PZCI25 Parkeerplan Middelburg valt slecht deDRVKKERY §ISt 31 36 en 37 Jumpen voor Jantje Beton Wij geven u de helft cadeau! Knotwilgschool winnaar korfbal Thuisblijven Ramadan brengt geestelijke rust Donderdag 13 september 2007 Een schaal zeewater als herinnering aan de vakantie Tip? redwalch@pzc.nl Binnenstadbewoners willen meer ruimte voor hun auto. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De eerste actiegroep tegen het parkeerplan voor Middel burg is in oprichting. Bewoners van de binnenstad willen meer ruimte voor hun eigen auto's en willen niet extra betalen. Boven dien vinden ze dat het ontbreekt aan een visie op de binnenstad en op parkeren in het bijzonder. Ze vermoeden dat het plan er alleen is om de gemeente uit de finan ciële zorgen te helpen. Dat bleek gisteravond tijdens een - vrij slecht bezochte - inspraakbijeen komst. Dat het een adviesbureau was die het plan presenteerde en niet de gemeente, viel slecht. De aanwezi gen hadden liever met de wethou der gepraat. F. Streng, de wethou der, dacht daar anders over. „We denken dat het nuttig is dat we zonder vooringenomen standpunt met u in gesprek kunnen over het parkeerbeleid." Hij liet het adviesbureau uitleggen dat Middelburg een probleem heeft en dat het daarom nodig is om langparkeerders naar de ran den van de stad te sturen en om ta rieven voor bezoekers en bewo ners te verhogen. „Ik word gestraft omdat ik in het centrum woon", zei een aanwezi ge. „Waarom moeten mensen in een buitenwijk niet betalen en □2 Bewoners van de binnenstad ver zetten zich tegen het nieuwe par keerplan. Ze vinden dat zij moe ten opdraaien voor een finan cieel probleem van de gemeente. waarom moeten mensen in de bin nenstad zorgen dat het kostendek kend is?", vroeg een ander. „We gaan proberen om de parkeerdruk te verbeteren", zei I. Roelands van het adviesbureau. „Dat een stukje van de rekening bij de bewoners wordt gelegd, vind ik redelijk." Het extra verhogen van de tarie ven voor bezoekers heeft een nega tief effect op de economie van de stad, voorspelde hij. Volgens Roelands wordt een deel van het probleem door de bewo ners zelf veroorzaakt: het autobe zit neemt onder bewoners van de binnenstad sneller toe dan in de rest van het land. De bewoners stelden dat de gemeente blij mag zijn dat er mensen in de binnen stad willen wonen: daardoor wordt die leefbaar. „Neem ons nou eens serieus", zei een vrouw. Een ander merkte op dat de huidi ge problemen jaren geleden al door bewoners zijn voorspeld. „Ik wil dat de gemeente deze keer naar ons luistert." Pagina 26: 'Parkeren met de fiets is grotere ergernis dan parkeren met auto' VROUWENPOLDER - De leerlingen van basisschool de Goede Polder in Vrou wenpolder jumpten gisteren om precies 12.00 uur op het nummer Jump! van Foot Soldiers. Samen met 220 andere basisscholen in Nederland na men zij deel aan de Nationale Jantje Beton Jump. Deze actie opende de Jan tje Beton Loterij 2007. Groep vijf tot en met acht van de Goede Polder gaat loten voor het goede doel verkopen. De ene helft van de opbrengst gaat naar de eigen school. De andere helft gaat naar Jantje Beton, die het be steedt aan speelprojecten voor kinderen die door omstandigheden in de verdrukking zijn gekomen. foto Lex de Meester Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. OOSTKAPELLE - Een Oostkapels on deronsje in de finale van het schoolkorfbal in Westkapelle. Gis teren ging de eindstrijd bij de groe pen 5 en 6 tussen de teams Knot wilg 3 en Knotwilg 4. En team 4 ging met de beker aan de haal. Bij de groepen 3 en 4 versloeg Knot wilg 2 De Lichtstraal 3. Dankzij de dubbele zege staan alle bei de wisselbekers komend jaar in Oostkapelle. De school won vo rig jaar ook al bij de groepen 3/4. De Schute uit Biggekerke is de be ker voor de groepen 5/6 nu kwijt. Het schoolkorfbaltoernooi in Westkapelle wordt ieder jaar geor ganiseerd door korfbalvereniging Stormvogels. Aan het toernooi de den twintig teams mee. ZEEUWSE Tip? redactie@pzc.nl De Middelburgse moest even snel een vergeten boodschap ha len bij de supermarkt. Haar zoon Robin was lekker aan het spelen en wilde eigenlijk niet mee. Hij zei dat hij wel alleen thuis kon blijven, omdat God op hem paste. Maar drie jaar is toch wel iets te jong om alleen te blij ven, vond zijn moeder. Dus hup, de jas en de schoenen werden aangetrokken en Robin werd meegesleept naar de winkel. Op de fiets vraagt hij in- eens:„Blijft God dan wel thuis?" Zijn moeder antwoordt: „God zit in je hart. Die draag je overal met je mee." Waarop Robin zich hardop afvraagt„Moet Hij dan ook zijn jas en schoenen aan?" Markt 51 Middelburg T0118886886 :ni voor <>c vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met pompoensoep, kruidige bulgur met lamsburger of geroosterde aubergine en fruitgebak 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 maandag 17 september start verbouwing tijdschriftenafdeling de tijdschriften staan tijdelijk op het binnenplein de verkoop gaat gewoon door www. de-drvkkery. nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27