Axel is voor even een brandhaard in Afghanistan Proef met massa-alarm via mobieltje PZC i Eigenbelang De krant 5 weken voor 15 euro! 2 Donderdag 13 september 2007 PZC WILLEM VAN DAM Bij mij om de hoek komt een afkickkliniek voor alcohol en drugsverslaafden. Tenminste, als de gemeente zich doof houdt voor de bezwaren die onder veel van mijn dorpsgenoten leven tegen de komst van zo'n verslavingscen trum. En omdat ze bij ons op het dorp ook wel weten, dat niet alle gemeentebestuurders over een absoluut gehoor beschik ken, vrezen zij het allerergste: rondhangende junks die auto's openbreken, kratjes bier van het tuinpad pikken en overal spuiten laten slingeren. De meneren en mevrouwen die de verslavingskliniek willen bouwen, spraken vorige week tijdens een informatiebijeen komst sussende taal. Nee, zeiden zij, er komen geen junks naar het dorp, maar goedgemotiveerde cliënten. En ze toonden mooie lichtbeelden van keurige r lieden die ontspannen in een Er komen geen koetsje rondrijden; van luxueus junks naar het dorp, ingerichte slaapvertrekken die in een zoveelsterrenhotel beslist maar cliënten niet zouden misstaan. Slechts hoon was hun loon. Ze krijgen het op ons dorp flink voor hun kiezen: nu de afkick kliniek weer, en een poosje terug de plannen voor de bouw van een nieuwe woonwijk. Ook die plannen werden niet door iedereen met gejuich ontvangen. Terecht, zou ik zeggen. Want dat wijkje komt pal achter mijn achtertuin. Wég fraaie vergezichten; straks zit ik tegen een rij tje treurige twee-onder-één-kapjes aan te kijken. Maar er gloort hoop. De wijk grenst ook aan dat toekomstige verslaafdencentrum. En wie koopt er nu een lapje bouwgrond in de buurt van een afkickkliniek? Laat ze dus maar komen, die goedgemotiveerde cliënten, dan be houd ik mijn zicht op het weidse polderlandschap. Dankzij de junks. COLOFON Directeur/uitgever Ad Verrest Hoofdredactie 'Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Redactie Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315600 E-mail: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Buitenruststraat 18, Middelburg Postbus 8070, 4330 EB Middelburg Tel: 0118-493000 Redactie Beveland-Tholen Stationspark 28, 4462 DZ Goes Postbus 31, 4460 AA Goes Tel. 0113-315670 Redactie Zeeuws-Vlaanderen Willem Alexanderlaan 45, Terneuzen Tel: 0115-645769 Postbus 145, 4530 AC Terneuzen, Steenstraat 37, Hulst Tel: 0114-371379 Redactie Schouwen-Duiveland Grachtweg 23a, Zierikzee postbus 80, 4300 AB Zierikzee Tel: 0111-454651 Advertenties Verkoopteam Zeeland Tel: 0113-315520, fax: 0113-315529 E-mail: teamzeeland@pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer. Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend goed Tel: 076-5312277, fax: 076-5312274 E-mail: segmentteam@pzc.nl Personeelsadvertenties 0900-5628 722 Kleintjes 0900-6743 836 Familieberichten 0800-8060 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Bel PZC Lezersservice 0800 - 0231 231 (gratis) Toets 1automatisch bezorgklachten doorgeven (vanaf 07.00 uur) Toets 2: een medewerker spreken Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag 08.00 - 17.00 uur Zaterdag 08.00 - 12.00 uur e-mail: lezersservice@pzc.nl postadres: PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk één maand voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 22,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 64,00 (acceptgiro €67,00) Jaar €245,50 (acceptgiro €248,50) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl De Koninklijke Lucht- en Landmacht streken gisteren neer in Axel voor de grootschalige oefening Redskin Challenge. Vijftig 'Afghaanse vluchtelingen' werden geëvacueerd. door Raymond de Frel Huh? Wat komt daar nu voor gek legervoertuig aanrijden? Oeps, foutje. Het is de grasmaaier van de Axelse golfvereniging De Woeste Kop maar. Er mogen dan wel zo'n honderd twintig militairen op het terrein van de buurman - het zweefvlieg- veld - bloedserieus oefenen, maar het gras moet natuurlijk ook van daag weer als een biljartlaken bij liggen. Maar als er twee transport helikopters voor een boel wappe rende haren komen zorgen, staakt ook de golfmedewerker even met zijn rondjes. „Gaan ze hier ook nog met losse flodders schieten? Het mag trou wens wel wat kosten, hè. Moet je kijken hoeveel mensen er op dit terrein lopen!" De grasmaaier wijst op dat mo ment vooral naar een batterij jour