Roep om betere ontsluiting Consultatiebureau voor verslaafden Man "loet l\ geopend m centrum van Vhssingen voor bedreiging Verkeer van en naar Goes-Zuid uren vast door gevallen container maanden cel in B pzc Donderdag 13 september 2007 29 Oud-Vossemeer zou worden ontlast met afrit naar Klaverveld. door Rob Paardekam ouo-vossemeer - Burgemeester en wethouders van Tholen voelen er weinig voor om vanaf de Oud-Vos- semeerse Dijk een nieuwe ontslui ting naar bedrijventerrein Klaver veld aan te leggen. Enkele politie ke partijen zien in het verbeteren van de Langeweg een alternatief De discussie is in gang gezet door V. van Bijnen. Hij woont in de Mo lenstraat, tegen de Oud-Vossemeer- se Dijk aan, en zegt veel overlast te hebben van zwaar verkeer dat rich ting Klaverveld gaat. Dat moet nu een stukje door de woonkern om het bedrijventerrein te bereiken. „Nou kun je je tegen lawaai nog wapenen", vertelt Van Bijnen. „Ik heb mijn huis laten isoleren, dus als ik de deur dicht doe, is het wel uit te houden." Het gaat hem voor al om de veiligheid. Het grote aan tal vrachtwagens zou vooral voor kinderen gevaarlijk zijn. Dat wordt volgens hem alleen nog maar er ger als het bedrijventerrein straks met drie hectare wordt vergroot. De inwoner van Oud-Vossemeer zegt dat veel van zijn buren de zor gen delen. „Maar Zeeuwen zijn nogal gezagsgetrouw, dus die laten niet zo snel van zich horen." Volgens Van Bijnen is de oplos sing heel simpel: een rechtstreekse afrit van de Oud-Vossemeerse Dijk op het bedrijventerrein, zodat het verkeer niet meer door het stukje woonkern hoeft. Het colle ge voelt daar echter weinig voor. Er is een groot hoogteverschil tus sen de Oud-Vossemeerse Dijk en Klaverveld. Een afrit zou om die re den wel heel veel ruimte in beslag nemen. Dat kost te veel kostbare grond. Ook verkeerstechnisch zou de ontsluiting onwenselijk zijn. „Onzin", vindt Van Bijnen. „Er zijn vanaf die dijk afritten voor Het Thoolse college ziet niets in een afrit van de Oud-Vossemeer- se Dijk naar bedrijventerrein Kla verveld. De Langeweg is wellicht een alternatief. woonhuizen en boerderijen. En dan zou het voor een heel bedrij venterrein niet kunnen?" In de vergadering van de commis sie ruimte, waar het bestemmings plan voor de bebouwde kom werd besproken, opperden sommige par tijen deze week de Langeweg als al ternatief Als die verbeterd en ver breed wordt, kan het verkeer naar Klaverveld erover. „Ik vind dat ook prima", aldus Van Bijnen. „Maar de oplossing die ik aandraag lijkt me stukken goedkoper." Hij wil overigens ook geluidsme tingen, maar de gemeente zegt dat dat niet nodig is. „Ze moeten", al dus Van Bijnen. „Ik stap desnoods naar de Raad van State. Ik ben van het vasthoudende soort." GOES - Een van een vrachtwagen gevallen contai- beurde gisterochtend rond kwart over tien, net het duurde uren voordat de rommel was opge- ner heeft op de rotonde aan de Anthonie Fokker- na de ochtendspits. Pas in de loop van de middag ruimd. straat het verkeer van en naar de afslag gaf de politie de weg weer vrij. De vrachtwagen Voor zover bekend zijn er geen gewonden geval- Goes-Zuid lange tijd gestremd. Het ongeluk ge- vervoerde containers met bouwafval en -puin; len. foto Ronald den Dekker Sta Op Zorg staat open voor alle verslavingen. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het Huis van Herstel luidt de optimistische titel van het nieuwe consultatiebureau in Vhs singen. Sta Op Zorg wil er mensen van hun verslaving afkeren en ze niet békeren, benadrukt ze. Al is er wel pastoraal werk aanwezig in het pand aan de Badhuistraat. Voor wie gelooft is alles mogelijk, Markus 9:23 staat op de voordeur. De droom van Ricardo en Natasja Verhagen is in vervulling gegaan. Het stel uit Souburg, geestelijk va der en moeder van de Stichting Meisje Sta Op, heeft gisteren einde lijk zijn eigen polikliniek voor ver slaafden in Vlissingen geopend. Maanden is er