Sport Resultaat is de norm geworden Doorgaan Indoor Zeeland onzeker Sneijder is klaar voor Albanië 35 33 34 Spionagerel tussen McLaren en Ferrari nadert zijn climax Woensdag 12 september 2007 Yurendell DeCaster moet wennen aan langzamere ballen Tip? sport@pzc.nl ï'Jl Marco van Basten Ooijer vervangt Heitinga in centrum van de verdediging. TIRANA - Bondscoach Marco van Basten heeft vanavond in de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Al banië de beschikking over een fitte groep. Ook Wesley Sneijder, die af gelopen maandag tijdens de trai ning geblesseerd uitviel, is beschik baar. Opvallend tijdens de laatste sessie in Albanië was dat Van Basten de hesjes gaf aan de spelers die afgelo pen zaterdag tegen Bulgarije ook de basis vormden. „Maar dat zegt helemaal niets over de opstelling", zegt Van Basten, die een lastige avond in Tirana ver wacht. „Die ploeg speelt in de kwa lificatie geen rol meer, maar zij wil len tegen ons wel historie schrij ven. Bulgarije kwam hier niet ver der dan o-o en Roemenië had het ook heel lastig en had een straf schop nodig om het verzet te bre ken." De enige mutatie is naar verwach ting de basisplaats van André Ooijer, die lohnny Heitinga ver wacht. Deze Ajacied is vanwege privé-omstandigheden niet meege reisd naar Tirana. Door de regen vlogen gisteravond de plaggen van het veld in het rond. „Maar dat zijn we sinds zater dag wel gewend", doelde Van Bas ten op de slechte toestand van het veld in de Amsterdam Arena. Idealist Marco van Basten is allang een realist geworden. door Leon ten Voorde TIRANA - In de ogen van Otto Ba ric, de excentrieke coach van Alba nië, kunnen alleen oudere man nen topcoaches zijn. Zelf is Baric 74 jaar, hoewel hij volgens eigen zeggen nog maar 72 is. Baric heeft overal in de wereld gezeten en suc cessen gevierd. Dat kan van zijn onervaren collega Marco van Basten^nog niet wor den gezegd. Die begint vanavond pas aan zijn 39e duel als coach op het hoogte niveau. Niet onbelang rijk om te vermelden: van de 38 wedstrijden als bondscoach van Nederland won hij er, en dat zal Baric toch ook niet zijn ontgaan, 25- Als Van Basten in Tirana overwin ning nummer 26 kan bijschrijven, is het nagenoeg zeker dat hij Oran je voor de tweede keer op rij naar een groot toernooi gaat loodsen. Een prestatie die er mag zijn. Ook al wordt deze kwalificatiegroep in Europa dan niet zo hoog aangesla gen. Een standpunt dat overigens betwist kan worden, aangezien Ne derland, Roemenië en Bulgarije el kaar in kwaliteit nauwelijks iets ontlopen. Met deze feiten in de hand moet de bondscoach maar niet meer be ginnen over aantrekkelijk, domi nant voetbal. Dat voorkomt een hoop gezeur, omdat na al die zou teloze potjes wel duidelijk is ge worden dat dat te veel is gevraagd van deze door hem zelf samenge stelde selectie. Zelfs aanvoerder Edwin van der Sar liet zich zater dagavond na de overwinning op Bulgarije in dergelijke bewoordin gen uit. Marco van Basten wordt steeds meer een gewone coach, zo viel de laatste dagen in de media te lezen. Een reden voor die opmerking kan zijn dat de coach tegenwoor dig al tevreden is als er wordt ge wonnen. Van zijn prikkelende ge dachtegoed dat alles ook mooi en Het enige dat eigenlijk nog een beetje aan de romanticus Van Basten herinnert, is het gegeven dat hij vast blijft houden aan het bijna nostalgische 4-3-3-systeem. frivool moet zijn, is de laatste tijd verdacht weinig meer vernomen. Zo werd met verbazing kennis ge nomen van zijn conclusie dat Oranje tegen Bulgarije heel goed had gespeeld, terwijl zijn elftal in werkelijkheid voor de zoveelste keer een moeizame wedstrijd had afgeleverd, waarin het opnieuw teerde op de klasse van een excelle rende keeper en een paar indivi dualisten. Maar het zou ook kunnen dat hij de lat der verwachtingen inmid dels naar beneden heeft gehaald, omdat hij er maat niet in slaagt het maximale uit het beschikbare materiaal te halen. Het Oranje van Van Basten wint veel, maar weet voetballend zelden te overtuigen. Die eigenschap heeft van Oranje een ietwat merkwaardig, zeg maar Duits getint, elftal gemaakt. De ide alist Van Basten is allang een rea list geworden. Het enige dat eigen lijk nog een beetje aan de romanti cus Van Basten