Spa staat in de schaduw van 'Parijs' Ondernemer Hoogerland tweede in CP Briek Schotte Nederlands protest tegen speler Italië PZC Woensdag 12 september 2007 35 E-mails en sms'jes van McLaren-rijders nieuw bewijs in spionagezaak. door Paul Zweverink DEN HAAG - McLaren won zondag op Monza de slag, maar gaat het Britse team de oorlog verliezen? Het net van de spionageaffaire trekt zich de laatste dagen steeds verder dicht rond het team van Ron Dennis en de beide topcou- reurs Fernando Alonso en Lewis Hamilton. De zaak komt morgen in Parijs op nieuw voor bij de World Motor Sport Council en de uitkomst van dat hernieuwde onderzoek zou wel eens verstrekkende gevolgen voor McLaren kunnen hebben. Als spionage bewezen wordt geacht, dan dreigt onmiddellijke uitslui ting en zelfs een ban voor het race seizoen 2008. Er is sprake van nieuw bewijs in deze zaak die de hele zomer al woekert. De Internationale Au tosportfederatie FIA kreeg deze be wijzen toegespeeld en president Max Mosley kwam meteen in ac tie. Hij verzocht alle teams volle dig mee te werken. Mosley wil inzicht krijgen in door McLaren-rijders verstuurde sms' jes en e-mails. Dit weer naar aan leiding van een onderschepte e-mailconversatie tussen Alonso en testrijder Pedro de la Rosa waar in naar voren kwam dat de rijders weet zouden hebben van belas tende informatie rond deze zaak. Eerst even terug in de tijd. Het bal letje ging rollen nadat aan het licht was gekomen dat Nigel Stepney, een medewerker in het team van Ferrari, belangrijke informatie had doorgespeeld aan Mike Coughlan, die hoofd techniek is bij McLaren. Het betrof geheime gegevens over de nieuwe Ferrari. Stepney werd na deze beschuldigingen meteen op straat gezet door het team, bij McLaren deed iedereen aanvanke lijk alsof het een niemendalletje was. „We hebben wel iets gezien, maar daar verder geen acht op ge- 'We hebben wel iets gezien, maar daar verder geen acht op geslagen.' slagen en er zeker geen gebruik van gemaakt", probeerde McLa- ren-baas Ron Dennis. Maar later moest het Brits/Duitse team toch wel toegeven dat er be langrijke informatie was doorgege ven. Het team bleef echter bij de eerdere verklaring dat er niets met die info gedaan was. Toch bracht Ferrari de zaak aan bij de FIA en de WMSC. Tot groot onbegrip van de rode brigade werd McLaren vrij gesproken omdat niet bewezen werd geacht dat er voordeel ge haald was uit de informatie. En er waren geen Ferrari-zaken in de McLaren gevonden. Maar de kous was daarmee niet af McLaren schorste Mike Coughlan om nog eens de zogenaamde zuiverheid te onderstrepen en ging nog een stap verder door op haar beurt een be schuldiging aan het adres van Fer rari te uiten. Dit team zou, zo stel de Dennis, tijdens de eerste race in Australië een illegale auto heb ben gebruikt. Een auto met een vloer die niet aan de regels zou vol doen. Het leek op een afleidings- manouvre. Met de nieuwe bewijzen in de hand wordt de zaak morgen op nieuw geopend. Waarmee de al tij den op gang zijnde oorlog tussen McLaren en Ferrari in de aanloop naar de Grand Prix in Spa een nieuw en nu wel heel serieus hoofdstuk lijkt te krijgen. Juist op het moment dat Alonso en Ha milton zich naar het alleenrecht op de wereldtitel lijken te hebben gereden, zou die zo begeerde titel wel eens meer dan ooit op de tocht kunnen staan. Lewis Hamilton maakt zich zor gen. „Het zou toch dramatisch zijn als deze zaak er de oorzaak van zou worden dat alle inspanningen tevergeefs blijken." Fernando Alon so doet er liever het zwijgen toe. „Ik wil helemaal niets meer zeg gen over deze zaak", aldus de rege rend wereldkampioen. „Zondag gaan we racen op Spa." Maar die race staat in de schaduw van de strijd achter de tafels in Parijs. Wielrenner uit Yerseke moet dit jaar de eer laten aan De Jongh. GOES - Johnny Hoogerland is giste ren tweede geworden in de GP Briek Schotte. De amateurwielren ner uit Yerseke moest in Dessel- gem alleen prof Steven de Jongh voor zich dulden. Vorig jaar won Hoogerland deze wedstrijd. Hoogerland kwam in de eindsprint tekort op De Jongh. BARCELONA - Het Nederlands honkbalteam heeft gisteren een of ficieel protest ingediend bij de Eu ropese honkbalfederatie CEB te gen de EK-deelname van Giovanni Carrara bij Italië. De pitcher kwam vorig jaar nog voor zijn vaderland Venezuela in actie. Volgens de reglementen van de CEB kan een speler pas drie jaar na zijn laatste interland uitkomen voor een ander land. Carrara stond in 2006 tijdens de World Ba seball Classic voor Venezuela op de heuvel in