70.000 euro extra is te veel Goud jaagt op skeelergoud Volleybalsters Oranje vinden vloer te hard jncfooHZl'' W PZC Woensdag 12 september 2007 3 7 Libéma hoopt dat andere organisatie stokje overneemt. door Koen de Vries GOES - Voor veel paardensportlief hebbers zal het bericht dat Indoor Zeeland in zijn voortbestaan be dreigd wordt als een donderslag bij heldere hemel komen. Vorig jaar leek de toekomst het tiendaag se evenement nog toe te lachen. Er werd gesproken over een op waardering van de internationale springwedstrijden van het niveau CSI naar CSI 2. Kenners zagen zelfs een wedstrijd op CSI 3-ni- veau in het verschiet liggen. Veel sterker bezet kan een springwed- strijd niet zijn. Nu blijkt dat de stichting Concour sen Hippique Weelruiters de 29e editie van Indoor Zeeland niet wil organiseren. Ze kan het evene ment, dat begin volgend jaar in de Zeelandhallen zou worden gehou den, financieel niet rond krijgen. Vorig jaar ging de organisatie in zee met de nieuwe eigenaar van de vernieuwde Zeelandhallen, het Brabantse bedrijf Libéma. Er kwam een overeenkomst waarin stond dat de stichting De Weelrui ters de organisatie op zich zou ne men en dat Libéma het financiële gedeelte voor zijn rekening zou ne men. En er werd een beleidsplan gemaakt waarin werd gezinspeeld op het op een hoger niveau breng en van de internationale spring wedstrijden. De overeenkomst werd onderte kend door de organisatie, maar niet door Libéma. „We hebben ver schillende keren gevraagd of ze ook wilden tekenen, maar ze ga ven steeds aan dat ze dat niet no dig vonden", zegt Piet Huige, voor zitter van het organisatiecomité. De problemen ontstonden nadat de directie van de Zeelandhallen vorig jaar vorm kreeg. Die interpre teerde de overeenkomst anders dan degene met wie het organisa tiecomité onderhandeld had. „We dachten dat we vorig jaar positief gedraaid hadden", zegt Piet Huige. „Maar op de afrekening stond een fors tekort. De cijfers worden op een andere manier geïnterpreteerd dan we verwacht hadden. We we ten dat het financiële risico voor Libéma is, maar zij kunnen in no vember nog beslissen dat het niet doorgaat, als het gat in de begro ting te groot is. Dat willen we on ze medewerkers niet aandoen. We moeten 70.000 euro extra aan sponsorgelden zien binnen te ha len. Daar zien we geen kans toe. Het is 'hemelfïetserij'." In de brief die de stichting Con coursen Hippique Weelruiters aan de directie van de Zeelandhallen stuurde, staat ook dat ze hoopt dat in 2009 Indoor Zeeland wel weer kan doorgaan. Huige: „We hopen dat we volgend jaar een betere overeenkomst kunnen sluiten. We hebben met ons comité maanden alleen over geld gepraat, tot verve lens toe. Voor andere dingen had den we geen tijd. Het is nu te laat om nog wat te veranderen. Ons be- 1^ Organisator De Weelruiters wil volgend jaar een doorstart ma ken met Indoor Zeeland. Libéma hoopt dit jaar nog een andere or ganisator te vinden. sluit is daarom onomkeerbaar. Dat doet wel pijn. We zijn 28 jaar met hart en ziel bezig met Indoor Zee land. We hebben iets moois neer gezet en veel goodwill gekweekt." Chris den Dekker, directeur van de Zeelandhallen, wil de deur nog niet in het slot gooien. Hij geeft aan dat het gat in de begroting wel iswaar veel te groot is, maar dat er nog andere opties zijn. „We zitten niet voor honderd procent vast aan de Weelruiters", zegt hij. „Er zijn meer organisaties die een con cours hippique zoals hier in Goes kunnen organiseren. Misschien kunnen zij wel een evenement or ganiseren met een dekkende ex ploitatie." Den Dekker doelt daarmee onder meer op Indoor Brabant, dat ook onder de vlag van Libéma gehou den wordt. Ooit besloeg het pro gramma van Indoor Brabant onge veer tien dagen, net als Indoor Zee land nu, vertelt Den Dekker. „We hebben het teruggebracht tot vier dagen. Daarmee bespaar je enorm veel kosten. Indoor Brabant is nu een topevenement. We zien wel degelijk mogelijkheden voor In- door