Dorp vraagt goede afwikkeling verkeer Zeeland Informatieborden vertellen geschiedenis Voortbestaan Kapelse jeugdsoos Trinnety in elk geval verzekerd Rookmelders vliegen deur uit 22 Woensdag 12 september 2007 PZCB Wethouder Piet de Putter onthult het informatiebord. foto Mechteld Jansen Gemeente wil Noord-Beveland promoten. door Susan Docters COLIJNSPLAAT - „Als je veel mooie dingen hebt, is het moeilijk om te bedenken hoe je die voor het voet licht brengt", opent wethouder Piet de Putter zijn speech. „Dan mag je je gelukkig prijzen als ge meente dat er iemand is die het verhaal met schitterende plaatjes vertelt." Naast hem, in de haven van Colijnsplaat, pronkt het zo juist onthulde bord met landschap pelijke informatie. „Dit is een plaats met ontzettend veel historie," vervolgt De Putter, „vandaar dat er nu een bord hier staat." Op Noord-Beveland zijn het afgelopen voorjaar 54 informa tieborden geplaatst. De gemeente wil samen met verenigingen en stichtingen Noord-Beveland pro moten. Stichting Verhalen in het Land is op dit moment bezig met het voor bereiden van fietsroutes voor het voorjaar van 2008. Onder begelei ding van een gids voeren de routes langs de informatieborden. Op dit moment is er één route uit gestippeld en zijn er twee gidsen werkzaam. „Dit hebben we als pi- lot gebruikt. Nu gaan we uitbrei den", zegt voorzitter Kees Schip pers. De stichting zoekt nog gid sen en fietsbegeleiders. „De gidsen zullen we deze winter werven via een oproep in de media, andere or ganisaties en persoonlijke benade ring." De stichting wil in het nieu we seizoen vijf nieuwe fietsroutes aanbieden. Tot eind deze maand wordt de vooralsnog enige fietsrou te gereden op woensdag tussen 13.30 uur en 16.30 uur. Opgeven kan bij VW Kamperland. In Noord-Beveland zijn 54 infor matieborden geplaatst. Ze staan langs routes van door stichting Verhalen in het Land. begeleide fietstochten. Vrees voor meer auto's in dorpskern na aanleg nieuw vakantiepark. door Rob Paardekam COLIJNSPLAAT - De meeste inwo ners van Colijnsplaat zien de 75 va kantiewoningen in het noordooste lijk deel van inlaag de Paardekuup graag komen. Wel willen ze dat de gemeente voor een goede verkeers afwikkeling zorgt. Dat bleek giste ren tijdens een informatieavond in het dorpshuis. Het plannetje voor de 75 vakantie huizen komt uit de koker van de Scaldis Development Kompagnie, dat spreekt over een vakantiedorp. Het krijgt de naam Ganuenta en moet er uit komen te zien als een echt Zeeuws dorp met onder meer arbeiderswoningen, boerenwonin gen en middenstandershuizen. Over het plan op zich vielen nau welijks kritische woorden. Wel uit ten sommige aanwezigen de vrees Speurtocht naar Peter Pan op Goese markt goes - Holiday on Ice houdt zater dag op de Grote Markt in Goes een speurtocht naar Peter Pan. Kin deren die al dan niet verkleed mee doen, maken kans op een gratis kaartje voor de Peter Pan-ijsshow vanaf 5 oktober in de Zeelandhal len in Goes. Zaterdag om 13.00 uur begint de speurtocht aan de hand van een geheime schatkaart. Ook zijn er allerlei spelletjes. Zie ver der: www.holidayonice.nl Kennis maken met vis en historie Colijnsplaat colijnsplaat - Kennis maken met de vismijn in Colijnsplaat en de tweeduizendjarige geschiedenis van het dorp. Het kan morgen tij dens een excursie in de visafslag vanaf 10.00 uur. Vanaf 15.00 uur is er ook een wandeling door het dorp, die bij het havenplateau bij het watersnoodmonument begint. De deelname kost tien euro, inclu sief hapje en drankje. dat het verkeer naar het park het dorp extra zal belasten. Zeker als camping Orisant, die ook in de in laag ligt, er straks ook nog eens en kele tientallen stacaravans bij gaat zetten. „Leg gewoon een nieuwe weg aan door de polder", sugge reerde een aanwezige. „Hup, dat is zo gebeurd." Zo simpel ligt het vol gens wethouder A. van der Maas echter niet. „Ik zou dat soms ook best willen, hoor. Dat je, hup, zo maar iets kan doen, maar in Neder land gaan aan dat soort dingen lan ge procedures vooraf De wethou der nodigde iedereen uit om zijn of haar suggesties voor een goede verkeersafwikkeling bij de gemeen te kenbaar te maken. Enkele aanwezigen gaven aan be zorgd te zijn over het feit dat de be- De inwoners van Colijnsplaat toonden zich gisteren positief over een vakantiedorp in de Paar dekuup. Wel willen ze een goede afwikkeling van het verkeer. Surfevenement King of the Kaloot bij Borssele borssele - Aan het Kaloot-strand bij Borssele is zaterdag 22 septem ber voor de zesde keer het surfeve nement King of the Kaloot. Voor wind- en kitesurfers zijn er wed strijden, clinics, een barbecue en een beachparty met live muziek van onder meer It takes two. Be zoekers