Buitenland Overwinteren in PORTUGAL Militaire actie in Gaza dichterbij maliën kan ntt 'Waarom prijzen ze die Petraeus zo' - F boek online of bel 0900 - 9697 Troepen China even in opstand PZC Woensdag 12 september 2007 7 Druk groeit in Israël na Palestijnse aanval met raket op legerbasis. door onze correspondent Ad Bloemendaal TEL AVIV - De Palestijnse raketaan- val op een legerbasis in het zuiden van Israël, gisterochtend, doet de roep om militair optreden in Gaza sterk toenemen. „Uiteindelijk zal er niets anders opzitten dan in ac tie te komen", zei minister Eli Yis- hai van Transport. De raket kwam kort na midder nacht terecht in een tentenkamp bij de legerbasis nabij de Ga- zastrook. Daarbij raakten 66 rekru ten (licht) gewond. Commandant Irak blijft in Congres de goede resultaten herhalen. door onze correspondent Frank Hendrickx WASHINGTON - De vlaggen hangen halfstok bij de overheidsgebouwen in de Amerikaanse hoofdstad, van wege de herdenking van de aansla gen op li september 2001. Rond om het Capitool gaat het vooral over Irak. Daar hebben zich deze dinsdagochtend een paar honderd toeschouwers verzameld voor de tweede dag van generaal Petraeus' rapport over de oorlog. „Waarom prijzen ze die Petraeus zo?", mop pert een man die in de rij staat te wachten. „Gisteren noemden Con gresleden hem en ambassadeur Crocker 'Amerika's besten en slim- sten'. Dat is hetzelfde als zeggen dat de mensen die ons destijds naar Vietnam brachten 'de besten en de slimsten' waren." De organisaties Islamitische Jihad en Volksverzetscomités zeggen de aanval gezamenlijk te hebben uit gevoerd. Maar Israël houdt de in de Gazastrook oppermachtige Ha rnas verantwoordelijk, omdat die beweging de kleinere organisaties geen strobreed in de weg legt. Voor en na het vertrek van het Is raëlische leger uit de Gazastrook, in 2005, hebben Palestijnse mili tanten duizenden zelfgefabriceer- de raketten in de richting van Is raël gelanceerd. Daarbij kwamen pW Enkele tientallen Israëlische mili- tairen zijn gewond geraakt bij een raketaanval op een legerba sis nabij de door Harnas gedomi neerde Gazastrook. Er zijn beduidend minder an ti-oorlogsdemonstranten afgeko men op de tweede dag van Petrae us' getuigenis. De stemming is be drukt. De generaal heeft gisteren duidelijk gemaakt dat er weinig zal veranderen in Irak. De generaal is op de tweede dag van zijn rappor tage aan het Congres amper begon nen met zijn verhaal dat de militai re doelen zijn bereikt, dat de veilig heid in Irak is verbeterd, dat er 'enige hoop op politieke verzoe ning' is, als er een man schreeu- 'En ondertussen blijft u onschuldige Irakezen bombarderen' wend opstaat. „En ondertussen blijft u onschuldige Irakezen bom barderen", roept de keurig geklede man. Politieagenten voeren de de monstrant zachthandig af. Datzelf de procédé zal zich nog een paar twaalf mensen om het leven en raakten vele honderden gewond. Vooral het stadje Sderot, even ten noordoosten van de Gazastrook, is zwaar getroffen. Het aantal slacht offers van gisteren is het hoogste ooit van een Qassaam-raketaanval. In eerste reacties voorspelden par lementsleden dat een grote militai re actie in de Gazastrook niet lang meer kan uitblijven. „Iedereen die zo'n actie wilde vermijden, weet nu dat het leger geen keuze meer heeft", zei Effi Eitam van de Natio naal Religieuze Partij. De legerleiding heeft zich tot nu toe huiverig getoond voor actie in Gaza op meer dan incidentele schaal. Om het hele gebied uit te kammen op wapens, is een grote keer herhalen. Van de senatoren, onder wie drie Democratische pre sidentskandidaten, krijgt Petraeus evenmin een hartelijk welkom. De Amerikaanse bevolking had meer verwacht toen de Democraten vo rig jaar november de macht gre pen in het Congres. De resultaten zijn echter ontnuchterend: des tijds waren er ruim 130.000 militai ren in Irak en dat is volgend jaar ook zo. „Ik kan alleen een politiek steunen die een onmiddellijke te rugtrekking van onze troepen in houdt", zegt senator Barack Oba- ma, de zwarte presidentskandi daat. „We moeten de bladzijde om slaan in Irak, waar we een oorlog voeren die we nooit hadden mo gen beginnen." Andere Democra ten noemen de inval 'de grootste politieke blunder ooit'. Uit de reacties van de Republikei nen wordt duidelijk dat de bladzij de vooralsnog niet wordt omgesla gen. Elf Republikeinse senatoren moeten zich tegen de oorlog keren troepenmacht vereist, juist nu spanningen met Hezbollah en Sy rië een extra aanwezigheid in het noorden van het land vereisen. Een ander argument tegen een grootscheepse invasie is, dat het le ger er niet eeuwig kan blijven en dat na een terugtrekking de raket beschietingen opnieuw zullen be ginnen. Oppositieleider Benjamin