Evides weerlegt kritiek op winst Huishoudens in Nisse krijgen slimme meter Euro op hoogste niveau ooit Vliegtax maakt tickets duurder RENAULT PZC Donderdag 13 september 2007 15 Waakhond die waterbedrijven moet controleren 'niet nodig' door Joeri Wisse GOES - Evides vindt het voorals nog niet nodig om de tarieven van drinkwater voor huishoudens extra te verlagen. Ook ziet het wa terbedrijf het nut niet in van een waakhond voor de sector. Daarmee legt Evides, dat Zuid west-Nederland van drinkwater voorziet, kritiek van onder meer de Consumentenbond en Vereni ging Eigen Huis naast zich neer. Evides maakte in 2006 bijna 120 miljoen euro winst. Onlangs beslo ten de aandeelhouders om het drinkwatertarief voor huishou dens met vijf procent te verlagen. „Als je die winst ziet, begrijp ik wel dat de Consumentenbond zich zorgen maakt. Maar bijna vijf tig miljoen komt uit reserves die vrijgekomen zijn, omdat bepaalde investeringen niet meer nodig wa ren. Bovendien komt een ander groot deel van de winst uit onze commerciële poot, die alleen dien sten aan de industrie levert", geeft woordvoerder S. van de Vate van Evides aan. Verder zegt Evides dat de winst die op drinkwatervoorzie ning voor huishoudens is ge maakt, het resultaat is van de fusie tussen Delta Water en Europoort. m Met een tariefverlaging van 5 procent en bevriezing van de drinkwaterprijs voor vijfjaar vindt Evides dat de consument voldoende meeprofiteert. Over de noodzaak van een objec tieve waakhond laat Evides zich niet uit. Ze volgen het standpunt van Vewin, de brancheorganisatie voor de waterbedrijven. Woord voerder C. Sleddering: „Ik snap dat de consumentenorganisaties zich vlak voor Prinsjesdag van zich la ten horen, maar op het moment worden er afspraken gemaakt over winstregulatie. Door de wisseling van het kabinet duurde dat alleen wat langer dan was voorzien." Een waakhond is volgens Vewin abso luut niet nodig. „De aandeelhouders van waterbe drijven zijn gemeenten en provin cies. Zij en het ministerie van Vrom houden voldoende toe zicht." Evides benadrukt ook dat een deel van de winst naar diezelf de aandeelhouders gaat. Klant kan dagelijks verbruik van stroom, gas en water aflezen. door Rinus Antonisse NISSE - De inwoners van Nisse krij gen 'slimme meters' in huis. De be staande energie- en (eventueel) watermeters worden door Delta vervangen. Het gaat om een proef bij ongeveer 260 huishoudens. De slimme meter is net als de hui dige meter, een meetsysteem dat het stroom-, gas- en waterver bruik vastlegt. Het grote verschil is dat de nieuwe apparaten een digi taal meetsysteem hebben. Daar door zijn ze nauwkeuriger en be trouwbaarder. Voor Delta is het bovendien een pluspunt dat de meters voorzien zijn van een moderne communica tiemodule. Zodoende zijn de gege vens op afstand uit te lezen. Het opschrijven en doorgeven van me terstanden is niet meer nodig. En er zullen geen meteropnemers meer langs de deur komen. Volgens Delta zijn er naast het ge mak voor afnemer en bedrijf, ook andere voordelen. De slimme me ters geven inzicht in het dagelijkse verbruik. De consument kan op elk moment van de dag via inter net zijn verbruiksgegevens opvra gen. „Dat maakt de slimme meter een vernuftig instrument om be wuster en daardoor duurzamer om te gaan met energie en water", aldus Delta. „Je meet je verbruik^ en ziet meteen wat je bespaart." In heel Nederland worden vanaf 2009 op initiatief van het ministe rie van Economische Zaken slim me meters geplaatst. Delta doet dat in Zeeland. Dat gebeurt gratis. Met waterbedrijf Evides wordt overlegd om tegelijk de waterme ters te vervangen. Met de proef in Nisse test Delta de meters. In 2008 volgen meer proefplaatsen. DEN HAAG - De hoop op een rente verlaging door de Amerikaanse Centrale Bank heeft de koers van de euro opgedreven tot ruim 1,38 dollar, het hoogste niveau ooit. Sinds de introductie van de Euro pese eenheidsmunt was de euro niet zoveel waard ten opzichte van de dollar. Door slechte cijfers over de Ameri kaanse economie staat de Ameri kaanse Centrale Bank (Fed) onder steeds grotere druk om de rente te verlagen. Afgelopen vrijdag viel het banencijfer in de Verenigde Staten fors tegen. Sindsdien liep de euro verder in waarde op ten opzichte van de dollar. De euro hikt al weken tegen een nieuw hoogtepunt aan door de onrust op de financiële markten. De koers van de euro liep 's morgens op tot 1,3878 dollar. Het vorige record da teert van juli. Een lagere rente in de VS maakt de dollar minder aan trekkelijk voor beleggers. EINDHOVEN - Vliegmaatschappijen Easyjet, Ryanair en Transavia wij ken uit naar vliegvelden net over de grens, als het kabinet de vlieg tax invoert, waardoor tickets duur der worden. Transavia, dat per jaar 5 miljoen passagiers vervoert vanaf Eindho ven, Rotterdam en Schiphol, over weegt de activiteiten deels te ver plaatsen 'naar luchthavens vlakbij de Nederlandse grens'. Easyjet denkt erover een aantal vluchten te verplaatsen van Schiphol naar Dortmund. Ryanair zal bij invoe ring van de ticketbelasting Eindho ven niet langer aandoen en een deel van zijn vluchten overhevelen naar Weeze, net over de Duitse grens bij Nijmegen. Minister Bos (Financiën) kondigt de ticketbelas ting op Prinsjesdag aan. Kom dit weekend naar de Renault-dealer voor La grande parade de Renault. Een feest vol nouveautés en spektakel. Ontdek de nieuwe Renault Twingo die verkrijgbaar is vanaf 8.495,- en profiteer van formidabele aanbiedingen op alle andere modellen. Kom naar de Renault-dealer en maak kans op één van de vijf gloednieuwe Renault Twingo's. Kijk ook op www.paraderenault.nl. 9 ngo IS er v.a 8.195.- Ind BTW en BPM, cxcl. verwijderingsbijdrage, leges en kosten rijklaar maken Mln./max. verbr. afgebeelde modellen 9,1-8,8 I/IOO km. resp. 22,2 11.9 km/I, C02-uitstoot variërend van: 117-205 g/km as 0800-0303 of kijk op www.renault.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15