kunnen meedoen aan proeflessen én de sfeer proeven van 'surf-beach lifestyle' onder de rook van Vlissingen-Oost. Bevelander spreekt en zingt in Krabbendijke krabbendijke - Zanger en spreker Wim Bevelander gaat zondag van af 9.30 uur voor in een jeugddienst in de gereformeerde kerk aan de Dorpsstraat in Krabbendijke. The ma is: Waar je schat is, daar zal ook je hart zijn! Bevelander is coach bij stichting De Hoop en treedt al jaren op. Hij is bekend om zijn pittige liedjes. De dienst is voor twaalf- tot vijftienjarigen. woners van het park straks in het dorp boodschappen zullen doen en hun auto in de vaak toch al overvolle straten parkeren. Een ambtenaar van de gemeente rea geerde daarop door te stellen dat het park er juist ook komt om de winkeliers wat meer omzet te ver schaffen en zo de leefbaarheid te vergroten. „En Colijnsplaat is nou eenmaal een toeristisch dorp." Die opmerking paste prima in het straatje van de plaatselijke winke lier Ko Kallewaard. „Van mij mo gen ze morgen beginnen", liet hij weten. „En als het moet wil ik ge rust tien fietsen met daarachter een karretje inzetten als er dan iets minder auto's komen." Er was nog wel even verwarring over de al dan niet permanente be woning van de huizen in het va kantiedorp. De ontwikkelaar gaf aan daar in de toekomst naar toe te willen, maar volgens Van der Maas is de gemeente niet van plan daar toestemming voor te geven. Televisietoren in Goes inzet van kunstproject goes - De Goese televisietoren die in december vijftig jaar in gebruik is, is de inzet van een kunstproject voor iedereen. Thema is 'ontvan j gen en zenden'. Het idee is ee I plat kunstwerk te maken in tekst en beeld, geïnspireerd op de tv-to- ren. Inleveren kan tot 10 novem ber bij boekhandel De Koperen Tuin. Van de inzendingen worden er 48 gekozen voor een expositie in de etalage van de boekhandel. Kapelle dubt nog over eigen jongerenwerker of aansluiting bij SMWO. door Harmen van der Werf KAPELLE - Het voortbestaan van jeugdsoos Trinnety aan het Groe ne Woud in Kapelle is verzekerd. Wethouder L. Kosten (SGP, wel zijn) deelde dit gisteravond mee in de Kapelse gemeenteraad, waarin de opheffing van Stichting Jeugd werk Kapelle per 1 januari 2008 ter sprake kwam. De gemeente Kapelle neemt de soos over óf de in Goes gevestigde welzijnsorganisatie SMWO doet dat, gaf Kosten aan voor welke keu ze de Kapelse politiek staat. Wat er ook gebeurt, de jeugdsoos blijft be staan. De vraag is ook of de gemeente Ka pelle een eigen jongerenwerker in dienst neemt ofwel voor het jonge renwerk aanklopt bij SMWO. Wet houder Kosten zag in allebei voor- en nadelen. Een eigen jongerenwerker kan vol gens hem 'wat goedkoper' zijn en is 'beter aan te sturen' vanuit de ge meente. „We zitten er dan boven op", aldus Kosten, „en het kan een voordeel zijn dat een eigen jonge renwerker de Kapelse jeugd beter kent." Het in huis halen van het jongeren werk van SMWO kan meer conti nuïteit bieden en professionaliteit. Kosten: „SMWO werkt tenslotte met een team van jongerenwer kers dat ook in Goes en Noord-Be veland zit." Hij gaat nog eens alles goed op een rijtje zetten, waarna het laatste woord waarschijnlijk in het najaar aan de Kapelse gemeen teraad is. Stichting Jeugdwerk Kapelle stopt, omdat het moeilijk is aan bestuurs leden te komen en SJK-jongeren- werker R. van den Boogaard dit jaar is vertrokken. De speel-o-the- ken vallen ook onder de SIK. Die in Kapelle heeft aangegeven zelf standig te willen doorgaan. De speel-otheek van Wemeldinge is nog niet zover. NaturaSana Praktijk voor complementaire gezondheidszorg Div. behandelmethodes, o.a. Hoge darmspoeling (colon hydrotherapie) Gezonde darmen zijn de basis voor een goede gezondheid Reinigingskuren Voedingsadvies Kijk op www.naturasana.nl of voor meer informatie neem contact op met Miranda Stobbelaar, tel. 0118-681300, Kerkstraat 6, Koudekerke. HEINKENSZAND - De actie in Borse- le om inwoners tegen een lage prijs rookmelders aan te bieden, ioopt als een trein. Sinds de actie in juni begon, heb ben zevenhonderd inwoners van Borsele een set rookmelders aange schaft. Vanwege dit succes wordt de campagne verlengd, tot 18 sep tember. De actieset bestaat uit twee rook melders a ro euro. De aanbieding is inclusief montage door een ge specialiseerd bedrijf. Ook kan er di rect een onderhoudscontract wor den afgesloten. Dat laatste gebeurt trouwens niet zonder reden. Het komt in de praktijk namelijk nogal eens voor dat rookmelders kapot gaan en niemand er meer naar om kijkt. ^tMereltje Vingino Salty Dog Noppies Barbara Farber Esprit Name-it etc. KINDERBOETIEK Dorpsstraat 60 - Heinkenszand

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 42