Sport Liever in Major League dan bij Spelen Nederlandse volleyballers missen iets extra's tegen Spanje Een ongeluk komt nooit alleen LYON - Soms zit alles tegen. Hoofdpijn, kramp en ook nog ver- die de kramp uit zijn spieren probeert te rekken komt hij op brengen in Lyon en verloren met 33-3. Voor de Argentijnen liezen. De Georgische rugbyer Mamuka Gorgodze kan er over adem in het WK-duel met Argentinië. De arme Gorgodze en was het na de stunt tegen thuisland Frankrijk alweer de twee- meepraten. Met een zak ijs tegen zijn hoofd en een masseur zijn ploegmaten hadden gisteravond ook nog 's niks in te de zege op het WK. foto Mark Baker/AP 34 Woensdag 12 september 2007 PZC SINT PETERSBURG - De Nederlandse volleyballers misten gisteren net iets extra's om na de stunt tegen Duitsland ook Spanje te verslaan. Oranje ging in de eerste wedstrijd van de tweede ronde met 3-1 (25-23 20-25 25-22 25-22) onderuit tegen de nummer vier van het vo Nederland rekent op EK honkbal ook af met Duitsland. door Monne Reitsma BARCELONA - Het is even wennen voor Yurendell DeCaster. Tijdens het Europees kampioenschap in Barcelona gooien de werpers na melijk een stuk minder hard dan de Antilliaan gewend is. De 27-jari- ge profhonkballer won gisteren met Nederland ook de vierde pou lewedstrijd. Duitsland werd met 6-3 verslagen. DeCaster is één van de zes profs in de selectie van Oranje. En hij heeft meteen zijn plaats gevonden op het eerste honk. Dit jaar maakte hij even zijn opwachting in de Ma jor League bij de Pittsburgh Pira tes. Maar het grootste deel van het jaar speelde hij op triple-AAA-Ni- veau, een klasse onder het hoogste niveau in de Verenigde Staten. rige Europese kampioenschap. Toch was bondscoach Peter Blan- gé in Sint Petersburg niet ontevre den na afloop. Het niveau was niet zo hoog als in het gewonnen duel (3-0) tegen Duitsland, maar „het team stond goed te spelen". „Op het niveau zelf viel niet veel op Daardoor is hij nu beschikbaar voor het Nederlands team. „Ik wil Nederland helpen om hier kampioen te worden en mijn werkgever vond het goed dat ik eerder stopte met het seizoen. We moesten nog drie wedstrijden spe len en we konden de play-offs toch al niet meer halen. Ik vind het alleen jammer dat ze me niet voor de laatste maand hebben op geroepen voor de hoofdmacht. Ik heb een goed seizoen gehad en ik hoopte eigenlijk wel op een nieu we kans in de Major League. Ik denk dat ik dat niveau in me heb." Het niet selecteren van de Pirates van DeCaster maakt niet dat hij minder gedreven is om voor Ne derland te spelen. Integendeel. „Ik vind het een mooie kans om hier te komen en te honkballen. Neder land heeft een leuke ploeg met goede spelers. Bovendien is honk ballen mijn werk en dan is zo'n toernooi leuk om mee te maken. aan te merken. Het wrange is al leen dat als je verliest, je nooit te vreden kan zijn", aldus Blangé. Nederland kon de hele wedstrijd aardig meekomen met de nog on geslagen Spanjaarden. De Oran je-mannen wonnen zelfs de twee de set, het tweede setverlies van Natuurlijk had ik nu graag op het hoogste profniveau gespeeld. Ik snap ook niet waarom ze me niet hebben opgeroepen. Maar dat is nu gebeurd, dus kan ik me volle dig richten op dit toernooi." „In de winter ga ik waarschijnlijk in Venezuela spelen en daarna kijk ik wel waar ik terecht kom. Ik ben Yurendell DeCaster: 'Ik wil Nederland helpen om hier kampioen te worden.' nu free-agent en mijn manager is op zoek naar een nieuwe club. Er zijn contacten met Japan, maar ik vind me daar nog te jong voor." In Barcelona moet DeCaster flink wennen aan de snelheid van de ge worpen ballen. „Als je gewend bent om ballen van 90 mijl of har der te krijgen, dan is het flink om schakelen naar 80 mijl per uur. Je Spanje dit toernooi, en hadden in de andere sets ook zeker kans op winst. „Het was iedere keer stuiver tje wisselen. Er was geen peil op te trekken wie uiteindelijk zou win nen", zei Blangé na afloop. Oranje verloor uiteindelijk door op de beslissende momenten fou moet dus aanpassingen in je swing maken zodat je de bal op het juiste moment raakt." Dat lukt aardig want na vijf honkslagen in de eer ste twee duels sloeg hij maandag tegen Tsjechië een homerun en ook gisteren pakte hij tegen Duits land een hit mee. Duitsland en Nederland waren in poule A nog ongeslagen. Maar evenals in de voorgaande wedstrij den opende Nederland erg sterk. Na de eerste inning was het al 4-0 voor de ploeg van bondscoach Ro bert Eenhoorn. Al stonden drie Duitse fouten wel aan de basis van de eerste scores. Waar Nederland in de andere wedstrijden kon door drukken, lukte dat nu niet. Sidney de long en Rogeravin Bernadina (na een hit van DeCaster) wisten nog binnen te komen, maar daar bij bleef het. Duitsland ondertussen wist alleen in de tweede inning te scoren op een sterk werpende Leon Boyd. ten te maken, en omdat het solide Spanje gewoon „in elk aspect net iets beter was", analyseerde de bondscoach. De volgende tegenstander in Rus land is vandaag Frankrijk, waar twee weken geleden nog kansloos (3-0) van werd verloren in Parijs. De werper van het Rotterdamse Neptunus werd overigens goed ge steund door Bernadina die een Duitser op de thuisplaat uitgooide. De tweede werper Dave Draijer deed het minder goed en kreeg twee harde tikken tegen. Het werd daardoor 6-3. Na vier speeldagen is Nederland dus al verzekerd van een optreden in de finalepoule. Vandaag wordt nog aangetreden tegen Kroatië. Na een rustdag staat het weekeinde in het teken van de kruiswedstrijden, waarin uiteindelijk gestreden wordt om de Europese titel en het daaraan gekoppelde Olympisch startbewijs. DeCaster wil nog niet zover kijken. „Als ik kan, wil ik graag met Nederland mee naar de Olympische Spelen. Aan de ande re kant: als ik de kans krijg te spe len in de Major League, dan zal ik daar eerder voor kiezen. Dat is mijn droom en nogmaals ik denk dat ik er de capaciteiten voor heb."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 54