Zeeland." Jarenlang trok Indoor Zeeland met een gevarieerd aanbod aan wedstrijden en demonstraties volle tribunes in de Zeelandhallen. Het evenement wordt nu door een gat in de begroting bedreigd in zijn voortbestaan. foto Willem Mieras door Fred Rabout WEMELDINCE - In Wemeldinge wordt vanavond de tiende en laat ste wedstrijd van de WEA Cup skeeleren gehouden. Op het parkoers, met de 'klim van Wemeldinge' als scherprechter, be looft het een mooie finale te wor den en een waardige afsluiting van het seizoen. Het skeeleren heeft door Andries Minderhoud met het opstarten van de WEA Cup een nieuwe im puls gekregen in Zeeland. Tijdens de slotwedstrijd in Wemeldinge gaat Olivier Goud voor goud. De Zeeuwse tijdritkampioen gaat aan de leiding voor Niels Steenbakker ne Erwin Mesu en moet in staat worden geacht voldoende puntjes binnen te halen om de cup mee naar Waarde te nemen. Voor de dagwinst zal hij ongetwij feld moeten afrekenen met Erwin Mesu. De Middelburger verkeert in een grootse vorm en wil dat ook in ei gen provincie laten zien. Ook de derde man van het VW Zeeland team, Niels Steenbakker uit Biggelcerke, is niet van plan zich zo maar gewonnen te geven in Wemeldinge. Bij de mannen veteranen voert Jaap Nieuwenhuijze uit 's-Heer Arendskerke de tussenstand aan. Francien Wisse uit Waarde gaat aan de kop in het klassement bij de vrouwen. De jeugd opent het skeelergala om 19.00 uur met een race over 6,6 ki lometer. Het hoofdmenu in Wemeldinge wordt om 19.30 uur opgediend met een race voor de senioren over 33 kilometer. AMSTERDAM - De Nederlandse vol leybalsters wijken komende week voor de trainingen als voorberei ding op het Europees kampioen schap in België uit naar een ande re hal. De vloer is te hard in de ac commodatie die door organisatie van de Europese titelstrijd is aange boden. De staf van Oranje wil geen risico's op blessures lopen en ging daarom zelf op zoek naar een hal. De vrouwen trainen nu in het Belgische Zonhoven. „We zijn vooraf gaan kijken in Bel gië, maar de vloer was niet goed genoeg. We hebben daarom zelf wat gezocht. We zijn dan ook niet afhankelijk van de trainingstijden van de organisatie", lichtte team manager Lodewijk Severein giste ren toe. Het EK voor vrouwen begint 20 september. Nederland speelt de eerste groepsfase van het toernooi in Hasselt. Vladimir Petrovic bondscoach China PEKING - Vladimir Petrovic wordt de nieuwe bondscoach van China. De Chinese media meldden dit gis teren. De 52-jarige Serviër, voorma lig international van Joegoslavië, sprak zondag met de voetbalbond. Hij moet China naar het WK van 2010 leiden. Petrovic volgt Zhu Gu- anghu op. Die werd vorige maand ontslagen na het tegenvallende op treden in de Azië Cup. Japanse regering steunt Tokio TOKIO - De Japanse regering onder steunt de kandidatuur van Tokio voor de Olympische Spelen van 2016. Het kabinet heeft dit gisteren laten weten. „Het olympische toer nooi is een van de grootste gebeur tenissen in de wereld en daarom is het voor ons een nationaal pro ject", aldus de gouverneur van To kio. De concurrentie bestaat uit Chicago, Rio de Janeiro, Doha, Ma drid, Bakoe en Praag. Van Hummel langer bij Skil-Shimano RIJSWIJK - Skil-Shimano heeft het contract met Kenny van Hummel met één jaar verlengd. Dat maakte de wielerploeg gisteren bekend. De 24-jarige Van Hummel won dit jaar de Noord Nederland Tour. Ook behaalde de sprinter enkele ereplaatsen in etappes van de Ron de van België (tweede), de GP Ger- rie Knetemann (tweede) en de En- eco Tour (derde). Hackett kandidaat atletencommissie SYDNEY - Het Australische olym pisch comité heeft zwemmer Grant Hackett voorgedragen als kandidaat voor de atletencommis sie van het Internationaal Olym pisch Comité (IOC). De verkiezing hiervoor is volgend jaar tijdens de Olympische Spelen in Peking. Er zijn vier plaatsen beschikbaar. Hackett is regerend olympisch kampioen op de 1500 meter vrije slag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 57