herinnert, is het ge geven dat hij vast blijft houden aan het bijna nostalgische 4-3-3-systeem. Maar ook bij die constatering kan een vraagteken worden geplaatst, omdat die hang naar het verleden geforceerd aan doet en eerder verstikkend dan be vrijdend werkt. Wat dat betreft is het veelzeggend dat Oranje van avond in Albanië waarschijnlijk aantreedt met een elftal, waarin geen enkele speler staat die bij zijn club 4-3-3 speelt. In dat opzicht is de coach Van Basten nog net zo ei genzinnig als toen hij begon. Ver der is het 'originele bij hem er wel af Voorgaande duels tussen Nederland en Albanië 24 mei 1964: Nederland-Albanië 2-0 48. Daan Schrijvers 1-0 (strafschop), 52. Bennie Muller 2-0. 25 oktober 1964: Albanië-Nederland 0-2 3. Henny van Nee 0-1, 87. Frans Ceurtsen 0-2. 11 oktober 2006: Nederland-Albanië 2-1 14. Robin van Persie 1-0, 41. Dede Nevil 2-0 (e.d.), 67. Curri Debatik 2-1. Vermoedelijke opstelling Nederland tegen Albanië Albanië - Nederland EK-kwalificatieduel woensdag 12 september, 20.45 uur Qemal Stafa-stadion, Tirana Stand groep G Roemenië 8-20(17-5) Nederland 7-17(10-2) Bulgarije 8-15(11-6) Albanië 7-9 (8-6) Slovenië 8-7(8-12) Wit-Rusland 8-7(11-18) Luxemburg 8-0(1-17) PZC Rolant Quist bron GN Meningsverschil staat paardensportspektakel in Goes in de weg. door Koen de Vries GOES - Indoor Zeeland staat op de tocht. Meningsverschillen tussen de organisatie en Libéma, de eige naar van de Zeelandhallen, liggen daaraan ten grondslag. Het paar densportspektakel is een van de grootste sportevenementen in Zee land. Het is toe aan de 29e editie en wordt rond de jaarwisseling in de Zeelandhallen in Goes gehou den. De stichting Concoursen Weelruiters liet de directie van de Zeelandhallen gisteren per brief weten af te zien van de organisa tie. Ze hikt aan tegen een groot gat in de begroting en ziet geen kans dat binnen enkele maanden te dichten. Chris den Dekker, direc teur van de Zeelandhallen, was ontstemd over het moment waar op de brief in de bus viel. Vandaag worden de Zeelandhallen feeste lijk geopend en het meningsver schil wordt daarom op een onge lukkig moment naar buiten ge bracht. De voorzitter van de organise rende stichting Piet Huige ontkent dat de brief doelbewust op dit mo ment is verstuurd. „We hebben vo- De Stichting Concoursen Weelrui- ters ziet af van organisatie van het paardensportevenement In- door Zeeland. Een gat in de be groting is daarvan de reden. rige week de beslissing genomen. Om allerlei verhalen in het geruch tencircuit te voorkomen, hebben we zo snel mogelijk Libéma, onze sponsoren en onze medewerkers ingelicht. Overigens wil Den Dekker Indoor Zeeland nog niet afblazen. „De brief is nog maar net binnen. Het is allemaal heel vers en we zijn met andere dingen bezig. We zien nog wel mogelijkheden en gaan die binnenkort bekijken." pagina 37: 70.000 euro is te veel Tribune vernoemd naar Huntelaar APELDOORN - AGOW gaat de tri bune achter één van de doelen ver noemen naar Klaas Jan Huntelaar. De Apeldoornse voetbalclub meldt dit op de website. In het bij zijn van de Ajacied krijgt de tribu ne bij een ceremonie op 27 septem ber officieel de naam van de aan valler. Huntelaar speelde welis waar maar één seizoen voor AG OW, maar de club beschouwt hem als één van de meest opval lende spelers. Ajax en Eagles niet akkoord met boete ZEIST - De gestaakte oefenwed strijd tussen Go Ahead Eagles en Ajax (waarin Edgar Davids zijn been brak) krijgt bij de tuchtcom- missie van de KNVB een vervolg. Beide clubs gaan niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aan klager betaald voetbal, die zowel de Eagles als Ajax een boete van 5000 euro aanbood. De zaak van Go Ahead dient morgen in Zeist, Ajax komt pas op 27 september aan de beurt. Kaka grootverdiener: 6 miljoen euro per jaar ROME - De Braziliaan Kaka is met een jaarsalaris van 6 miljoen euro de beste betaalde voetballer in Ita lië. Dat blijkt uit een onderzoek van de Italiaanse krant Gazzetta dello Sport. Francesco Totti van AS Roma volgt met 5,46 miljoen euro. Clarence Seedorf, ploegge noot van Kaka, staat voor 4 mil joen op de loonlijst. AC Milan geeft met 120 miljoen euro het meest uit aan salaris.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 53