Ziekenwagens vaak te laat Oude grenssteen opgegraven 'Bord geen reclame voor drugs' Losraken dieplader blijft raadsel op laatste zitting kantonrechter B pzc Woensdag 12 september 2007 25 Zeeuwse ambulances nu al boven de norm voor te late spoedritten. door Claudia Sondervan middelburg - De Zeeuwse ambu lances haalden vorig jaar in 10,8 procent van de spoedritten de maximale aanrijtijd niet van vijf tien minuten van 112-melding tot patiënt. Dat is net boven het lande lijk geaccepteerde maximum van tien procent overschrijdingen. Dat blijkt uit antwoorden van Gedepu teerde Staten (GS) op vragen van de CDA-fractie. A. Koppejan en P. de Miliano uitten hun zorgen over de bereikbaarheid van spoedzorg voor Walchenaren en Schou- wen-Duivelanders ingeval Zieken huis Zeeland de traumazorg en in tensieve zorg zou concentreren in Goes. Garanties dat de acute zorg in Zeeland 's zomers en 's winters voldoet aan de Wet Ambulance voorzieningen kunnen GS noch de Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland geven, stelt het dage lijks bestuur. Moeilijk bereikbare plaatsen, verkeersopstoppingen en de beschikbaarheid van ambulan ces noemt het college als belas tende factoren. In opdracht van het dagelijks bestuur van Zeeland onderzoekt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu of bij concentratie van spoedzorg de wet telijke norm nog gehaald wordt van 45 minuten, waarbinnen een patiënt na een noodmelding op een spoedeisende hulpafdeling moet zijn. In de praktijk duurt dat vaak langer, doordat patiënten ter plekke gestabiliseerd worden voor het vervoer. Als ambulancestand plaatsen niet veranderen bij con centratie van de spoedzorg in Goes leidt dat wel tot meer ver plaatsingen van ziekenwagens. Am bulances van de standplaats Stro- menweg in Middelburg zullen lan ger wegblijven van hun post door ritten naar Goes, waardoor ambu- NPI Als Walcherse ambulances steeds naar Goes moeten, zullen de overige ambulances in Noord en Midden-Zeeland vaker een groter gebied moeten bewaken. lances van elders vaker tijdelijk richting Walcheren moeten op schuiven om daar voldoende dek king te houden, verwacht het colle ge. De publieke onrust die is ont staan rond de fuserende ziekenhui zen in Midden-en Noord-Zeeland richt zich niet zozeer op de fusie zelf als wel op de inrichting van de zorg op de locaties, concluderen GS. De noodzaak tot die fusie ziet het dagelijks bestuur nog steeds. Bij de scepsis van de CDA'ers over de nieuwe toestemmingsaanvraag bij marktbewaker NMa verwijzen GS naar het smeekschrift dat de NMa vorig jaar uit Zeeland kreeg. Het devies van het vorige college, 'Centraal wat moet, decentraal wat kan', geldt nog steeds. axel - Aan de Catharinastraat tussen Axel en tuursteen was in de loop der jaren in de klei ge- inmiddels opgerichte werkgroep van Landschaps- Zaamslag is gisteren een oude grenssteen van de zakt. Naspeuring in oude archieven leerde grens- beheer Zeeland wisten de steen te localiseren Godshuizen Gent opgegraven en weer herplaatst, stenenkenner Piet Stuij dat er een steen aan de met een prikstok. „Zes keer prikken en we had- De paar honderd jaar oude gegraveerde zware na- Catharinastraat had gestaan. Vrijwilligers van de den hem", zegt Nico Heertjes, foto Peter Nicolai Verkeerswethouder van Terneuzen weerlegt kritiek op wegwijzers. terneuzen - De wegwijzers langs toegangswegen in Terneuzen naar de twee koffieshops in het cen trum van de stad zijn geen vorm van reclame. Dat stelt verkeerswet houder Co van Schaik. Hij snapt dat sommige mensen de borden zo interpreteren. Zo ook raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst): „Voor drugs mag toch geen recla me worden gemaakt? Dit is weder om een bewijs hoe krom het hele gedoogbeleid is." Van Schaik stelt dat