Meningen Koffieshop is toch een zaak apart Dode Kremlin-critica heeft met nominatie voor prijs toch een stem PZC Woensdag 12 september 2007 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) Bolussen Volgens de krant maakt de Zeeuw se bolus zware tijden door. De bolus zou zelfs verdwijnen. Een veronderstelling die zeker niet van mevrouw Peijs komt. Zij is bang dat de bolus als Zeeuws product het loodje moet leggen tegen de steeds meer om zich heen grij pende razernij dat alles wat lekker is, dichtbij te krijgen moet zijn. De echte Zeeuwse bolus verdwijnt niet. Die wordt gebakken door Zeeuwse bakkers, met hart voor het vak en de streekproducten die ze maken. Daar ben ik er één van. Ik heb ze in alle windstreken van Zeeland gebakken. Ik heb ze ook zien liggen in een winkeltje in het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Daarbij denk je niet aan Zeeland, of je moet er dan juist naar gaan verlangen. Eigenlijk de beste promotie. En mevrouw Peijs, kom maar eens proeven! Dan verdwijnt uw angst als een echte bolus in een Zeeuwse maag. Piet Karman Jonkerstraat 11, 's-Heer Arendskerke Werkweken Steeds vaker wordt door de politiek verkondigd ('Werkweek 36 uur niet heilig', PZC 7-09), dat het goed en noodzakelijk is om langer te werken. Pensioenen moe ten betaalbaar blijven en kennis mag niet zo maar verloren gaan, werken is goed voor de mens. In Genesis staat geschreven: 'In het zweet uws aanschijns zult gij brood eten, totdat gij tot de aarde wederkeert, dewijl gij daar-uit ge nomen zijt; want gij zijt stof, en gij zult tot stof wederkeren.' Dit doet denken aan de uitvoering van een religieuze en maatschap pelijke wetgeving die aan de bijbel is ontleend. M.F. van Eekhout Oranjedijk 56, Vlissingen WCT/VCT4 Eindelijk zijn de burgemeesters van Vlissingen, Terneuzen en Borsele uit de kast gekomen en spreken zich gezamenlijk uit voor de WCT met ruimte voor een VCT. Is het dan eindelijk doorge drongen dat de Zeeuwse havens zonder ontwikkelingen op het ge bied van containervervoer over minder dan een decennium zijn uitgespeeld, de werkgelegenheid dramatisch zal zijn terug gelopen en onze voorzieningen tot het mi nimum zullen zijn gereduceerd. Eindelijk weer hoop op een leefba re provincie met ruimte voor ha- ven- en logistieke ontwikkeling, ruimte voor industrie en ruimte voor toerisme. De drie bedrijfstak ken waarin Zeeland sterk is. Nu nog een 'go' van het provinciebe stuur en dan zo snel mogelijk, in het industriegebied Vlissin- gen-Oost, de spade in het Kaloot- zand. Willem Wiliemse Boulevard Evertsen 248, Vlissingen Thuiszorg Reactie op artikel 'massale ontsla gen in de thuiszorg' (PZC, 08-09). Het uurloon van personeel in de huishoudelijke zorg is 10,87 euro. Ook al werk ik al jaren in de thuis zorg, het uurloon is 10,87 euro, ook voor overwerk en er wordt be weerd dat we dan 22 euro per uur verdienen. We krijgen niet meer dan een minimuminkomen. Het Algemeen Dagblad heeft enkele maanden geleden dezelfde fout ge maakt en die moeten rectificeren. Als alleenstaande is het niet een voudig om van dit maandloon rond te komen. Maar we hebben wel een mooie en afwisselende baan en we zijn broodnodig in de thuiszorg. Er komt alleen maar méér werk bij. Ouderen kunnen dankzij de thuiszorg thuisblijven en wonen. Het moet organisato- Vermoorde journaliste Politkovskaja kandidaat voor Sacharov-prijs BRUSSEL - De vorig jaar vermoorde Russische onderzoeksjournaliste en Kremlin-critica Anna Politkovs kaja is een van de kandidaten voor de Sacharov-prijs 2007, de mensen- rechtenonderscheiding van de Eu ropese Unie. Haar naam prijkt op een kandidatenlijst die gisteren is gepubliceerd. De onderscheiding wordt jaarlijks toegekend aan een persoon of groep die zich bijzonder verdien stelijk heeft gemaakt voor de men senrechten, bescherming van min derheden, verdediging van interna- risch allemaal kloppen en de huis houdelijke zorg probeert zo veel mogelijk te doen in de betrekkelijk korte tijd. De beloning voor alle in spanning is dankbaarheid en waar dering, de zekerheid en veiligheid, de goede verstandhouding, het me deleven en meedenken, het goede gevoel dat er elke week zo veel huishoudens gewoon door blijven gaan, ondanks alle beperkingen. N. Houtekamer de Doolhof 13, Kapelle Ontpoldering De Westerschelde heeft een groot te van ruim 30.000 hectare. De Zeeuwse Milieufederatie en ande re voorstanders van ontpoldering willen tegenstanders doen geloven dat de ontpoldering van een ge bied van 600 hectare, zijnde min- tionale samenwerking of promotie van democratie en rechtspraak. Politkovskaja schreef bijzonder kri tisch over de Russische president Vladimir Poetin en