DE LAGE DOLLARDAGEN Jeep PZC Donderdag 13 september 2007 1 1 Tot 6.750,- 5.000,-) korting. Zolang u in euro's betaalt.* Het is u vast niet ontgaan. De koers van de dollar staat historisch laag. En daar kunt u tot eind oktober van profiteren bij de Chrysler, Jeep Dodge-dealer. Uw voordeel kan zelfs oplopen tot 6.750,- oftewel 5.000,-. De enige voorwaarde is dat u in euro's betaalt. Hoeft u ze ook niet te wisselen. DODGE RYSLER 'Kortingen zijn tot 5.000,- ongeacht de dollarkoers Actie loopt zolang de voorraad strekt. Informeer bij uw dealer naar de exacte kortingen en acliemodellen Brandstofverbruik: varièrend van 7,7-16,0 liter per 100 km, 16,7- 13,7 km per liter; CO,-uilstoot: 160-381 g/km JAN HOP CHRYSLER JEEP GOES Amundsenweg 37, Goes. Telefoon 01 13 - 25 08 58. www.hopgoes.nl Openingstijden: maandag t/m vrijdag 9.00 - 18.00 uur. Donderdag koopavond tot 21.00 uur. Zaterdag 9.00 - 1 7.00 uur. LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Strand en regels De PZC van 8 september vertelt zijn lezers dat het strand in de zo mer een woud van regels is. Die stelling wordt krachtig onder bouwd op twee pagina's en maar zwakjes tegengesproken. De hoofd redactie laat daarbij weten dat het strand gekoesterd moet worden. Geen woud van borden dus. Een enkel bescheiden bordje moet ge noeg zijn. Ik denk zo'n veertig jaar geleden toen mijn vrouw en ik voor het eerst samen naar het Zeeuwse strand gingen. Ik herin ner mij twee borden. Het eerste was een verbod de duinen te bttre- den, het tweede dat het strand geen FKK was. Vanaf die tijd heb ben we de borden zien toenemen, een onomkeerbaar proces. Ook toen we weer als twee liefhebbers van de Westhoek naar die plaats kwamen. Honden aan de lijn; geen honden (zou dat komen doordat de baasjes ze niet in de hand heb ben?) Niet op een luchtkussen de zee in, let op afvalbakken (en nog veel ernaast). Geen paarden, geen bromfietsen geen kitesurfers. Zou dat niet komen door de lieden die denken dat het strand van hen is. Slotsom: laat de overheid maar ver bieden. A. Cornet Jasmijnstraat 1, Goes Prostitutie Bijna 7 jaar geleden heeft de over heid besloten om prostitutie in Ne derland te legaliseren. Reden: het zou de schrijnende omstandighe den en gedwongen prostitutie in ons land tegengaan. Extreem ge weld in rosse buurt staat er nu in de PZC (08-09). Weer een bewijs dat legalisatie geen oplossing biedt. Twee Duits-Turkse broers hebben jarenlang met grof geweld talloze vrouwen letterlijk de prosti tutie in geslagen. In Zweden werd in 1999 (in plaats van de prostitu tie) het hoerenlopen strafbaar ge steld. het effect is dat de prostitu tie en de vrouwenhandel sinds dien drastisch zijn afgenomen. In heel Zweden waren er in 2006 on geveer 500 straatprostituees. In Ne derland in 2005 ongeveer 1250. In Zweden worden naar schatting jaarlijks zo'n 400 tot 600 vrouwen verhandeld. In buurland Finland (waar hoerenlopen niet strafbaar is) zo'n 10 a 15 duizend. De over heid zou zich solidair moeten op stellen tegenover de slachtoffers, door prostitutie onmogelijk te ma ken en hoerenlopen strafbaar te maken. P. Nuyts Sint Kruislaan 17, Vlissingen Drugstoeristen Wat een absurde beslissing (PZC 11-09). Er staan al zoveel borden langs de weg, maar nu nog een paar extra om de drugstoeristen de weg naar de (illegale) gedoog- shop te wijzen. Volgens de wet houder komen er tussen de 2000 tot 3000 gasten per dag en die ver zorgen overlast omdat ze de weg niet kunnen vinden. Het enige wat die enkeling die niet weet waar de koffieshop is moet doen, is een auto met een Frans num merbord volgen. 