wel aanwezig, maar toch weg Peijs wil voorbeeld Divers aanbod Blik op geven met N-Beveland Kunstroute Renesse S PZC Donderdag 13 september 2007 27 Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG Gemeenteraad benoemt vertrouwenscommissie voor burgemeester. door Mieke van der Jagt wissenkerke - „Laten we ons nou heel precies aan de regels van ver trouwelijkheid houden. We weten allemaal hoezeer het uit de school klappen mensen in hun loopbaan of in de persoonlijke sfeer kan schaden. Ik zou graag met Noord-Beveland een voorbeeld willen geven van hoe het wél moet." Commissaris van de koningin, Kar- la Peijs, zou graag zien dat de eer ste burgemeestersbenoeming die ze in Zeeland op haar naam schrijft, vlekkeloos verloopt. Bij het instellen van de vertrouwens commissie die een nieuwe burge meester voor Noord-Beveland moet uitzoeken, hamerde ze erop dat alle informatie binnenskamers moet blijven. De profielschets, die de gemeente raad gemaakt had, vond ze wat vaag. „Allemaal eigenschappen die een burgemeester sowieso moet hebben." Bij de profielschets heeft de raad van Noord-Beveland echter een ge detailleerd profiel van de gemeen te gevoegd. Volgens Peijs kan de nieuwe burgemeester eind januari of begin februari worden ingehul digd. Overigens werd er zes jaar gele den, bij de benoeming van de uit Bruinisse afkomstige C. van Liere, geen informatie uit de commissie 'gelekt'. Commissaris van de koningin, Karla Peijs, wil dat de gegevens over de burgemeestersbenoe ming in Noord-Beveland binnens kamers blijven. Van keramieken kippen tot knopen en sieraden van binnenbanden. renesse - De maandelijkse Blik op Kunstroute door Renesse voert zondag langs twee adressen. „Het gevarieerde aanbod daar maakt de wandeling echter toch zeer de moeite waard, vindt gastvrouw A. Heiligers-Jansen van het blikken- museum De Blikvanger. Naast de vaste collectie aan oude blikken vinden de bezoekers bij haar een wisselexpositie met de knopendoos uit vroeger tijden, hoedjes, sieraden en naaimachien- tjes. „Het is ook de laatste gelegenheid om de andere wisseltentoonstel ling nog te bekijken", zegt Heili gers. Dit betreft een presentatie rond Michiel de Ruyter met sche pen, schatkisten, muziek en krui den. „Michiel de Ruyter moet bin nenkort het veld ruimen voor een nieuwe expositie", zegt Heiligers. In tentoonstellingsruimte 't Op stapje bij het dorpshuis is werk te zien van bloemsierkunstenares Wieske de Ceuninck uit Scharen- dijke. Zij presenteert florale objec ten. Co de Jonge uit Zierikzee 'Michiel de Ruyter moet binnenkort het veld ruimen voor een nieuwe expositie' toont daar zeezichten en land schappen in olieverf Conny Vink uit Zierikzee presenteert haar kip pen en schapen van keramiek, evenals kettingen die ze uit oude binnenbanden van fietsen vervaar digt. De Blik op Kunstroute is zondag geopend tussen 13.00 en 17.00 uur. Dronken snorfietser gewond bij valpartij burch-haamstede - Op de Burgh- seweg in Burgh-Haamstede is dins dagavond een snorfietser gewond geraakt. De 30-jarige man uit die plaats kwam in botsing met de stoep en ging onderuit. Volgens de politie was het duide lijk dat de man te diep in het glaas je gekeken had. De uitslag van een bloedproef moet meer duidelijk heid geven. De man is met kneu zingen en hoofdletsel naar het zie kenhuis in Goes gebracht. Iris slaagt met glans na uitstel VWO-examen zierikzee - Omdat zij door medi sche oorzaak niet aan het centrale examen in mei kon meedoen, deed Iris Kouwen uit Zierikzee vo rige maand staatsexamen VWO. De leerlinge van de Pontes Pieter Zeeman Scholengemeenschap in haar woonplaats behaalde haar di ploma met hoge cijfers en gaat nu communicatie studeren in Rotter dam. Pontes spreekt van 'een ge weldige prestatie'. Inwoners Den Bommel kunnen naar het strand den bommel - Het strandje bij het Flakkeese Den Bommel aan het Haringvliet is sinds kort toeganke lijk. De afgelopen dagen werd de laaste hand gelegd aan een fiets en voetpad ernaartoe. Met de openstelling kwam een wens van veel mensen uit de buurt in vervul ling. Tot een aantal maanden gele den was het strand niet bereik baar, omdat mensen over een ver boden bedrijventerrein moesten. WONEN SLAPEN il aandacht aan de wijze waarop een dementerende het beste benaderd kan worden als hij foto Dirk-Jan Geltema Arenda van de Pas (links) en Christa Henstra "We besteden veel boos of verdrietig is of denkt dat zijn ouders nog leven."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41