Elohim naar de Speel-o-theek Gemeenten willen 6o kilometer op N66o Burgemeester: behoud brandweerpost LEEGVERKOOP op JV Banden lek door gevallen glas Angels Bandolera Cher Tence La Strada Venducci Sao Paulo B.C. Fashion W PZC Donderdag 13 september 2007 27 Vrijwilliger Olga (rechts) gaat één dagdeel in de week langs bij Solange (links) en haar dochtertje Elohim van twee jaar. Dat gebeurt in het kader van het project Home Start. Organisator Humanitas zoekt nieuwe vrijwilligers, omdat er gezinnen op de wachtlijst staan. foto Ruben Oreel Middelburg en Veere willen trager tussen Koudekerke-Middelburg MIDDELBURG - Het verzet tegen een snelle doorgaande route met een parallelweg voor fietsers en be stemmingsverkeer tussen Middel burg en Koudekerke wordt steeds groter. Inmiddels spreken ook de gemeenten Middelburg en Veere zich uit voor het alternatief: verla ging van de snelheid van 8o naar 6o kilometer per uur. De dorpsraad Koudekerke en be langengroeperingen van fietsers en natuurorganisaties hebben eerder al gepleit voor verlaging van de maximumsnelheid. Zij verkiezen dat boven een parallelweg, omdat daarop fietsers tussen auto's en landbouwverkeer belanden. Dat maakt de situatie op de N66o al leen maar onveiliger, menen zij. Voor fietsers is de weg nu gevaar lijk omdat auto's het fietspad moe ten kruisen als ze afslaan. Dat is ook gevaarlijk voor de auto's, om dat achteropkomend verkeer flink moet remmen. Middelburg en Veere delen de kri tiek op het voorstel van de provin cie voor een parallelweg. Ook het verdwijnen van de grote bomen langs de weg wordt betreurd. Voor de provincie is een lagere snelheid ook geen taboe meer. door Henk Postma DOMBURG - De brandweerpost Koudekerke moet behouden blij ven. En er moet nu snel een nieu we brandweerauto worden aange schaft. Anders komt de veiligheid echt in het geding, bezwoer burge meester R. van der Zwaag gistera vond de gemeenteraadscommissie voor financieel beleid en algemeen bestuur. Toch weigerden de Veerse raadsfracties er nu meteen het licht voor op groen te zetten. Ze willen eerst wel eens weten wat handhaving van een brandweer post in Koudekerke voor gevolgen heeft voor de brandweerzorg in de rest van de gemeente. Als het aan B en W ligt, wordt de versleten tankautospuit van de uit- rukpost Koudekerke zo snel moge lijk vervangen. Daar ligt al 234.000 euro voor klaar. Verder wil het col lege nu snel bekijken wat er met de brandweerkazerne moet gebeu ren: nieuwbouw op een andere plek in de woonkern, of renovatie. Ook daarvoor ligt al geld klaar: 325.000 euro. Maar de leden van de raadscommissie aarzelen. Van der Zwaag stelde dat uitstel niet verantwoord is. Hij hamerde er op dat verplaatsing naar andere woonkernen ondoenlijk is. „De brandweer draait op vrijwilligers. Die wonen in de buurt van de pos ten. Verplaatsing zou betekenen dat die niet meer inzetbaar zijn." SEROOSKERKE - Een aantal automo bilisten reed in de nacht van dins dag op woensdag de autobanden lek op de N57 ter hoogte van Serooskerke. Daar lag namelijk een aantal kapotte glasplaten. De poli tie vermoedt dat een glasauto die zes omlijste glazen puiplaten verlo ren heeft. Het glas lag zowel op de rijbaan, het fietspad als in de berm en leverde gevaar op voor wegge bruikers, zeker ook gezien het late tijdstip. De politie had gisteren nog geen idee wie de glasplaten had verlo ren. LANGEVIELE 24 4331 LV MIDDELBURG 0118-638627 WONEN SLAPEN iaoobswonenenslapen.nl/totalaale A-58 afslng RoosendaAl-Ooat. tel. 0165-639255

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29