Veere blokkeert de 'betere' minicampings Zeeland Super Voordeel! 'Goes speelt met vuur over Sloeweg' vtwonen- Negen maanden voor overvaller De allerscherpste prijs. .3S€ "5Trrrr?| 'y-.sr-r-rr:: MHM ZEEUWS VEILINGHUIS VEILING KUNST ANTIEK 19 - 20 september Kijkdagen: Za. 15 September 10.00 -16.00 Ma. 17 September 10.00 -18.00 Di. 18 September 10.00-18.00 Wo. 19 September 10.00 -12.00 Volledige catalogus: www.zeeuwsveilinghuis.nl Herengracht 74, 4331 PX Middelburg Tel. 0118-65 06 80 MIDDELBURG - Een Bulgaar is giste ren door de Middelburgse recht bank veroordeeld tot negen maan den cel. Deze straf is gelijk aan de eis van de officier van justitie. De 23-jarige had op 6 mei van dit jaar in Vlissingen 's nachts een jeugdige Vlissinger met geweld be roofd van geld en zijn gsm. De raadsman pleitte twee weken gele den voor een gedeeltelijk voor waardelijke straf en behandeling voor zijn alcoholverslaving, omdat de man die nacht dronken was. De rechtbank ging niet mee in die eis omdat niet vaststaat dat de man verslaafd is aan drank. Alleen echte boeren mogen uitbreiden naar 25 standplaatsen. door Henk Postma DOMBURG - Een aantal van de bes te minicampings in de gemeente Veere staat buitenspel bij de toe wijzing van uitbreidingsmogelijk heden. Die kritiek uiten gedupeer de kampeerboeren. Ze verwijten de gemeente meer belang te hech ten aan agrarische bedrijfsvoering dan aan de kwaliteit van toeris tische voorzieningen. Van de 170 minicampings in de ge meente Veere hebben er 63 een aanvraag ingediend voor uitbrei ding van het aantal standplaatsen van 15 naar 25. Bij een eerste schif ting vielen twaalf van die aanvra gers buiten de boot. Ze voldoen volgens de gemeente niet aan de Twaalf'kampeerboeren' in de ge- meente Veere mogen hun mini- camping niet uitbreiden. Volgens de gemeente runnen ze niet echt een boerenbedrijf. B en W Goes oogsten kritiek van provinciaal bestuurder. door Harmen van der Werf GOES - Het Goese college van B en W speelt met vuur door de milieu studie over de verbreding van de Sloeweg af te wijzen, zo vindt pro vinciaal bestuurder A. Poppelaars (CDA, verkeer). Het geeft volgens hem geen pas het al jaren lopende Sloewegproject te koppelen aan een tweede ontsluiting voor Goes via rijksweg A58. Poppelaars heeft het in politieke termen over 'een grote bestuurlij ke verantwoordelijkheid die Goes op zich laadt'. Welke procedurele gevolgen het besluit van het Goese college van B en W heeft, kon Pop pelaars gisteravond nog niet over zien. Een provincieambtenaar gaf aan dat de provincie in principe zelfstandig verder kan gaan met de procedure die tot verbreding van de Sloeweg moet leiden. Zonder de medewerking van Goes zal het echter nooit lukken het pro ject te realiseren. De Sloeweg loopt voor het overgrote deel over Borsels grondgebied, maar er zijn ook wegwerkzaamheden in Goes nodig. Het Goese college heeft een stevige troef in handen. Poppelaars is zo slecht te spreken over de actie van Goes, omdat de verdubbeling van de Sloeweg naar zijn oordeel het belang van Goes bij een tweede ontsluiting via rijks weg A58 - bij het Oosterscheldezie- kenhuis - overstijgt. „De Sloeweg is de hoofdverbinding voor de ha ven- en industriegebieden van Zee land en voor de Westerscheldetun- De Woonstijlen van Luxaflex® en VT Wonen Voor elke ruimte in huis Een collectie natureltinten Met verrassende bloemdessins en ingetogen strepen Van simpel klassiek tot vriendelijk design ESS vtwonen decmiddelbura@solcon.nl Decorette Onder de Toren Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg Telefoon 0118 - 64 02 69 Kampioenschap Zeeuwse politiehonden CLINGE - Op het oefenterrein aan de Bisschoppendreef in Clinge vindt zaterdag 22 september het Zeeuws kampioenschap voor poli tiehonden en hun bazen plaats. De wedstrijd duurt van 9.00 uur tot 12.00 uur en van 13.30 uur tot 15.30 uur. Iedereen is welkom. De toegang is gratis. Opbrengst collecte kankerbestrijding MIDDELBURG - De collecte voor KWF Kankerbestrijding in Middel burg heeft 16.652,53 euro opge bracht. KWF Kankerbestrijding zet zich inmiddels al ruim 55 jaar in voor het verminderen van de kans op kanker en het vergroten van de kans op genezing. W PZC Donderdag 13 september 2007 I 29 eis dat de cahiping onderdeel is van een 'reëel agrarisch bedrijf. Drie van de afgewezen kampeer boeren voldoen niet aan het crite rium dat ze minstens 5 hectare landbouwgrond in gebruik moe ten hebben. De overige negen kre gen een afwijzing omdat ze te wei nig tijd zouden steken in agrari sche activiteiten, of omdat ze als boer te weinig inkomsten verwer ven. Tot de bedrijven die hun minicam pings niet mogen uitbreiden, beho ren kampeerboeren die al veel in vesteerden in kwaliteit en seizoens verlenging, zoals de minicampings De Kalfshoek in Zoutelande en vooralsnog ook De Visser in Oost- kapelle. Die laatste krijgt nog de mogelijkheid het ongelijk van de gemeente te bewijzen door een be drijfsplan of teeltplan in te dienen. Eigenaar H. Wattel van De Kalfs hoek: „Heb je veel landbouw grond, dan mag je uitbreiden, ook al is je camping minder goed. Ter wijl de betere minicamping, die ook in voor- en naseizoen nog toe risten trekt, wordt afgewezen." Varkensschnitzels of Varkensoesters naturel per kilo am/XirM nel. Dat die weg wordt verbreed, is net zo goed in het belang van de inwoners van Goes." Het Goese college onderkent dat ook, maar vindt de milieustudie naar de Sloeweg veel te beperkt. De verkeerssituatie in en rond de stad Goes had er ook bij betrok ken moeten worden, geeft burge meester D. van der Zaag aan. Goes heeft in de spits vaak te maken met opstoppingen. Een tweede aansluiting bij het ziekenhuis is volgens B en W 'absoluut noodza kelijk' om dit probleem goed aan te pakken. Het steekt Goes dat in de milieustudie Sloeweg wel een afslag A58 bij Heinkenszand staat. „Dat is al veel eerder afgesproken", reageren de Borselse wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, ver keer) en gedeputeerde Poppelaars onafhankelijk van elkaar. Super Speculaasbrokken 2 pakken a 375 gram Super Koffie "Hik alle soorten, V|| 4 pakken a 250 gram naar keuze 5r56/lti6' Bijvoorbeeld: Super Koffie mild aroma 4 pokken a 250 grom De aanbiedingen zijn geldig van donderdag 13 september t/m zondag 16 september 2007. Prijswijzigingen, drukfouten en/of uitverkocht voorbehouden Voor alle aanbiedingen geldt: 0P=0P Deze actie wordt procentueel verrekend. AV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31