gewerkt in het pand en vanaf maandag is de re ceptie open voor mensen met een verslaving: of dat nou alcohol is, drugs, een eetprobleem of iets he lemaal anders. „Ze moeten eerst bellen", zegt Ri cardo. „Dat zeg ik heel stellig om dat we een soort van motivatie wil- Verslaafden kunnen voortaan te recht bij een nieuw consultatie bureau in Vlissingen. Ook men sen met een eetprobleem kun nen er aankloppen. len zien. Daarna kunnen ze langs komen voor een intake-gesprek. Daarin bekijken we of de verslaaf den worden opgenomen in een kli niek van De Hoop (evangelische zorginstelling waar Sta Op Zorg bij aangesloten is, red.) in Dordrecht of bijvoorbeeld de Antillen. Als de verslaafden afgekickt terugkomen, hebben wij nazorg voor ze. En re socialisatie. Dat is iets waar we aan willen werken. Aanvankelijk wer ken we met acht vrijwilligers, later komen de professionals. We mo gen een beroep doen op de men sen van De Hoop. Zelf vormen we nog een outreach-team dat de straat op gaat om mensen persoon lijk aan te spreken." middelburg - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren een inwoner van Leidschendam (31) tot een celstraf van dertien maanden. Zes daarvan zijn voor waardelijk. Begin juni bedreigde hij een inwo ner van Sint Maartensdijk en ver nielde hij huisraad en vuurde scho ten af met een pistool. Dat deed hij omdat zijn ex werd bedreigd. Volgens de rechtbank maakte de man zich schuldig aan zeer ernsti ge misdrijven en trad hij zeer be dreigend op. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie vijftien maanden cel waarvan zes voorwaardelijk te gen hem. SSm SE. ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 19 - 20 september Kijkdagen: Za. 15 September 10.00 -16.00 Ma. 17 September 10.00 -18.00 Di. 18 September 10.00 -18.00 Wo. 19 September 10.00-12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74. 4331 PX Middelburg Tel. 0118-65 06 80 Banden lek door gevallen glas serooskerke - Een aantal automo bilisten reed in de nacht van dins dag op woensdag de autobanden lek op de N57 ter hoogte van Serooskerke. Daar lag een aantal kapotte glasplaten. De politie ver moedt dat een glasauto de zes om lijste glazen puiplaten verloren heeft. Het glas lag op de rijbaan, het fietspad als in de berm en le verde gevaar op voor weggebrui kers, zeker ook gezien het tijdstip. Goesenaar opgepakt voor mishandeling GOES - In de Keizerstraat in Goes is gistermiddag rond 14.00 uur een 34-jarige Goesenaar aangehouden. Hij wordt ervan verdacht een 50-jarige plaatsgenoot in zijn wo ning te hebben mishandeld. De man is ingesloten door de poli tie. Bromfietsster gewond bij aanrijding in Goes GOES - Een 16-jarig meisje uit de gemeente Noord-Beveland is giste rochtend gewond geraakt bij een aanrijding op de Klaphekkeweg in Goes. Ze passeerde op haar brom fiets twee fietsers (beiden 15 jaar) uit diezelfde gemeente. Omdat een van hen uitweek, kwamen ze met elkaar in aanrijding en vielen ze. De 16-jarige is met de ambulan ce naar het ziekenhuis gebracht. Haar verwondingen vielen mee. Schaap dood door aanrijding met auto wolphaartsdijk - Op de Krikke- weg in Wolphaartsdijk is gisteroch tend een loslopend schaap aangere den door een personenauto. Dat gebeurde rond half negen. De be stuurder van de auto, een zesen veertigjarige man uit de gemeente Goes, kon het dier niet meer ont wijken toen het de weg opliep. Het schaap heeft de aanrijding niet overleefd. Dode dolfijn uit de Oosterschelde gevist hansweert - De waterpolitie van het KLPD uit Hansweert heeft gis teren in de Oosterschelde een do de tuimelaar, de bekendste dolfij nensoort, geborgen. Het is hoogst zelden dat een tuimelaar in deze ri vier terechtkomt. Het dier is over handigd aan EHBZ (eerste hulp bij zeezoogdieren). Volgens een mede werker van EHBZ is het waar schijnlijk het dier dat onlangs ge zien werd in de Oosterschelde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37