95 procent van die gasten komt hier meerdere ke ren per week. Indien je hier aange houden wordt door een Fransman is het eerste wat wij zeggen: 'Checkpoint zeker'. Nee zeggen ze dan: 'Dat weten we wel, maar we zoeken een supermarkt.' De wet houder zou aanwijzingsborden moeten plaatsen bij de sluizen, waar toeristen onnodig staan te wachten omdat de brug open is. Maar dat zal wel een ander clubje zijn dat hierover moet beslissen. Ed Bardoul Tramstraat 34, Terneuzen Drugstoeristen 2 Hierbij een suggestie voor het ge meentebestuur van Terneuzen. Plaats de verwijzingsborden naar Checkpoint en andere aan de Bui tengrenzen van de Europese Ge meenschap. Wellicht dat hiervoor nog een subsidieregeling is in het (alles) regerende 'Brussel'...anders betalen de Terneuzenaren de bor den! De vergelijking Checkpoint en Ikea moge ik enigszins krom achten; maar het schetst wel het bagatelliseren van de totale proble matiek door deze bestuurder. Wet houder, wees een vent en verbied de koffieshops! Gedogen is Over treden. Alle andere 'oplossingen' leiden tot niets; alleen dat de hele wereld zich verbaasd afvraagt tot welke dwaasheden de vrijheid van het individu - zeker van hen die de weelde niet kunnen dragen- in dit land kan leiden. Geert van Kesteren Boul. Bankert 584, Vlissingen Ontpoldering 2 Het Zeeuwse Landschap en de ZMF trachten ons en de kamerle den te overtuigen van de nood zaak van ontpolderen (PZC 10-9 en 11-9). Hierbij doen ze uitspra ken, die moeilijk te onderbouwen en in tegenspraak met eerder geda ne mededelingen zijn. De Wester- schelde is ziek, er verdwijnen soor ten planten en vogels doordat er schorren en slikken verdwijnen. Eerder dit jaar liet Het Zeeuwse Landschap ons weten, dat het goed gaat met de zeehondenpopu latie in de Westerschelde. Dit jaar was een goed jaar voor de kustvo- gels (PZC 14-8). Zo ziek is de Schel de dus ook weer niet. Er spelen zo veel factoren een rol, dat het niet te onderbouwen is, dat ontpolde ren het redmiddel is. Ook de kli maatverandering speelt een rol (PZC 25-8), er komen soorten bij en er verdwijnen er. Er is geen re den om een zo diep ingrijpend en onomkeerbaar middel als ontpol deren in te zetten. Door ontpolde ren gaat ook natuur verloren. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Ontpoldering 3 Uit de afstudeerscriptie 'Commo tie rond de Westerschelde', een analyse van het falend beleid van het Bestuurlijk Overleg Wester schelde om te komen tot een na- tuurherstelplan Westerschelde, van mr. AJG Poppelaars uit 1998: 'Op 15 november 1995 was er in Goes een 'onderonsje' van natuur organisaties en Rijkswaterstaat. Dit om zich van overheidswege te verzekeren van het draagvlak bij die organisaties ten aanzien van de natuurherstelwerken in de Wes terschelde. In dit overleg is beslo ten dat de natuurorganisaties zul len afzien van een Milieu Effect Rapportage, in ruil voor een actie ve betrokkenheid bij natuurherstel- werkzaamheden." Nu, bijna 12 jaar later, deze oude koeien uit de sloot halen? )a het kan geen kwaad als de vaste Kamercommissies V&W en LNV, die 10 september met be trekking tot ontpolderen Zeeland bezochten, laten onderzoeken of nog steeds dit soort onderonsjes plaats vinden. Of, misschien is het zinvol dat weer eens een ambiti eus, jonge politicus afstudeert op het vervolg van de Commotie rond de Westerschelde. Herman Bijl Caustraat 65, Zierikzee. Ziekenhuizen 5 Interessant natuurlijk de discussie over de ziekenhuizen in Mid den-Zeeland, wordt