Goes speelt met vuur over PZCI25 Sloeweg PZC i^nl lallii BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 Wij geven u de helft cadeau! Vrachtwagen in de sloot in Sint Philipsland Thuisblijven deDRVKKERY Jumpen voor Jantje Beton proef gratis de smaak van Bertolli. Donderdag 13 september 2007 ■■81 Ramadan brengt geestelijke rust Een schaal zeewater als herinnering aan de vakantie Tip? redgoes@pzc.nl B en W Goes oogsten kritiek van provinciaal bestuurder. door Harmen van der Werf GOES - Het Goese college van B en W speelt met vuur door de milieu studie over de verbreding van de Sloeweg af te wijzen, zo vindt pro vinciaal bestuurder A. Poppelaars (CDA, verkeer). Het geeft volgens hem geen pas het al jaren lopende Sloewegproject te koppelen aan een tweede ontsluiting voor Goes via rijksweg A58. Poppelaars heeft: het in politieke termen over 'een grote bestuurlijke verantwoordelijkheid die Goes op zich laadt'. Welke procedurele ge volgen het besluit van het Goese college van B en W heeft, kon Pop pelaars gisteravond nog niet over zien. Een provincieambtenaar gaf aan dat de provincie in principe zelfstandig verder kan gaan met de procedure die tot verbreding van de Sloeweg moet leiden. Zonder de medewerking van de ge meente Goes zal het echter nooit lukken het project te realiseren. De Sloeweg loopt voor het overgrote deel over Borsels grondgebied, maar er zijn ook wegwerkzaamhe den in Goes nodig. Het Goese colle ge van B en W heeft een stevige troef in handen. Poppelaars is zo slecht te spreken over de actie van Goes, omdat de verdubbeling van de Sloeweg naar zijn oordeel het belang van Goes bij een tweede ontsluiting via rijks te Milieustudie naar verbreding van de Sloeweg is volgens het Goese college van B en W te beperkt. Ook een tweede ontsluiting van Goes via de A58 moet erin. weg A58 - bij het Oosterscheldezie- kenhuis - overstijgt. „De Sloeweg is de hoofdverbinding voor de ha ven- en industriegebieden van Zee land en voor de Westerscheldetun- nel. Dat die weg wordt verbreed, is net zo goed in het belang van de in woners van Goes." Het Goese college van B en W on derkent dat ook, maar vindt de mi lieustudie naar de Sloeweg veel te beperkt. De verkeerssituatie in en rond de stad Goes had er ook bij betrokken moeten worden, geeft burgemeester D. van der Zaag aan. Goes heeft in de spits vaak te ma ken met opstoppingen. Een twee de aansluiting bij het ziekenhuis is volgens B en W 'absoluut noodza kelijk' om dit probleem goed aan te pakken. Het steekt Goes enigs zins dat in de milieustudie Sloe weg wel een afslag A58 bij Hein- kenszand staat. „Dat is al veel eer der afgesproken", reageren de Bor- selse wethouder M. Vermue-Ver- mue (CDA, verkeer) en gedeputeer de Poppelaars onafhankelijk van el kaar. Wat, aldus Poppelaars, zeker niet uitsluit dat Goes een tweede afslag krijgt. Hij wil op korte ter mijn overleg met Goes en Borsele. GOES - Op het nummer Jump! van Foot Soldiers gaven zo'n 120 leerlingen van basisschool De Zuidwesthoek de aftrap voor de jaarlijkse verkoop van Jantje Beton-loten. De schoolkinderen vanaf groep vijf gingen gisteren op pad om de loten te verkopen. De helft van de opbrengst gaat naar de doelen van Jantje Beton, de andere helft mogen de scholen gebruiken voor de aanschaf van nieuwe spelmateri alen in de klas of speeltoestellen voor op het schoolplein. Ruim 220 basis scholen, circa 30.000 kinderen, over heel Nederland deden gisteren mee aan de actie. foto Ronald den Dekker Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. SINT PHILIPSLAND - Op de Slaakweg in Sint Philipsland is gistermiddag rond 16.00 uur een vrachtwagen in de sloot beland, De vrachtwagen, geladen met grond, kwam door onbekende oor zaak in de berm terecht waarna de bestuurder, een man uit Steenber gen, de macht over het stuur ver loor. De bestuurder had last van zijn borst en hoofd en is met de ambu lance naar het ziekenhuis in Ber gen op Zoom gebracht. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse moest even snel een vergeten boodschap ha len bij de supermarkt. Haar zoon Robin was lekker aan het spelen en wilde eigenlijk niet mee. Hij zei dat hij wel alleen thuis kon blijven, omdat God op hem paste. Maar drie jaar is toch wel iets te jong om alleen te blijven, vond zijn moeder. Dus hup, de jas en de schoenen werden aangetrokken en Robin werd meegesleept naar de win kel. Op de fiets vraagt hij ineens: „Blijft God dan wel thuis?" Zijn moeder antwoordt: „God zit in je hart. Die draag je overal met je mee." Waarop Robin zich hardop af vraagt: Moet Hij dan ook zijn jas en schoenen aan?" Markt 51 I Middelburg I T 0118 886 886 vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met pompoensoep, kruidige bulgur met lamsburger of geroosterde aubergine en fruitgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 maandag 17 september start verbouwing tijdschnftenafdeling de tijdschriften staan tijdelijk op het binnenplein de verkoop gaat gewoon door www.de-drvkkery.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33