een duel met Cuba. Hij verkreeg in zeer korte tijd een Italiaans paspoort, waarna hij bij het F.K meteen in actie kwam. Volgens de reglementen kan een speler die bewuste regel ontdui ken, indien beide bonden én de CEB met de 'transfer' akkoord zijn. Volgens ingewijden heeft de Europese bond echter nooit toe stemming gegeven. Het duo had een halve minuut voorsprong op de achtervolgers van wie Greg van Avermaet derde werd. De GP Briek Schotte was de afscheidskoers van De Jonghs Quick Step-ploegmaats Peter van Petegem en Serge Baguet. De winnaar van 2005, Wouter Weylandt, nam gisteren de leider strui over in de Ronde van Polen. David Kopp won weliswaar de etappe, maar door zijn derde plaats nam Weylandt de trui over van de Australiër Graeme Brown. De renner van Rabobank eindigde als achtste en staat nu samen met Kopp gedeeld tweede in het alge meen klassement. Het tweetal heeft één seconde achterstand op Weylandt. José Herrada won de zesde etappe in de Ronde van de Toekomst. De 21-jarige Spaanse wielrenner hield in de 143,5 kilometer lange etappe de Italiaan Dario Cataldo vier se conden achter zich. De Let Gatis Smukulis eindigde als derde. Tony Martin bleef leider. WK judo jaarlijks op de kalender Rio DE JANEIRO - Het wereldkampi oenschap judo wordt vanaf 2009 jaarlijks gehouden. Dat heeft de in ternationale judofederatie (IJF) be sloten op het internationale leden congres in Rio de Janeiro. Daar wordt later deze week het WK van dit jaar gehouden. Tot nu toe stond er elke twee jaar een mondi ale titelstrijd op het programma. In 2009 wordt het WK in Rotter dam gehouden, het jaar daarop rei zen de judoka's naar Japan. Radcliffe kondigt haar rentree aan LONDEN - Atlete Paula Radcliffe maakt op 30 september haar ren tree. De Britse heeft dit gisteren be kendgemaakt. Radcliffe doet mee aan een halve marathon in Enge land. Radcliffe kwam eind decem ber 2005 bij de 10 kilometer in Ma drid voor het laatst in actie. Ze kreeg daarna een dochter en werd gehinderd door blessures. Ze deed daarom ook niet mee aan het WK in Osaka. Ze voelt zich nu weer fit genoeg. Lange schorsing zwemmer Mellouli LAUSANNE - Het sporttribunaal (CAS) in Lausanne heeft gisteren de Tunesische zwemmer Oussama Mellouli wegens doping voor an derhalf jaar geschorst. Bovendien raakt Mellouli zijn wereldtitel op de 800 meter kwijt. Hij werd 30 november 2006 betrapt op gebruik van amfetaminen. In maart werd hij in Melbourne wereldkampioen op de 800 meter vrije slag en won hij zilver op de halve afstand. Russische turners verbannen uit team STUTTGART - De Russische turn bond heeft twee turners wegens 'onprofessioneel gedrag' bij het WK in Stuttgart tot eind dit jaar verbannen uit het nationale team. Maxim Deviatovski staakte de strijd met een voetblessure („Een Russisch ploeglid maakt een wed strijd af, al was het op één voet") en joelia Losjetsjko paste eigenhan dig haar oefening aan. „Daarmee plaatste ze haar persoonlijk belang boven dat van het team." UCI onvermurwbaar: Valverde niet welkom MADRID - De internationale wiele- runie UCI blijft Alejandro Valver de weren van de wereldkampioen schappen, later deze maand in Stuttgart. De Spaanse federatie RFEC meldde zaterdag de renner van Caisse d'Epargne wel degelijk in te schrijven. Valverde wordt ver dacht van betrokkenheid bij een dopingschandaal. Volgens UCI- voorzitter Pat McQuaid heeft Val verde inmiddels gedreigd de UCI voor de rechter te slepen. Huta Galung ronde verder in Sevilla SEVILLA - Jesse Huta Galung heeft gisteren de tweede ronde bereikt van het challengertoernooi in Se villa. De 21-jarige Nederlandse ten nisser was in de Spaanse stad in drie sets te sterk voor de Argentijn Juan-Pablo Villar: 4-6 6-3 6-3. Huta Galung won zondag in Alp hen aan den Rijn zijn eerste chal lengertoernooi. Daardoor steeg hij maandag op de wereldranglijst naar de 184e plaats. Op woensdag 24 oktober verschijnt een.speciale uitgave van 'de Ondernemer' die geheel in het teken staat van het werven van personeel. Hierin kunt u laten zien welke mogelijkheden uw bedrijf biedt op het gebied van ontwikkeling en scholing, aan welke innovaties u werkt of hoe goed de faciliteiten zijn binnen uw bedrijf. Kortom: Profileer uw organisatie als dé nieuwe werkgever! Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Bel nu 0113 - 315 500 McLaren-baas Ron Dennis: „We hebben wel iets gezien, maar daar verder geen acht op geslagen en er zeker geen gebruik van gemaakt." foto Matteo Bazzi/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 55