Zeeland Dieleman noemt verzet voorbarig 'Maatregelen sluip verkeer op Goese jongerenraad zit nu al vol plannen Fracties positief over Millennium Gemeente 26 Donderdag 13 september 2007 PZC Yannick de Potter hoopt ook de kernen bij de raad te betrekken. door Lilian Dominicus GOES - Ja, hij zal het wel dubbel zo druk krijgen, verwacht Goesenaar Yannick de Potter (17). Nu is hij nog voorzitter van het jongeren platform, maar over een paar we ken wordt het platform jongeren- raad. Dan mogen ze burgemeester en wethouders en gemeenteraad gevraagd, maar ook ongevraagd, advies geven over jongerenzaken. Maar Yannick maakt zich totaal niet druk over het feit dat -ie straks extra tijd en energie kwijt is. Hij vindt het leuk zich in te zet ten om dingen te verbeteren voor jongeren. Voor hem is het dus geen straf dat hij meedoet aan de klankbordgroep van CDA'er Jo-An- nes de Bat of dat -ie zitting neemt in de Raad Maatschappelijke Ont wikkeling. Er komen waarschijnlijk nog her verkiezingen, zo kondigt hij alvast aan. Als de gemeenteraad op 20 september de verordening voor de jongerenraad heeft vastgesteld, wil len de voorlopige bestuursleden een enquête versturen aan alle jon geren uit de gemeente Goes. Zodat ze weten wat er leeft, wat belang rijk is: openbaar vervoer, uitgaan, sporten, cultuur of verkeer en vei ligheid. Naar voorbeeld van de vo rige week geïnstalleerde jongeren- raad van Noord-Beveland. Uit hun enquête bleek al dat een jongeren- raad daar onder bijna 90 procent van de jongeren gewenst is. En dat vooral in de kernen Colijnsplaat en Kats beter openbaar vervoer méér dan gewenst is. „De kernen zijn bij ons niet verte genwoordigd", erkent Yannick. „Dat gaan we in de enquête vra gen: wie er nog interesse heeft om in de raad te komen. Hij vindt wel dat alle opleidingen goed verdeeld zijn over de le- den-in-spe van de jongerenraad. Hij en vice-voorzitter Dorine Kole zijn vwo'ers. „Natasja en Nathalie zijn vmbo'ers en Angelique zit op het mbo." Plannen zat, voorlopig. Zo ziet Yan nick een vrijplaats voor graffiti wel zitten. „Of een graffitiwedstrijd voor de verschillende wijken uit de stad, op de Grote Markt." En Angelique Bruin, voorzitter van de werkgroep Poppodium, heeft al een heel programma in haar hoofd zitten voor Koningin nedag 2008. Ze wil het podium bij de Stenen Brug gebruiken om er ruimte te geven aan acts voor zo wel jongeren als kinderen. Ze denkt aan cabaret voor de klein tjes en veel muziek. Yannick: „Er moet nog veel meer gebeuren voor jongeren in Goes, maar gelukkig erkent de gemeente dat." 1^ Goesenaar Yannick de Potter wil met de jongerenraad het college van B en W en de gemeenteraad gevraagd, maar ook ongevraagd, advies geven. Voorzitter van het jongerenplatform Yannick de Potter in café Pubbles: „Er moet nog veel meer gebeuren voor jongeren in Goes, maar gelukkig erkent de gemeente dat." foto Ronald den Dekker Nog tijd genoeg voor overleg over opschuiven sportpark 't Schenge. door Frank Balkenende GOES - De oprichting van een vere niging die zich verzet tegen de ver schuiving van sportvelden richting de oostrand van de Goese Polder, is nogal voorbarig, vindt de Goese wethouder M. Dieleman van sport. 