de gemeente de regels keurig naleeft. „De ge meente heeft te maken met ver keersoverlast van bezoekers van de koffieshops. Met de bewegwijze ring hopen we dat terug te drin gen. Checkpoint is met tweedui zend bezoekers per dag één van de best draaiende winkels in Zeeuws- Vlaanderen. Naar Dow en Morres staan toch ook bordjes? Dat is om precies dezelfde reden." Trekkerbestuurder beboet wegens ongeluk in Zierikzee. ZIERIKZEE - Het losraken van een aanhanger, vorig jaar december op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee, zorgde voor commotie. De diep lader schoot naar de andere kant van de weg en botste tegen een personenauto. „De bestuurder is er met lichte ver wondingen nog goed vanaf geko men", vond kantonrechter A. Me- lens gisteren tijdens de laatste zit ting van het kantongerecht in Zie rikzee. Schouwen-Duiveland valt in het vervolg onder het kantonge recht in Middelburg. Er was verwarring over de vraag hoe de aanhanger is losgeraakt. Fo to's brachten geen helderheid. De bestuurder van de trekker kreeg gisteren 200 euro boete opgelegd, waarvan too voorwaardelijk. Langere parkeertijden tijdens filmfestival vlissingen - Speciaal voor ftlmfes- tivalgangers stelt de gemeente Vlis- singen haar parkeerkelder van de Fonteyne langer open tijdens Film by the Sea 2007. Bezoekers aan de stad kunnen er zondag parkeren tussen 9.00 's ochtends en 2.00 uur 's nachts. Maandag 17 september tot en met zaterdag 22 september kunnen ze er hun auto neerzetten tussen 7.30 en 2.00 uur en op de laatste festi valdag is de kelder geopend van 9.00 tot 24.00 uur. Het evenement vindt plaats in bioscoop Cinecity en drie grote tenten daar dichtbij. Vrouw raakt klem door auto zonder bestuuder middelburg - Een 35-jarige vrouw uit Boxtel is gisteren in Middel burg in de knel geraakt door een auto die niet werd bestuurd. Een 43-jarige vrouw uit Middelburg parkeerde rond 12.40 uur haar au to op het Damplein. Ze liep naar de parkeerautomaat om een kaart je te kopen, maar vergat haar wa gen op de handrem te zetten, waardoor deze achteruit reed. De vrouw uit Boxtel liep er net achter zodat de auto haar raakte en klem zette tegen de parkeerautomaat. Ze klaagde over pijn aan een knie. Gratis buitenfilms in Zeeuws-Vlaanderen terneuzen - De komende weken draaien in Koewacht en Terneu zen buitenfilms (aanvang 20.30 uur). De toegang is gratis. Morgen is de aftrap op het Theater plein in Terneuzen met Failure to Launch. Bij De Vlaschaard in Koe wacht is vrijdag Zwartboek te zien, donderdag 20 september draait daar Keeping Mum. Een dag later draait Zwartboek in buurthuis De Hoeve in Terneu zen. Zwartboek is vrijdag 28 sep tember nog eens te zien op het Terneuzense Theaterplein. Prominenten op de bres voor 45-plussers terneuzen - Zeeuws-Vlaamse pro minenten bellen morgenmiddag tussen 14.00 en 16.00 uur werkge vers of ze vacatures hebben. Het gaat speciaal om banen voor werk zoekende 45-plussers. Het Cen trum Werk en Inkomen, dat de belmiddag organiseert, kent name lijk veel werkzoekenden in deze doelgroep. Onder de prominenten zijn burgemeesters, wethouders en directeuren van grote bedrij ven. Het is de bedoeling dat zij ook werkgevers zullen bellen bin nen hun eigen netwerk. Automobiliste belandt in sloot langs dijk Goes goes - Een 22-jarige vrouw uit de gemeente Goes belandde maandag avond rond half twaalf met haar auto in de sloot langs de Kaaidijk in Goes. De automobiliste kwam al rijden door onbekende oorzaak in de berm terecht. Ze schrok daarvan en gaf toen een ruk aan het stuur. Door die manoeuvre kwam haar voertuig op de kop in een sloot tot stilstand. De vrouw bleef onge deerd en kon zelf uit haar auto ko men. Haar voertuig was echter ge heel vernield.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45