berichtte over schendingen van de mensenrech ten in Tsjetsjenië. Zij werd op 7 ok- Russische schreef bijzonder kritisch over president Vladimir Poetin tober doodgeschoten, vermoede lijk door een huurmoordenaar. Zij werd daarmee de dertiende journa list die op gewelddadige wijze de dood vond sinds Poetin in 2000 aan de macht kwam. der dan 2 procent van de totale op pervlakte, een wezenlijke bijdrage levert aan de verbetering van het milieu en daarom een noodzaak is. Als de ZMF zich echt zou be kommeren om de verbetering van het milieu in de Westerschelde, zou ze al jarenlang onvermoeibaar aandringen op krachtige maatrege len om de aanzienlijke vervuiling van het water van de Schelde van uit België tegen te gaan. Dat is een aanzienlijk zinvollere bijdrage aan het herstel van de natuur. In het 'natuurpakket Westerschelde' van de ZMF, waarin de ontpoldering wordt bepleit, komt het probleem van de watervervuiling niet uit drukkelijk aan de orde. Een ty pisch voorbeeld van ecologische lo gica. P. Korteknie Kerkstraat 28, Kats De overige kandidaten zijn de oe cumenisch patriarch van de Ortho doxe Kerk Bartholomeus I, de Chi nese mensenrechtenactivisten Zeng )inyan en Hu (ia, de Afghaan se feministe Joya Malalai en de Su danese mensenrechtenadvocaat Sa- li Mahmoud Osman. De commis sies buitenlandse zaken en ontwik keling van het Europese Parlement dragen op 24 september drie defi nitieve kandidaten voor, waarna de uiteindelijke winnaar op 25 ok tober wordt gekozen door de frac tieleiders van de verschillende par tijen. Vorig jaar ging de prijs naar de Wit-Russische oppositieleider Aleksandr Milinkevitsj. Aan de prijs is een bedrag verbonden van vijftigduizend euro. VAN DE WÊÊÊÊÊÊÊÊIÊÊÊÊ Het gemeentebestuur van Terneuzen plaatst bewegwijzeringsborden naar de verkooppunten van koffieshops. De wethouder verwacht dat daar mee de overlast afneemt van zoekver keer door drugstoeristen. „Voor mij als verkeerswethouder zijn het win kels die veel bezoekers trekken, zoals bijvoorbeeld Ikea", zei wethouder C. van Schaik. Enkele reacties op www.pzc.nl. „Idioot om IKEA te vergelijken met die drugsholen! Die junks we ten heus wel hun bestemming te vinden. En in godsnaam leidt ze buiten de Guido Gezellestraat om. Waarom wordt toch alles onder schat wat de burgers vinden en er varen? Meneer de wethouder rijd eens een middag door Terneuzen, liefst over de Guido en kijk eens bij de 'stoplichten'." Gompie „Normaliter zou ik zeggen: 'Wijs ze niet de weg', maar dan zoeken ze het toch wel op met alle over last die dat dan met zich mee brengt. Dus wijs ze de weg en houd scherp toezicht op het ge drag van de junks. Controle is be ter dan de andere kant opkijken." Jaap „Nog even en ze worden met soep en broodjes onthaald. Ga vooral zo door, denk niet aan de overlast voor de bewoners van Terneuzen hoor." Marije „Bij snoep op tv, een tandenbor stel. Bij roken op het pakje, 'scha delijk voor uw gezondheid'. Bij softdrugs wijzen wij de 'toeristen' de weg, die de weg 'kwijt' zijn. Een goede raad: Plaats op de bor den naar de shops dan ook de waarschuwing net als bij het ro ken: 'Deze weg leidt naar uw ver derf' Hopelijk zijn er dan toeris ten, die hierover nadenken en rechtsomkeert maken." B. van der Griendt „Voor of tegen de shops, het is het beleid van de overheid in Neder land. Als je dan de overlast kunt verminderen door borden neer te zetten, moet je het doen. zwart-wit gesteld is het inderdaad een goedlopende winkel waar mensen heen gaan. Waren er vroe ger niet een paar goedlopende win keltjes in Sluis? Als daar borden naar verwezen, hoorde je nie mand. Als je wat anders wil, moet je beter stemmen." Dirk „Een winkel? Iedereen die met zijn gekochte waar buiten stapt is in overtreding volgens de opium wet. Leuke winkel. Duizenden overtreders per dag en u beweert dat het een winkel is? Iedere drugs toerist is in overtreding. Of geldt de wet niet voor hen? Ik dacht het wel." Johan „Een prima idee, eindelijk iets wat de betuttelingsdrang van deze rege ring tegenspreekt. Beetje buurt- overlast dan maar. Den Haag wil het toch zo? Wees dan blij met de wegwijzers!" Emma Grootbloemige violen In sixpack. Kamer bamboe P.stuk Bodembedekkers Keuze uit diverse soorten. Potmaat 9 cm. 6 stuks per soort in draagtray. GroenRijk Goes Nieuwe Rijksweg 2d 0113-223359 GroenRijk Middelburg Mortiereboulevard 2*01 18-470400 VAN MAANDAG T/M VRIJDAG ELKE AVOND OPEN T/M 21.00 UUR Blokhutten vanaf 469,- Ruime sortering steen- en bestratingsmaterialen Bezoek ook onze Tuinmeubelafdeling Nog steeds elke dag verse aanvoer van planten Elke dag veilingkoopjes. Pak uw voordeel!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9