het nu Wal cheren of Zuid-Beveland? Inwo ners van beide gebieden klagen over de grotere reisafstand als er óf één groot ziekenhuis komt, maar evenzo als er twee ziekenhuizen blijven, maar er bepaalde specialis men in één van deze ziekenhuizen komen. Over de inwoners van Schouwen-Duiveland die het zon der ziekenhuis moeten stellen heb ik nog niets gehoord. Wellicht een stimulans om nog meer gebruik te maken van het ziekenhuis in Dirksland op Goeree-Overflakkee? T. Rosmolen Lange Blokweg 3, Zierikzee WCT/VCT5 De heer Willemsen heeft gemakke lijk praten als hij aangeeft 'spade in Kalootstrand' als jezelf aan de boulevard in Vlissingen woont (PZC, 12 sept) met een prachtig strand voor de deur. De mensen uit de Zak van Zuid-Beveland mis sen die luxe en zijn aangewezen op het strand van de Kaloot. Bo vendien gelooft hij nog steeds in het sprookje dat de WCT onmis baar is voor Zeeland. Moderne con- tainerterminals zijn volledig geau tomatiseerd en leveren weinig werkgelegenheid op indien er geen handling plaatsvindt. Hessen- oord Natie heeft een arbeidspool in Antwerpen en daar zal ook de handling plaatsvinden. Zeeland krijgt vooral te maken met de logis tieke overlast en daar zit Zuid-Be veland niet op te wachten. Geen WCT dus, nu niet en nooit niet. Sabine Euler, Schoondijksedijk 51, Driewegen Roggeveenhuis Ik kon de bijeenkomst van de com missie ruimte afgelopen maandaga vond niet bijwonen. Met verba zing en afschuw las ik erover in de PZC. Weer is gebleken dat in spraak van de klankbordgroep, waarvan ik lid ben, en omwonen den een farce is. De pap is allang gestort. Langs de Noordweg wor den zes starterswoningen ge bouwd. Voor alle duidelijkheid: daar komen ook nog zorgwonin- gen van twee en drie lagen bij. Met afschuw om de wat lacherige reactie en opmerkingen van com missieleden op het betoog van een student tegen de nieuwbouw. Dit is toch geen manier van omgaan met elkaar. Commissieleden zitten daar omdat zij gekozen zijn door de burgers. Hebben zij niet een vertegenwoordigende functie en een voorbeeldfunctie als het gaat om waarden en normen? Zij heb ben de studenten naar Middelburg gehaald uit economisch gewin en om Middelburg op de kaart te krij gen. Die student heeft gelijk: wie wil de koper zijn van woonruimte met een studentenflat in de achter tuin? Addy van den Bosse Noordsingel 94, Middelburg Zorgvliet Het kan toch niet zijn dat er in het bejaardencentrum in Wolphaarts- dijk een afkickcentrum wordt ge vestigd. Ik hoop dat de bevolking het er niet bij laat zitten. Ik woon al lang niet meer in Wolphaarts- dijk, maar ken het centrum uit mijn jeugd. Ik heb nog steeds be langstelling voor alles wat daar ge beurt. Dat zal mijn leven zo blij ven. J. Verhage Walhout Nieuwstraat 12, Zoutelande Straatverlichting Ben Jansen is een man naar mijn hart, hij legt de vinger precies op de zere plek (PZC, 11-09). Gedepu teerde Wiersma zal er alles aan doen het goede voorbeeld te ge ven door de straatverlichting te verminderen, maar verliest daarbij uit het oog dat de vergaderzaal even veel stroom verbruikt als een flink aantal straatlantaarns. Het be zuinigen op straatverlichting is het paard achter de wagen spannen want dat resulteert alleen in extra onveilige situaties in donkere stra ten en tunneltjes. Daar is de ge meenschap niet mee gediend, het zou beter zijn als de heer Wiersma eerst zijn eigen tuintje wiedt. Een paar TL-balken in de vergaderzaal doen wonderen. P. de Kam Vronesteijn 1Oostkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11