Binnenland 'Scholier verplicht op stage bij boer' Ophef om lange detentie asielzoeker Scholen doen zelden aangifte van incidenten Politie jaagt op nep-miljonair Bijlmoord voor coördinator geen terrorisme versluis willeboer ii Cohen wil driedagentermijn bij eerste aankoop van paddo's 4 Woensdag 12 september 2007 PZC Minister Verburg wil dat leerlingen met de natuur leren omgaan. DEN HAAG - Stadskinderen weten steeds minder van de natuur. Daarom moeten tienduizend mid delbare scholieren al dit schooljaar op stage bij een boer, een dieren tuin of een natuurbeheerder. Dat zei minister Verburg van Land bouw gisteren na de presentatie van de Natuurbalans van het Mi lieu- en Natuurplanbureau (MNP). „Als we niets doen, is er in 2050 Gevangenschap duurt soms 381 dagen, stelt Vluchtelingenwerk. AMSTERDAM - Asielzoekers die bij aankomst op de luchthaven Schip hol het land niet in mogen, zitten gemiddeld drie maanden vast in het grenshospitium. Dat is 'onac ceptabel lang', heeft directeur Hui zing van Vluchtelingenwerk Neder land gisteren gesteld. Onder de gedetineerden bevinden een generatie die niet meer weet wat de natuur kan betekenen én wat je de natuur aan kan doen", vreest Verburg. „Daarom moeten ze eens een groene spijkerbroek aantrekken en wat blaren op hun handen krijgen." Zo komen kinderen er volgens de CDA-bewindsvrouw achter dat worteltjes niet uit een pakje ko men en dat de natuur belangrijk genoeg is om te beschermen. „Dat hoeft maar drie dagen te zijn, dan komen ze al anders thuis." Er zijn steeds meer aanwijzingen dat kinderen die in een natuurlij ke omgeving opgroeien heel an zich ook gezinnen met kleine kin deren. Als een asielzoeker via Schiphol Nederland binnenkomt zonder gel dig paspoort of visum, kan hij ge vangen worden gezet. De gesloten asielprocedure die dan volgt, duurt gemiddeld bijna honderd dagen, met uitschieters tot 381 dagen, zo blijkt uit onderzoek van Vluchte lingenwerk. De Immigratie- en Naturalisatie dienst (IND) kan de procedure ook toepassen als er nader onder ders met hun omgeving omgaan dan kinderen uit de stad, beaamt Klaas van Egmond, directeur van het MNP. Tegelijkertijd conclu deert zijn bureau in de Natuurba lans dat het steeds meer van men sen zal vragen om de natuur te be schermen. De kaalslag onder dier en plantensoorten is nog lang geen halt toegeroepen. Daarvoor moet veel meer land bij de natuur kinderen die in een natuurlijke omgeving opgroeien gaan anders met hun omgeving om. Kinderen uit de stad moeten via een stage beter leren omgaan met natuur. zoek nodig is naar identiteit, natio naliteit, het asielrelaas of de docu menten van de asielzoeker. Vluchtelingenwerk vindt dat er een maximale duur aan de deten tie van asielzoekers moet komen. Normaal moet de IND binnen 48 werkuren na het indienen van het verzoek beoordelen of iemand kans maakt op asiel. Een woord voerster van het ministerie van Jus titie stelt dat in het coalitieakkoord is afgesproken dat de aanmeldpro- cedure wordt verbeterd. DEN HAAG - Scholen in het voortge zet onderwijs melden diefstal, vechtpartijen, vernielingen of an dere incidenten zelden bij de poli tie. In slechts 8 procent van de ge vallen doen zij aangifte en bij 7 procent laten zij het bij een mel ding op het politiebureau. Dat blijkt uit cijfers over de 230 scho len die met het onlinemeldsys- teem Iris (Incidentenregistratie In School) werken. De 230 scholen meldden in het schooljaar 2006-2007 ruim zeven- Voorstel na een paar ernstige incidenten in Amsterdam. AMSTERDAM - Burgemeester Job Cohen van Amsterdam wil een pe riode van drie dagen inlassen voor de eerste aankoop van paddo's. Binnen de driedagentermijn kan een koper informatie vergaren over de hallucinogene paddestoe len om zo met meer kennis een bewuste keuze maken, aldus Co- hen gisteren in een brief aan mi nister Ab Klink van Volksgezond heid. De maatregel is bedoeld om de eer ste aankoop, waarbij de voorlich ting over de effecten van diverse soorten paddo's essentieel is, uit te stellen. „Impulsaankoop is ui terst onverstandig", schrijft Co- hen. Voor de invoering van de maatre gel denkt de burgemeester aan een pasjessysteem. Kopers die gebieden worden getrokken. Dat gaat altijd ten koste van woon-, werk- of recreatiegebieden. Dat is goed voor de biodiversiteit, maar het is nog niet genoeg om de soor ten te behouden. Dat komt omdat mensen steeds meer ruimte gebruiken. Ook de vervuiling met ammoniak is slecht voor de soorten. Vooral in landbouwgebieden met veel vee teelt, zit veel te veel stikstof in de grond. Dat sijpelt door in het op pervlaktewater, waar de