Toch reling langs Nieuwe Haven PZC PZCI25 deÜRVKKERY SCHOUWEN-DUIVELAND 31 36 en 37 Reusachtig logo in het zand Dode tuimelaar in Oosterschelde Wij geven u de helft cadeau! Thuisblijven Ramadan brengt geestelijke rust Donderdag 13 september 2007 Een schaal zeewater als herinnering aan de vakantie Tip? redzzee@pzc.nl Gemeente legt advies Monumentenzorg naast zich neer. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Er komt toch een re ling langs de Nieuwe Haven in Zie- rikzee. Dat heeft de gemeente Schouwen-Duiveland besloten. De gemeente legt daarmee het advies van de Rijksdienst Monumenten zorg naast zich neer. Over de reling langs de waterkant is van meet af aan verschil van me ning geweest tussen de gemeente en Monumentenzorg. De rijks dienst vindt dat het plaatsen van een reling aan de waterkant van de Nieuwe Haven de monumentale waarde van de - recent gerestau reerde - historische kademuren aantast. Vooral het boren in de oude dekzerk om de reling te kun nen monteren, stuit de rijksdienst tegen de borst. Monumentenzorg acht de reling bovendien overbo dig. De gemeente denkt er heel anders over. Die stelt de veiligheid en het wandelcomfort van bezoekers van de monumentenstad voorop. De langs de kade geconcentreerde wandelroute is door het ontbreken van een reling onveilig volgens de gemeente. „Veel passanten, recre anten en bewoners zijn zichtbaar angstig en deinzen terug bij het lo pen langs de waterkant. Ook rol- Tegen de zin van Monumenten- zorg plaatst de gemeente Schou wen-Duiveland een reling langs de waterkant van de Nieuwe Ha ven in Zierikzee. stoel- en rollatorgebruikers mijden de waterkant. Daarom is geoor deeld dat het belang van de reling zwaarder weegt dan het monu mentale belang." De gemeente er kent dat de reling wellicht inbreuk maakt op de monumentale waar de van de kademuren, maar ziet daarin geen reden er van af te zien. „Het ontwerp van de reling maakt onderdeel uit van het integrale ont werp van de buitenruimte aan de nieuwe Haven. Door de vormge ving, materialisering en het trans parante karakter van het ontwerp van de reling wordt deze passend geacht in het totale ontwerp." Plaatsen van de reling naast de dek zerk, om tegemoet te komen aan de bezwaren van monumenten zorg, is voor de gemeente geen op tie omdat er dan een te smal wan delpad overblijft. Met de belangen van de visserij en andere havenge bruikers is bij het ontwerp reke ning gehouden. In overleg met de visserij komt op een aantal plaat sen een doorgang van een meter breed. Laden en lossen blijft zo mogelijk. HHWf: iWSfe." - SCHARENDIJKE - Leerlingen van het ROC Amsterdam hebben gisteren het logo van hun school achtergelaten op het strand aan de Brouwersdam. Het 180 bij 72 meter grote beeldmerk bij paviljoen De Strandtent is een op dracht in het kader van de introductieweken van de opleiding 'signmaker' van het ROC. Signmakers vervaardigen onder meer reclameborden, naam platen en gevelbelettering. Docent Manfred Koeleman koos voor het Schouwse strand omdat hij in Zeeland woont en de exploitant van het paviljoen familie is. Ook de beste kans op mooi weer trok Koeleman naar Schouwen. Een terechte keus, zo bleek gistermiddag. foto Dirk-Jan Cjeltema Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 -0231231. HANSWEERT - De waterpolitie van het KLPD uit Hansweert heeft gis teren in de Oosterschelde een do de tuimelaar, de bekendste dolfij nensoort, geborgen. Het is hoogst zelden dat een tuimelaar in deze ri vier terechtkomt. Het betrof een vrouwelijke dolfijn van ruim 2,5 meter lang en met een gewicht van ongeveer 260 kilo. Het dier is overhandigd aan EHBZ (eerste hulp bij zeezoogdieren) en wordt voor onderzoek overge bracht naar Naturalis. De waterpolitie heeft het dier bij het Lodijksche Gat, binnen de ge meente Tholen, met een kraan aan dek getakeld. Volgens een me dewerker van EHBZ is het waar schijnlijk het dier dat onlangs ge zien werd in de Oosterschelde. Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse moest even snel een boodschap halen. Haar zoon Robin was lekker aan het spelen en wilde niet mee. Hij vond dat hij wel alleen thuis kon blijven, omdat God op hem pas te. Maar drie jaar is toch wel iets te jong om alleen te blijven, meende zijn moeder. Dus hup, de jas en de schoenen werden aange trokken en Robin werd meege sleept naar de winkel. Op de fiets vraagt hij in- eens:„Blijft God dan wel thuis?" Zijn moeder antwoordt: „God zit in je hart. Die draag je overal met je mee." Waarop Robin zich hardop af vraagt: „Moet Hij dan ook zijn jas en schoenen aan?" Markt 51 Middelburg T0118886886 -- li.nl voorde actie voor waarden vanavond vanaf 17.30 uur maanda Brasseriemenu met pompoensoep. start kruidige bulgur met lamsburger of geroosterde j de tijdsc aubergine en fruitgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) de verkc Reserveren? bel 0118 - 886 866 www.de-drvkkery.nl maandag 17 september start verbouwing tijdschriftenafdeling de tijdschriften staan tijdelijk op het binnenplein de verkoop gaat gewoon door

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39