Vastbinden ouderen mag FULL MAP NAVI BLUETOOTH" Premier Balkenende: Karzai moet zuivere bestuurders benoemen pzc Woensdag 12 september 2007 5 60 jaar Volkswagen. 60 aanbiedingen. Jetta "60" Comfortline. Climatronic «Elektrische ramen vóór en achter Elektrisch verstel- en verwarmbare buiten spiegels Centrale deurvergrendeling met afstandsbediening Boordcomputer Cruisecontrol In hoogte en lengte verstelbaar stuurwiel In hoogte verstelbare bestuurdersstoel ABS Stootlijsien en deurgrepen in carrosseriekleur Chromen grille 16" Stalen velgen met wiel doppen Middenarmsteun vóór Chromen lijst rond de zijruiten Comfortstoelen vóór. in hoogte verstelbaar* Diverse aantrekkelijke accessoirepakketten verkrijgbaar Vanaf 22.990,- Leaseprijs vanaf €475,- Kijk voor alle andere aanbiedingen op www.volkswagen.nl Volkswagen. Wie anders? De vanaf pri|s van de uilvoering die onderdeel urtmookt van deze actie bedroagt: Jetto *60" 21.490.-. Vanaf prijs is inclusief BTW en BPM, exclusief verwijderingsbijdrage en kosten rijklaar maken. Deze oanbiedmg is alleen uil voorraad leverbaar, zolang de voorraad strekt. Leaseprijs o b.v. Full Operational Lease via Volkswagen Bank. 48 maanden/20.000 per jaar, excl. BTW en brandstof. Actieperiode loopt t/m 30 november 2007. Brandstofverbruik 0 5,2 - 8,2 L/100 km (11 op 12,2 - 19,2 km). CO, uitsloot 0 137 -193 g/km. Wijzigingen ook in uitvoeringsdeloils voorbehouden. Getoonde afbeelding kon meeruitvoeringen bevatten. Kijk voor alle aanbiedingen en de oclievoorwaarden op www.volkswagen.nl Thuiszorgmedewerkers mogen vrijheid van patiënten beperken. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAG - Thuiszorgmedewer- kers krijgen, net als personeel in de verpleeghuiszorg, de wettelijke mogelijkheid om dementerende ouderen vast te binden of te droge ren. Het opleggen van dergelijke vrijheidsbeperkende maatregelen wordt wel aan strengere voorwaar den gebonden. Dat staat in een wetsvoorstel dat de huidige Wet bijzondere opne mingen in psychiatrische zieken huizen (Bopz) zal vervangen. Vol gens een woordvoerder van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport hebben de koe pelorganisaties in de zorg tot no vember de tijd hun mening te ge ven over het voorstel. Daarna gaat het naar de Tweede Kamer. Het vastbinden of drogeren van ouderen is straks alleen toegestaan als er sprake is van gevaar of ern stig nadeel voor de patiënt of zijn omgeving. Daarbij moet de zorg verlener eerst kijken of er alterna tieve maatregelen kunnen worden genomen. Deze overwegingen moeten worden gemeld in een zorgdossier. Daarnaast moet de patiënt of een familielid toestemming geven voor de vrijheidsbeperkende maat regel. Verder moeten zorgverle ners zich laten registreren bij de Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ). De IGZ kan dan beter toezicht houden op het juiste ge bruik van de maatregelen. De aanpassing van de wet moet er voor zorgen dat het vastzetten of drogeren van dementerenden tot een minimum wordt beperkt. Op dit moment wordt een op de twee dementerende ouderen fy siek beperkt in zijn vrijheid. Bijna drie op de vier ouderen krijgen rustig makende medicatie toege diend om te voorkomen dat zij val len of om de rust op de afdeling te behouden. Wetsvoorstel om medewerkers in de thuiszorg de wettelijke mogelijkheid te geven om dementerende ouderen vast te binden ofte drogeren. TARIN kowt - Premier Jan Peter Bal kenende spreekt een deel van de Nederlandse troepen in Uruzgan toe. Hij bracht gisteren een bliksem bezoek aan Afghanistan. Balkenende drong gisteren aan bij president Hamid Karzai, in de Af ghaanse hoofdstad Kabul, op het be noemen van goede bestuurders met een