uitsluit dat Goes een tweede afslag krijgt. Hij wil op korte termijn overleg met Goes en Borsele. Bromfietsster naar ziekenhuis na botsing goes - Een 16-jarige bromfietsster uit de gemeente Noord-Beveland is gisterochtend lichtgewond ge raakt bij een botsing met twee fiet sers uit dezelfde gemeente. Het meisje wilde de twee 15-jarige fietsers op de Klaphekkeweg in Goes inhalen, toen één van hen uitweek. Een botsing was het ge volg, waarbij alle drie ten val kwa men. Het meisje is naar het zieken huis gebracht, maar mocht na be handeling naar huis. Vrachtwagen in de sloot in Sint Philipsland sint philipsland - Op de Slaakweg in Sint Philipsland is gistermiddag rond vier uur een vrachtwagen in de sloot beland. De wagen, gela den met grond, kwam door onbe kende oorzaak in de berm terecht, waarna de bestuurder uit Steenber gen de macht over het stuur ver loor. De man had last van zijn borst en hoofd en is met de ambu lance naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom gebracht. Geen muziekfestival in Sint Philipsland sint philipsland - Het muziekfesti val ter ere van het 105-jarig be staan van muziekvereniging Con cordia uit Sint Philipsland, dat ge pland stond voor zaterdag, is afge last. De organisatie vindt het niet gepast om op die dag een feestelijk evenement te houden, omdat de slachtoffers van het familiedrama in Melissant dan worden begra ven. De 31-jarige vrouw die is ver moord, komt uit Sint Philipsland. goes - Op bet nummer jump! van Foot Soldiers vanaf groep vijf gingen gisteren op pad om de lo- van nieuwe spelmaterialen. Ruim 220 basisscho- gaven zo'n 120 leerlingen van basisschool De ten te verkopen. De helft van de opbrengst gaat len, circa 30.000 kinderen, over heel Nederland Zuidwesthoek de aftrap voor de jaarlijkse ver- naar de doelen van Jantje Beton, de andere helft deden gisteren mee aan de actie, koop van Jantje Beton-loten. De schoolkinderen mogen de scholen gebruiken voor de aanschaf foto Ronald den Dekker Oplossing voor overlast fietsen in Middelburg is nog niet gevonden. door Nadia Berkelder middelburg - Het lijkt wel of de fietsen zichzelf voortplanten in Middelburg. Op drukke dagen staan ze rijen dik in de winkelstra ten. De gemeente praat al tijden met ondernemers en de fietsers bond over een oplossing, maar die is nog niet gevonden. „De fietsen zijn in Middelburg zo langzamerhand een grotere erger nis dan de auto's", zegt H. Boers, voorzitter van de Vereniging On dernemers Middelburg (VOM). „Voor de ondernemers wordt het alsmaar onprettiger. Je moet steeds weer fietsen opzij zetten." De ondernemers hebben wel een oplossing: maak de Lange Delft fietsvrij en ontruim het Walplein, het plein achter de Hema en richt dat in voor fietsers. „Dat zou een goede oplossing zijn", zegt Boers. „Maar iedere keer als we daarover beginnen, doet de gemeente een beetje wazig." De fietserbond Mid delburg wil dat er een goede ver- PW De gemeente Middelburg, onder- nemers en de fietsersbond pra ten al tijden over een oplossing voor het fietsparkeren in het cen trum. Die is nog niet gevonden. wijzing komt naar de bestaande bewaakte fietsenstalling op het Zusterplein. „Die bordjes zijn er nog steeds niet", zegt F. Nieuwen- huize van de bond. Het afsluiten van de Lange Delft voor fietsers vindt hij dan weer geen goed idee. „Je moet met je fiets ook een snelle boodschap kunnen doen. Als je voor langpar- keerders een goede oplossing vindt, is het niet zo erg dat die paar fietsen in de Lange Delft staan." „Je kunt afstuderen op een oplos sing voor het fietsparkeren", rea geert wethouder F. Streng (ver keer, WD). „We hebben daar nog geen panklare oplossing voor. Wethouder wil bij het Goese Sas vier of vijf ligplaatsen scheppen. door Lilian Dominicus goes - De Goese binnenvaartschip pers verliezen toch niet hun lig plaatsen. Wethouder M. Dieleman (CDA, ruimtelijke ordening) heeft Koninklijke Schuttevaer toegezegd in de plannen voor de nieuwe wijk Waterstad zo'n vier of vijf plekken vrij te maken. De ligplaatsen komen iets meer buiten de stad, aan het Goese Sas te liggen. „Voor de wintermaan den kunnen we denken aan de cruiseterminal, om daar wat voor- zieninkjes te treffen", aldus Diele man. Even leek het erop dat de Goese binnenvaartschippers hun thuisha ven zouden verliezen door de om vorming van het havengebied tot woonwijk. Schippersvereninging Schuttevaer begon daarom een kleine lobby. Het gaat om een stuk of tien schip pers, die af en toe aanmeren in Goes, voor vakantie, familie- of zie kenhuisbezoeken. Dieleman: „Een van de vrouwen van de schippers was zwanger. Dan komen ze twee weken voor dat ze is uitgerekend richting Goes." Vice-voorzitter M. van der Jagt van Koninklijke Schuttevaer regio Midden-Zeeland laat weten 'tevre den' te zijn met het voorstel van de wethouder. "i.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43