't Schenge schuift op termijn een stukje op voor het plan Waterstad: de omvorming van het havenin dustriegebied tot woonwijk. Zo loopt straks de nieuwe weg naar Wilhelminadorp over de huidige voetbalvelden. Daarnaast wil de ge meente het restant van de west schans (waar nu het fietspad aan de Westhavendijk overheen loopt) in het plan Waterstad opnemen. Het voorlopige idee van het colle ge is een deel van de velden van 't Schenge op te schuiven richting de Goese Polder. Daar ligt nog ëen groene buffer, die al de bestem ming recreatie (en dus ook sport) heeft. Alleen voor de bouw van kantines en gebouwen zijn proce dures nodig. Er is echter te weinig ruimte voor alle gebruikers van 't Schenge. Daarom wordt voor een deel van de clubs elders een nieu we complex aangelegd. Bewoners van de Goese Polder wil len echter geen sportpark naast hun deur. Ze vrezen dat hun woongenot achteruit holt (lawaai van sporters en publiek), dat er na tuur wordt opgeofferd en hun hui zen in waarde dalen. Met een vere niging (Vereniging Bewonersbelan gen Goese Polder Oost) denken ze sterker te staan in hun verzet te gen de plannen. ITJ Het besluit valt pas over vijf jaar, toch verzetten bewoners van de oostrand van de Goese Polder zich al tegen de mogelijke komst van sportvelden naast hun deur. Wethouder Dieleman, die samen met zijn collega S. van 't Westein de het project Waterstad trekt, vindt dat de bewoners tamelijk vroeg de hakken in het zand zet ten. „Het daadwerkelijke besluit om 't Schenge op te schuiven, valt pas in 2012/2013. Eind volgend jaar komt het ontwerp-bestemmings- plan in procedure. Er is nog tijd ge noeg voor overleg. Ik ga dan ook zeker contact zoeken met de bewo ners van de oostrand van de wijk." Het is overigens nog lang niet ze ker of 't Schenge-plan wel door gaat. Dat hangt samen met de snel heid waarmee (de geplande 2000) huizen worden verkocht in de wijk Waterstad. De gemeente be zit nog een strook grond aan de Westhavendijk die buiten het plan gebied valt, maar waarop 300 tot 400 huizen zouden moeten wor den gebouwd om de 'sportopera- tie' deels te bekostigen. Dat stukje woningbouw komt pas in beeld als Waterstad goed volloopt. Geen muziekfestival in Sint Phiiipsland sint philipsland - Het muziekfesti val ter ere van het 105-jarig be staan van muziekvereniging Con cordia uit Sint Phiiipsland, dat ge pland stond voor zaterdag, is afge last. De organisatie vindt het niet gepast om op die dag een feestelijk evenement te houden, omdat de slachtoffers van het familiedrama in Melissant dan worden begra ven. De 31-jarige vrouw die is ver moord komt uit Sint Phiiipsland. Zeeuwse markt Woord en Daad in Waarde waarde - De Zeeuwse comités van stichting Woord en Daad heb ben opnieuw de krachten gebun deld en houden zaterdag van 9.30 tot 15.30 uur een grote markt in een loods van firma Jac.Goud aan de Polderweg bij Waarde. Zeven tig kramen zullen er staan, plus een kindermarkt. De opbrengst is voor hulp aan vluchtelingen in Cartegena, Colombia. Soos Noord-Beveland bestudeert landmossel kortgene - De Sociëteit Noord-Be veland houdt 20 september een avond over de mogelijkheden van mossels kweken op het land. Mar co Dubbeldam van Aquasen- se-Grontmij in Colijnsplaat en Wim van Nieuwenhijzen uit Tho- len spreken over proeven en onder zoeken die inmiddels zijn gedaan. De bijeenkomst wordt gehouden in De Korenbeurs in Kortgene en begint om 20.00 uur. Vaartocht verstandelijk gehandicapten in Goes goes - Een vloot van plezierjach ten en motorboten trekt zaterdag door het Goese havenkanaal met verstandelijk gehandicapten aan boord. De vaartocht, opgezet door stichting Arti Carnaval Goes, gaat van de Ringbrug naar het Goese Sas en terug. Het vertrek is om 13.30 uur. Bij het Goese Sas spelen dweilbands en wacht een grote partij pannenkoeken. CDA wil remmers op Gemaalweg bij Tholen tholen - De Thoolse CDA-fractie vindt dat de gemeente zo snel mo gelijk verkeersremmers moet aan leggen op de Gemaalweg bij Tho- len-stad. Ze stelt schriftelijke vra gen