Netanya hu van de Likud bepleit de bezet ting van een strook van enkele ki lometers in het noorden van Gaza, vanwaar de Qassaams worden ge lanceerd. Daarnaast zouden leger eenheden moeten worden gestatio neerd in het grensgebied met Egypte, om wapensmokkel naar de Gazastrook te voorkomen. Generaal David Petraeus om president Bush te dwingen een andere koers te varen, slechts een handvol is daartoe bereid. De Vietnam-veteraan en Republi keinse senator Chuck Hagel spreekt zich als enige onver bloemd uit tegen een voortzetting van de oorlog. „U maakt er een mooi plaatje van", zegt Hagel te gen Petraeus. „Er is geen vooruit gang." SHEFFIELD - Vrienden maken op websites voor sociale contacten kan niet. Ondanks dat mensen op netwerk sites als Hyves, Facebook en MySpace honderden of zelfs dui zenden kennissen verzamelen is volgens wetenschappers een ont moeting vrijwel altijd noodzake lijk om een eerlijke, hechte vriend schap op te bouwen. Onderzoekers van de Sheffield Hal lam University ondervroegen ruim tweehonderd mensen over hun sociale contacten op het inter net. De respondenten gaven aan gemiddeld vijf goede vrienden te hebben en 90 procent van hun goede vrienden hadden zij daad werkelijk ontmoet. Volgens een van de onderzoekers 'om er zeker van te zijn dat de ander in ons in vesteert en er is als we hem nodig hebben'. PEKING - Tweeduizend gedemobili seerde Chinese militairen zijn vori ge week in trainingskampen in ze ker drie steden in opstand geko men. Dat heeft het Hongkongse Infor matiecentrum voor Mensenrech ten en Democratie gisteren ge zegd. Sinds de grote demonstraties in 1989 in Peking en andere steden had niet meer een dusdanig ge coördineerd protest plaats in Chi na. De Chinese autoriteiten weiger den de opstand te bevestigen. De ontevreden militairen verniel den leslokalen en auto's en sticht ten branden uit protest tegen hun slechte leefomstandigheden. De politie sloeg de rellen in de steden Baotou, Wuhan en Baoji neer. Er vielen zeker twintig gewonden en er werden vijf arrestaties verricht, aldus het Informatiecentrum. Super voordelig! vanaf 29- tot 60-daagse overwinteringsreizen Kijk voor nog meer voordelige overwinteringsreizen op kras.nl waarom zou je verder zoeken mE r- CL Straks de Nederlandse winter ontvluchten? Groot gelijk, want waarom zou u hier in de don kerste maanden van het jaar in de kou, regen en natte sneeuwbuien gaan zitten als u aan de mooie Portugese zuidkust op hetzelfde tijd stip kunt genieten van een prettig klimaat, een fantastische omgeving en vele zonne-uren? U boekt al een 29-daagse reis vanaf slechts 469! Thuisblijven is niet alleen kouder, maar óók duurder! Hiernaast vindt u een kleine greep uit ons aanbod, voor nog meer voordelige overwinteringsreizen kunt u terecht op onze website www.kras.nl. APPT. ALFAGAR VILLAGE v.a. 469 Het 3-sterren-plus appartementencomplex Alfagar Village is gelegen op een klif, vanwaar u een schitterend uitzicht heeft over de kust. Het strand Santa Eulalia is te bereiken via trappen. Het complex ligt op ca. 5 km van het centrum van Albufeira. Het complex beschikt o.a. over een res taurant, (snackjbar, buitenzwembad, entertain ment en 2 tennisbanen. Uw 2-kamerappartement is voorzien van kitchenette, aparte slaapkamer, woonkamer met sofabed en eethoek, tv, kluisje en balkon. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 4 personen. Reisnr. OW 27.000, zie www.kras.nl/27000 APPT. ATLANTICO v.a. 485 Dit 3-sterren appartementencomplex ligt cen traal aan de boulevard en het strand van Monte Gordo, dichtbij het oude centrum. Het complex beschikt o.a. over receptie met kluisjes, liften, res taurant, bar en enkele winkeltjes. De 2-kamerap- partementen zijn voorzien van kitchenette met kookplaten, koelkast en magnetron, woonkamer, eetbar, satelliettelevisie met Nederlandse zender, airconditioning/verwarming en aparte slaapkamer. Bovendien hebben alle appartementen een balkon met zitje. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 4 personen. Reisnr. OW 27.044, zie www.kras.nl/27044 APPT. CLUB OCEANO v.a. 535 Het comfortabele appartementencomplex Club Oceano ligt op ca. 800 m van het centrum van Albufeira en Praia da Oura. Het strand vindt u op slechts 150 m. Het complex beschikt o.a. over lift, bar en buitenzwembad met terras. U kunt kiezen voor verblijf in een studio of 2-kamerappartement. Beide zijn voorzien van kitchenette met koelkast, kookplaten en magnetron, tv met Nederlandse zender, kluisje en balkon. De 2-kamerappartemen- ten beschikken tevens over een aparte slaapka mer. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 4 personen. Reisnr. OW 27.010, zie www.kras.nl/27010

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7