dieren van afhankelijk zijn. Willen wij de teloorgang van soor ten stoppen, dan moeten er veel LEEUWARDEN - De politie heeft de jacht op nep-miljonair Remon de B. geopend na toestemming van justitie. De man presenteerde zich in televisieprogramma Pauw Witteman als multimiljonair die een 150.000 euro kostende behan deling voor anorexia nervosa-pa- tiënte Saskia van Ruiten wilde be talen. De man is echter geen multi miljonair en kan de behandeling van de 32-jarige Van Ruiten dan ook niet betalen. duizend incidenten. Het meest kwam diefstal voor: 1464 keer (21 procent van het aantal meldin gen). Daarna kwamen vechtpartij en, vernielingen en ongevallen. Op scholen in kleine gemeenten komt pesten relatief veel voor. Ouders weten vaak niet wat hun kinderen hebben aangericht of wat hen is overkomen. Bij slechts 10 procent van de incidenten neemt de school contact op met de ouders. Dat staat haaks op wat ouders blijkens onderzoek willen. voor de eerste keer in een smart shop komen, krijgen na het ver toon van hun identiteitsbewijs een pasje met een datum er op. Te gelijkertijd krijgt de koper monde ling informatie en een stapel fol ders mee. Vanaf drie dagen na de datum op het pasje mag de koper tot aanschaf overgaan. Cohen komt met zijn voorstel na een paar ernstige paddogerelateer- de incidenten in Amsterdam. Ook rukten ambulances de laatste drie jaar steeds vaker uit voor onwel ge raakte paddogebruikers. Het zijn vooral jonge buitenlandse toeris ten die door het lint gaan of ziek worden na het eten van paddo's. Het is daarom ook veel meer een Amsterdams probleem dan een na tionaal probleem, aldus Cohen. De Vereniging Landelijk Overleg Smartshops staat achter de voor stellen van Cohen. „Het is een creatieve en intelligente oplossing van een probleem dat alleen in Amsterdam speelt." grotere gebieden worden be schermd dan nu het geval is, waar schuwt Van Egmond. Mensen moeten dus bereid zijn in de na tuur te investeren, maar onder de jongeren die net van school af zijn, zitten er veel die niets van de natuur afweten. Die stageplekken zijn een goed idee, zegt Van Eg mond. Hij geeft toe dat de leerlin gen die de school net achter zich hebben gelaten vaak weinig over de natuur hebben meegekregen. „Je kunt wel spreken van een verloren generatie. Maar beter ten halve gekeerd, dan ten hele ge dwaald." Verdachte bevestigt bekentenis voor rechter-commissaris. door Yolanda Sjoukes BREDA - De 41-jarige Amerikaan die zaterdag de 22-jarige student Thijs Geers met een bijl het hoofd in sloeg op station Roosendaal, wordt voor onderzoek opgeno men in het Pieter Baan Centrum in Utrecht. Hij is gisteren door de rechter-commissaris in bewaring gesteld. De Nationaal Coördinator Terroris mebestrijding beschouwt de moord vooralsnog niet als een ter roristische aanslag. Ook al was het motief van de dader een protest te gen de oorlog in Irak en de Neder landse steun daaraan. De Amerikaan heeft zijn de beken tenis die hij meteen bij de politie heeft afgelegd, voor de rech ter-commissaris bevestigd; zijn plan was om Nederlandse com mando's te doden uit protest te gen de oorlog in Irak. Zijn advo caat Peter Gremmen: „Hij is tegen het Amerikaanse leger en alle le gers in Europa die doden. Hij vindt het daarom legitiem een mi litair te doden.' De Amerikaan postte eerst vergeefs rondom de Roosendaalse commandokazerne, waar volgens een defensiewoord voerder niemand iets gemerkt heeft. Op het Roosendaalse NS-sta- tion trof de verdachte zaterdaga vond bijna doel. Gremmen: „Hij zag twee militairen maar toen hij zijn bijl uit zijn tas had gehaald en er een T-shirt om had gewikkeld, waren zij al weg. Hij raakte in pa niek en heeft daarna een willekeu rig iemand aangevallen." De ver dachte heeft verklaard te lijden on der jeugdtrauma's. Gremmen: „Hij zegt dat zijn stiefvader een voor keur had voor Hitier. 'Mein Kampf stond bij hem thuis in de kast. In die sfeer is hij volgens hem opgevoed. Hij zegt dat hij mishan deld werd en dat hij rond zijn ne gende en tiende jaar stemmen in zijn hoofd hoorde." Ook zou hij zijn stiefvader verdenken van moord op de jongere broer van hem, die volgens officiële lezing zelfmoord zou hebben gepleegd door zich met uitlaatgassen in een auto te vergiftigen. De verdachte heeft gediend in de Amerikaanse luchtmacht en heeft daar volgens familie ontslag geno men. Hij verblijft sinds 2002 in Ne derland. Arnesteinweg 27 Middelburg Tel. 01 18-629056 Het adres voor hardglazen deuren www.versluisenwilleboer.nl PETER Het m iett w /MET Die yVOMA/E WAT EK6 VOOE? je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4