over het onderwerp aan het college. Volgens de partij klagen be woners al jaren over automobilis ten die veel te hard rijden. De frac tie wil weten of het college van plan is actie te ondernemen en, zo 1 ja, wanneer er iets gebeurt. Try out Reijn Sc Goed in Heinkenszand heinkenszand - Cabaretiers Reijn 8c Goed brengen zaterdag in De Stenge in Heinkenszand een try out van hun nieuwe programma de Jongens van Reijn en Goed. Reijn 8c Goed staan teboek als grofgebek- te lefgozertjes. De voorstelling is vanaf 20.00 uur. Toegangsprijs 12 euro; C)P en 65+ 10 euro. Reserve ren via e-mail: info@vrijwilligers- huis.nl of 0113-311.999. CU wil komende jaren geld uittrekken voor millenniumdoelen. SINT-MAARTENSDIJK - Het lijkt erop dat de gemeente Tholen zich van af volgend jaar Millennium Ge meente mag noemen. Een meer derheid van de fracties reageerde gisteren tijdens de commissie alge mene zaken positief op het voor stel van de Christenunie (CU). Zeven jaar geleden zijn wereldwijd de millenniumdoelstellingen vast gesteld. Die gaan onder meer over het verminderen van armoede, de stopzetting van verspreiding van malaria en aids en het verbeteren van het milieu. Omdat de resulta ten nog niet geweldig zijn, be dacht de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) het fenomeen Millennium Gemeente. Een kleine veertig gemeenten dra gen die titel inmiddels. Dat bete kent dat ze initiatieven ontwikke len om aan de doelstellingen bij te dragen. Enkele partijen wilden gis teren nog wel weten waar de CU het geld vandaan denkt te halen. „Dat zal gevonden moeten wor den in de begroting voor 2008", liet raadslid J. Hage weten. Het gaat om 25.000 euro. Hage denkt overigens dat Tholen de komende jaren wel elk jaar geld zal moeten uittrekken, en niet éénmalig. Schreinskindernaar vindt dat provincie geld verkwanselt. door Luc Oggel 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - Alle maatregelen die de provincie tot nu toe heeft genomen om de N664 (de Nieuwe Rijksweg) tus sen Heinkenszand en Goes te ont lasten zijn zinloos en weggegooid geld. Dat zegt Peter Diepen uit 's-Heer Hendrikskinderen. „Vrije rechtsaffer? Een giller." Diepen voert, los van de Actie groep Knip N254 (N664) Nu, een soort eenmanskruistocht. Hij er gert zich groen en geel aan in zijn ogen geldverslindende maatrege len, terwijl die het fundamentele probleem (vrachtverkeer dat de N664 sinds de opening van de Westerscheldetunnel als sluiprou te gebruikt) in zijn visie niet oplos sen. Dat onlangs het verkeerslicht op de kruising Deltaweg/'s-Heer Hendrikskinderendijk voor ver keer dat vanaf de snelweg rechtsaf Goes in wil weer in werking is ge steld, is voor de 's-Heer Hendrik- skinderenaar reden om zich op nieuw op te winden. „Die grap penmakerij heeft inmiddels al 150.000 euro gekost, maar er wordt niet nagedacht. Net als in dertijd met die doseerinstallatie (van het waterschap, die sluipver- keer door De Poel moest tegen gaan, maar na allerlei problemen weer werd weggehaald, red.) wordt er veel geld verkwanseld, maar het probleem wordt niet op gelost. Het is een aanfluiting en een schande." Doordat bij het genoemde ver keerslicht niet hoeft te worden ge wacht, zou dat, in combinatie met afsluiting van een verkeersstrook 'De enige oplossing is om vrachtverkeer te verbieden die route te gebruiken' vanuit de richting 's-Heer Hendrikskinderen, verkeer moe ten aanmoedigen om via de snel weg van Heinkenszand naar Goes te rijden, was het idee van de pro vincie. Het zou tevens de doorstro ming tijdens de ochtendspits moe-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 34