zuiver verleden. Corruptie en vriendjespolitiek wordt binnen de Nederlandse groep militairen in Afghanistan gezien als een hinderpaal om samen te wer ken. Balkenende drong er bij Karzai bo vendien op aan dat er meer politie mensen en militairen uit Afghanis tan zelf worden ingezet in de strijd tegen de Taliban-rebellen. President Karzai maakte er na het onderhoud geen geheim van dat hij graag ziet dat de Nederlandese troe pen ook na 1 augustus volgende jaar in Afghanistan blijven. Zij zijn onze beste steun bij het brengen van veiligheid en vrede, aldus presi dent Karzai. Premier Balkenende zei weliswaar dat de internationale gemeenschap Afghanistan moet blijven steunen, maar hij benadrukte ook dat Neder land nog een beslissing hierover moet nemen. foto Cerben van Es/CPD Deel moslims steunt geweld tegen afvallige den haag - Driekwart van de mos lims beschouwt afvalligheid als een persoonlijke keuze, maar lang niet iedereen juicht die keuze toe. Uit een enquête van het tv-pro- gramma Nova blijkt dat 38 procent van de ondervraagde moslims af valligheid afkeurt. 24 procent ver breekt elk contact met afvalligen. Zes procent vindt dat zij geweld mag gebruiken tegen een afvallige. Actie om behoud van pasfoto bij vakhandel den haag - Onder het motto 'Han den af van de pasfoto' zijn gister middag een paar honderd fotovak- handelaren, onder wie ook Zeeuw se, in Den Haag bijeengekomen voor een demonstratie bij de Twee de Kamer. Zij voeren actie tegen het voornemen om vanaf 1 juni 2009 de pasfoto's voor paspoorten alleen nog door ambtenaren te la ten maken. De handelaren vrezen een fors verlies aan inkomen. Steunkousenmachine in zorgverzekering den haag - Ouderen die een ma chine nodig hebben om hun steun- kousen uit te trekken, kunnen daarvoor voortaan terecht bij hun zorgverzekeraar. Daardoor hebben zij geen duur zorgpersoneel meer nodig voor hulp bij de kousen. Staatssecretaris Jet Bussemaker van Volksgezondheid neemt een advies van die strekking van de Ne derlandse Zorgautoriteit over. Beveiliging ontbrak bij kermisattractie den haag - Het ongeval met de at tractie Octopus vrijdagavond op de kermis van Beek en Donk kon gebeuren omdat de beveiliging ont brak die het losraken van de gon del moest voorkomen. De Voedsel en Waren Autoriteit heeft dat giste ren bekendgemaakt. Van een tech nisch mankement is geen sprake. Twee 14-jarige jongens raakten ge wond toen een gondel losraakte. De attractie is verzegeld. Monument voor schenkers lichaam groningen - In Groningen komt een herdenkingsmonument voor mensen die hun lichaam ter be schikking van de wetenschap heb ben gesteld. Het betreft: een initia tief van het Universitair Medisch Centrum Groningen en Yarden Crematorium Groningen. Bij nabestaanden blijkt een toene mende behoefte te zijn aan een dergelijk monument. Huisverbod voor agressieve partner den haag - Een Kamermeerder heid steunt een wetsvoorstel om agressieve partners tijdelijk uit huis te kunnen plaatsen. De frac ties van CDA, PvdA en WD spre ken hun steun uit voor het plan van minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie, dat vandaag wordt be sproken. De nieuwe wet regelt dat bij dreiging van huiselijk geweld de agressor ten minste tien dagen uit huis kan worden geplaatst. Wat is jouw reden om Toyota Verso te gaan rijden? Zijn flexibele ruimte? Zijn enorme power (177 pk/130 kW)? Zijn 5-sterren veiligheid? Of is het de Business Line aanbieding? full map navi Bluetooth* voor €1.250, Voordeel €2.000,-! TODAY TOMORROW TOYOTA Toyoü V«!o va €22650,- Pnj»i nd STV 6.4 1/100 Lm (15.6 lm/1) t/m 7,7 U100 kr Mm<infoWgntis0800 - 0369olmop wwi

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5