nalisten van landelijke en regiona le media en voorlichters van de luchtmacht, die met hun neus bo venop de oefening mogen staan. Waarom al die aandacht? Nie mand die het kan zeggen. „Wij houden dit soort oefeningen vier keer per jaar. Daarvoor nodigen we altijd pers uit, maar de respons blijft meestal beperkt tot vier of vijf mensen. En nu loopt hier op eens 26 man", zegt majoor Robert de Jong. Even daarvoor heeft hij de militai ren goed doordrongen van zoveel camerageweld. „We gaan vandaag een duidelijk mediaplaatje neerzet ten, jongens. Ben je ervan bewust dat je kan worden gefilmd!" Er wordt geoefend met het oog op de missie in Afghanistan. Het zal daarom zijn dat er zoveel me dia-aandacht is. Maar mogelijke speculaties op de vraag of het kabi net de opbouwmissie in de provin cie Uruzgan na augustus volgend jaar moet verlengen, worden al vooraf de kop ingedrukt. „De dis cussie over een langer verblijf in Afghanistan speelt hier niet. Daar gaan wij niet over, dat is aan de politiek", aldus De Jong. „De militairen die aan deze oefe ning meedoen worden allemaal uitgezonden. Zij wisten tot van ochtend niet dat ze naar Axel gin gen. We doen dit vier keer per jaar, altijd op andere locaties. Aan de ene kant voor het verrassingsef fect, aan de andere kant om niet altijd dezelfde mensen overlast te bezorgen." Het voorkomen van overlast is on begonnen werk. Vandaar dat om wonenden en omliggende bedrij ven op de hoogte zijn gebracht, op voorwaarde dat ze hun mond zouden houden. De maneges hou- Oefenen voor Afghanistan De Koninklijke Luchtmacht houdt vier keer per jaar groot schalige oefeningen op verschil lende locaties in Nederland. Die plekken worden meestal tot op de dag van de oefening geheim gehouden. In Axel deden vier Apache-ge vechtshelikopters, vier Chi nook en Cougar-transportheli- kopters en twee Duitse Böl- kov-helikopters mee. »- De opbouwmissie in Uruzgan duurt tot augustus volgend jaar. Het kabinet beslist binnen kort over een verlenging van de missie in Afghanistan. Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 2 weken gratis en neem aansluitend: een vast abonnement met automatische betaling van 64,- per kwartaal een vast abonnement met betaling per accept van 67,- per kwartaal O ik neem eer. proefabonnement van 5 weken voor 15,- Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) Stuur de bon naar. PZC Lezersservice, Antwoordnummer 713,4460 WB GOES. Bellen kan ook: 0800 - 0231 231 (gratis) Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer Handtekening De PZC gaal jorgvuldig om net persoonsgegevens in het colofon treft u nadere informatie door Emile Calon MIDDELBURG - Een proef van alar mering via de gsm op Walcheren en Zuid-Beveland is bepalend of deze manier van waarschuwen lan delijk wordt ingevoerd. De afgelopen weken zijn 650 gsm's uitgedeeld aan inwoners van Midden-Zeeland. De deelnemers aan deze 'cell broadcast' krijgen de komende weken geregeld een tekstbericht waarna ze moeten rea geren. Als blijkt dat het verzenden en ont vangen goed gaat en de ontvan gers ook goed reageren is de kans zeer groot dat het Ministerie van Binnenlandse Zaken cell broadcast opneemt in de reeks van instru menten om bij een calamiteit te waarschuwen, zo bleek uit de woorden van directeur crisisbe heersing H. Geveke van het minis terie. Met cell broadcast kan in een be paald gebied gelijktijdig een zelfde tekstbericht worden verstuurd aan alle mobieltjes. Sms-berichten wor den per stuk verzonden, terwijl cell broadcast-berichten met mil joenen tegelijk worden ver- stuurd.De afgelopen tijd is er in Zeeland en elders al een aantal proeven gedaan. Geveke wilde gis teren in Middelburg nog niet op de resultaten ingaan maar hij liet wel doorschemeren dat de resulta ten bemoedigend zijn. „Anders wa ren we al lang gestopt." De proef in Midden-Zeeland loopt tot half oktober. Eind dit jaar wor den de resultaten van alle proeven aan de minister aangeboden. Zij moet dan besluiten of cell broad cast blijvend wordt ingezet. Oefening Redskin Challenge Oost-Zeeuws-Vlaanderen was gisteren het toneel van een militaire oefening. De training is een voorbereiding op de ISAF-III missie in Afghanistan. oefenterrein op zweefvliegveld Axel i Westerschelde afweergeschut op dijk PZC Donja Odijk, GN 'Oefening geslaagd, op een kleine vertraging na'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 2