Zeeland Mevrouw, ga uw bril eens poetsen Uitbreiding bedrijven in Molenpolder Kunstwerk van Alma wordt uit school getakeld Melatomatine Forte: 3 halen 2 betalen! Lekker blijven slapen met Melatomatine Forte Drogisterij Kruiderij DE RODE PILAREN B pzc Woensdag 12 september 2007 23 Marktkooplieden proberen hun waar met leuzen te verkopen door Susan Docters goes - Een fluorescerend geel doekje vliegt over het marktplein. „Mevrouw, ga uw bril eens poet sen", roept Frenk Stoutjesdijk. De Rotterdammer verkoopt een mi- crovezelhandschoen, Fluffy, die echt alle vetvlekken de baas is. „Ra men, deuren en kunststofkozij nen. Viezigheid, vet en vuil gaan van uw ramen en deuren verdwij nen", rijmt hij. Met zijn leuzen trekt hij veel mensen naar zijn kraam. Een dame heeft eerder ken nis gemaakt met deze wonder handschoen. „Ik lap mijn ramen ermee. Ik heb nog nooit zulke schone ruiten gehad", zegt ze te gen haar buurvrouw. Het tweejaarlijkse standwerkers concours op de dinsdagmarkt in Goes is in volle gang. Marktkoop lieden proberen met een vlotte babbel of andere trucjes hun wa ren te slijten. Stoutjesdijk mag al me doen aan het Nederlands Kam pioenschap in Rotterdam eind de ze maand, maar andere deelne mers strijden voor een finale plaats. Vazen die niet kapot gaan, corrigerende hemdjes en groente snijders. De handigste snufjes wor den hier letterlijk aan de man ge bracht. De marktkooplieden gebruiken uit eenlopende technieken. „Ik heb geen geheim. Ik heb gewoon een goed product waar ik achter sta", zegt Manon Aarts uit Helmond. Ook Aarts is al gekwalificeerd voor het NK. Ze verkoopt corrigerende hemdjes. Een groepje oudere da mes kijkt kritisch toe hoe Aarts haar product demonstreert. „Maar nu hou je je buik in", zegt een da me. „Mevrouw, ik kan niet tove ren. Ik zeg niet dat je van maatje 44 naar 42 gaat", verklaart Aarts eerlijk. „Laat ik vooropstellen dat ik nooit win. Mijn product is minder spec taculair. Ik verkoop een stukje kwa liteit", zegt Ed Langeveld. De Goe- senaar verhandelt orthopedische gezondheidskussens. „Ik hoef ook niet te winnen. Als de dagomzet maar goed is." De charmante marktkoopman slijt zijn waar met spreuken als: „Dit kussen komt sneller terug dan menig vriend uit de kroeg." Je mag het kussen van hem uitproberen en een weekje naast hem slapen. „Maar," lacht hij, „er is een probleem. Ik heb een wachtrij van anderhalfjaar." Buurman Bertus de Regt zit al 54 jaar in het vak. Hij verkoopt een groentesnijder. Winnen vindt De Regt niet meer zo belangrijk. „Ik heb alles al gewonnen wat er te winnen valt." Winnaar van de dag is Julien Thijs. De Belg verkoopt tapijtreini ger. Met zes punten verschil ein digt hij boven Stoutjesdijk. Vol gens jurylid Willem Westveer stak hij ver boven de anderen uit. „Hij was erg spraakzaam, overtuigend en origineel." Yersekse ondernemingen zoeken extra ruimte. yerseke - De bedrijvigheid in de Molenpolder bij Yerseke mag wor den uitgebreid. Het college van B en W van Reimerswaal heeft daar gisteren mee ingestemd. Het verzoek om meer ruimte te scheppen voor bedrijven in de Mo lenpolder, aan de oostkant van Yer seke, komt van de firma Molenpol der BV van D. van der Jagt uit Yer seke. Hij heeft een handelsonder neming annex pallethandel aan de Grintweg in Yerseke. Van der Jagt kan op de locatie aan de Grintweg niet meer uitbreiden. Zijn oog is op een gedeelte van de Molenpol der gevallen. Volgens wethouder J. Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) heeft het col lege van B en W met het verzoek ingestemd, omdat het al van plan was was meer bedrijvigheid toe te staan in de Molenpolder. Sinke be nadrukt overigens dat het zeker niet de bedoeling is de hele Molen polder als bedrijfsterrein te bestem pelen. De uitbreiding omvat ruim twee hectare. Het al aan de rand van Molenpolder gevestigde jachtenbe- drijf Desto Yachting kampt met ruimtegebrek en heeft ook interes se getoond. De gemeenteraad van Reimersewaal moet nog over het collegebesluit beslissen. sint-maartensdijk - De wandschil dering van Peter Alma wordt in ok tober uit het voormalige Markie- zaat College in Sint-Maartensdijk gehesen. Artconservation neemt die taak op zich. Als het werk is weggehaald, gaat het voormalig schoolgebouw te gen de vlakte. „De voorbereidin gen zijn al in volle gang", zegt di recteur P. van Dale. Direct na het sluiten van de school brachten me dewerkers al een beschermlaag aan die bestaat uit een dun vlies laagje met daar overheen glasvezel behang. „Dit is uit voorzorg", zegt Van Dale. „We zijn bang dat vanda len in de tussentijd met de wand schildering gaan knoeien." Om het kunstwerk te verplaatsen brengt Artconservation op diverse plaatsen zware bouten aan. „Daar aan bevestigen we een ketting", zegt de directeur. „Voordat dat ge beurt, wordt eerst het dak er zorg vuldig afgehaald. Daarna verdwij nen de vlakbij gelegen muren." Het kunstwerk komt uiteindelijk in het nieuwe Haestinge terecht. Nü 180 tabletten van 53,85 VOOr 35,90! normale prijs 17,95 per stuk Populaire üaapformote mi tijdelijk extra voordelig! Marktkooplieden proberen met een vlotte babbel of andere trucjes hun waren te slijten. foto Mechteld Jansen www.derodepilaren.ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43