Zeeland 'Jeugd sneller en gericht helpen' PZCI21 BEVELANDEN-THOLEN f 29 De Poel dagje zonder auto's mmfflËMrnmwsm-m Klankkast Nieuwe verkeersader voor Goes-Zuid Weg Kamperland dicht Proef met elastische dijkversterking Tijdelijke concerthal voor filmfestival Woensdag 12 september 2007Tip? redgoes@pzc.nl Borsele maakt werk van Centrum voor Jeugd en Gezin. door Harmen van der Werf heinkenszand - Vóór alles voorko men dat de Jeugdzorg eraan te pas moet komen, als zich bij kinderen en jongeren of in gezinnen proble men voordoen met de opvoeding. Dat doel staat de gemeente Börse le voor ogen met de oprichting van een Centrum voor jeugd en Gezien. „Het is natuurlijk goed dat er een Jeugdzorg is", merkt wethouder M. Vermue-Vermue (CDA, wel zijn) op, „maar je kunt beter voor komen dat problemen zo uit de hand lopen, dat de Jeugdzorg actie moet ondernemen. Het beste is er op tijd bij te zijn, zodat er iets kan worden gedaan voordat het met jongeren of in gezinnen te ver uit de hand loopt." De Borselse gemeenteraad stemde onlangs in met de oprichting van een Centrum voor Jeugd en Ge zin. De gemeente Borsele loopt voorop op de Bevelanden. De pro vincie ondersteunt drie proefpro jecten met dergelijke centra. Mid delburg, Schouwen-Duiveland en de drie Zeeuws-Vlaamse gemeen ten waren de gelukkige. De ge meente Middelburg kiest voor een wijkgerichte aanpak. Schouwen- Duiveland zoekt het als platte landsgemeente - vergelijkbaar met Borsele - bij een samenhangende aanpak. „Wij hadden natuurlijk ook graag meegedaan aan zo'n proefproject", geeft wethouder Vermue-Vermue Vroeg opvoedingsproblemen sig naleren, is één van de hoofddoe len van het Centrum voor Jeugd en Gezin, zodat erger kan wor den voorkomen. aan, „maar nu dat niet zo is, hoe ven we nog niet af te wachten. Wij beginnen alvast en kunnen la ter van de resultaten van die proef projecten leren." Op het gebied van opvoedingson dersteuning, het signaleren van problemen, is al veel geregeld. Zo zijn er voor leerlingen in het basis onderwijs consultatieteams. Daar in zitten onder anderen een jeug- darts van de gezondheidsdienst ggd, een vertegenwoordiger van het maatschappelijk werk en inter ne begeleiders van scholen. Elke gemeente moet ook een leerplicht ambtenaar hebben. Het nieuwe Centrum voor Jeugd en Gezin moet binnen de bestaan de structuren functioneren, als een spin in het web, waar alle lijn tjes samenkomen en waardoor probleemgevallen vroegtijdig wor den gesignaleerd. Het is volgens wethouder Vermue-Vermue zeker niet de bedoeling weer een instan tie erbij te krijgen in de jeugdhulp verlening, dus meer papierwerk. Het Centrum voor Jeugd en Gezin moet laagdrempelig zijn en direct doorverwijzen naar de juiste in stantie die gericht kan helpen. De jongerenraad Borsele wordt er ook bij betrokken. goes - Wat tot nu toe nooit is ge lukt, gebeurt zondagmiddag in het kader van de landelijke autovrije dag: enkele polderwegen door De Poel tussen Goes en Heinkens- zand gaan dicht voor auto's. Voor fietsers en wandelaars zijn er dan allerlei activiteiten. Het zal vooral in en om het Poel- bos te doen zijn, tussen 13.00 en 17.00 uur. Op de Sinoutskerkseweg in het Poelbos, richting Heinkens- zand, komt een tent. Dat is het startpunt voor een fietstocht door de Zak van Zuid-Beveland, langs natuurgebied Zwaakse Weel bij Kwadendamme en de schaapskooi bij Heinkenszand. Kinderen kun nen onder leiding van een natuur- gids de geheimen van het Poelbos ontdekken. De werkgroep autovrije dag Goes, de initiatiefnemer, houdt ook een debat over sluipverkeer in de Poel. Maatregelen daartegen, zoals obsta kels in polderwegen, zijn beproefd en faliekant mislukt. Voor de vei ligheid komt er waarschijnlijk een fietspad. Jan Koeman van de werk groep: „Dat is een overwinning voor de auto, want die krijgt dan vrij baan." De discussie 'Haal de auto uit de Zak' is van 13.00 tot 14.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Jeugdherbergen staan alweer een aantal jaren open voor alle leef tijden. Handig, als je niet al te veel geld wilt uitgeven voor een overnachting. En wat aanspraak in den vreemde kan geen kwaad. Dat dachten we ook, afgelopen zomer in een jeugdherberg in Keulen. Twee bedden bleven tot tien uur 's avonds zelfs leeg. Dat bood perspectief tot er hoorbaar een sleutel in het sleutelgat werd gestoken. Een naar zweet ruiken de, dikke Duitser stapte binnen. De vriendelijkheid zelve, dat viel mee. Tot hij ging slapen. Hij snurkte en zijn lijf werkte als een klankkast, 's Ochtends vroeg zijn we stilletjes weggeslopen. De reus mocht eens wakker worden. GOES - Het verkeer in Goes-Zuid krijgt vanaf be gin volgend jaar meer lucht met de aanleg van de verlengde Nansenbaan, vanaf ruwweg de rotonde bij McDonald's tot aan de 's-Gravenpolderseweg. Voor de nieuwe randweg is inmiddels al heel wat grond verzet bij de 's-Gravenpolderseweg, tussen fruithandel De Fruithoek en rijksweg A58. De ge meente Goes laat eerst deze kruising aanleggen. Voor fietsers geeft dit wat overlast. Het fietspad langs de 's-Gravenpolderseweg is aan de kant van de nieuwe Nansenbaan, afgesloten. Bij het ziekenhuis moeten fietsers uit Goes richting 's- Gravenpolder oversteken en even verderop weer. Het werk aan de aansluiting duurt tot in novem ber. De verlengde Nansenbaan die de 's-Graven polderseweg, Fruitlaan en Anthony Fokkerstraat moet ontlasten, is het eerste kwartaal van 2008 klaar. Ijs en weder dienende, foto Mechteld Jansen Aanleg doorgroeitegels moet de kans op ongelukken verkleinen. kamperland - De provincie maakt de doorgaande weg tussen Kam perland en de aansluiting op de Dammenroute bij de Banjaard ver keersveiliger. In de bermen direct langs de weg - onderdeel van de Oost-Westweg dwars over Noord-Beveland - komen door groeitegels. Als een automobilist dan even van de weg af raakt, blijft die toch op verharding rij den. Dat geeft een minder grote schrikreactie, waardoor de kans op een ongeluk daalt. Het werk aan de Oost-Westweg tussen Kamper land en de Dammenroute (N57) wordt vanaf morgen tot en met dinsdag 18 september uitgevoerd. Buiten normale werktijden en ook in het weekeinde is het weggedeel te open. Het aanbrengen van door groeitegels is 'in' bij de provincie. Tal van provinciale wegen zijn er vorig jaar en dit najaar van voor zien. Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller' Bel 0800-0231231.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41