Absdale tegen plan Tragel Spelen in wijk Othene Vragen over aanpak veiligheid Westkade Polderklei geeft oude grenssteen prijs Z PZC Woensdag 12 september 2007 25 99 procent van buurt weert gehandicapten met seksstoornis. door Harold de Puysseleijr HULST - Tegen het voornemen om op het Groot Eiland bij Hulst een woonvorm voor verstandelijk ge handicapten met een seksuele stoornis te bouwen, bestaat in de directe omgeving breed verzet. Dat zegt woordvoerder Gerard de Rechter van de actievoerders over de vestiging van de woonvorm van de zorgstichtingen Tragel en Het Gors. Bewoners van Absdale maakten eerder bezwaar tegen de vestiging van die woonvorm aan de Platten- dijk in dat buurtschap. Ook aan het Groot Eiland zien omwonen den het initiatief van Tragel niet zitten, omdat het te dicht in de buurt van hun huizen is. Protesterende inwoners van Absda le hebben inmiddels een handteke ningenactie gehouden. Dat heeft 135 handtekeningen opgeleverd. Volgens de actievoerders is 99 pro cent van de direct omwonenden tegen de bouw van de woning voor de verstandelijk gehandicap ten met zogeheten grensoverschrij dend seksueel gedrag. De actiegroep uit Absdale en om geving wacht nog even af hoe de zaken zich verder ontwikkelen al vorens de handtekeningen offici eel aan te bieden aan het gemeen tebestuur. Ook overweegt het co mité spreektijd aan te vragen in de gemeenteraadsvergadering die donderdag 20 september plaats vindt De gemeenteraad wordt in die ver gadering gevraagd een voorberei- dingsbesluit te nemen om de be stemming van het gebied aan het Groot Eiland te wijzigen van land bouw in natuur. Hoewel dat for meel gezien los staat van het initia tief van de zorgstichtingen, willen de actievoerders toch graag hun te- Actievoerders uit Absdale zien de geplande woonvorm aan het Groot Eiland voor verstandelijk gehandicapten met een seksuele stoornis totaal niet zitten. gengeluid nog een keer laten ho ren. „De gemeente wil geen medewer king verlenen aan het initiatief van een kleine ondernemer voor de bouw van twee schuren voor zijn wijngaard in Kuitaart omdat het niet past in het polderland schap. En dan zou zo'n woonvorm op het Groot Eiland wel passen? Wij vinden dat meten met twee maten door de gemeente", rea geert De Rechter. De directie van Stichting Tragel verwacht in de loop van deze maand duidelijkheid te kunnen ge ven over de locatie. Daarover moet nog nader overleg worden gevoerd met de gemeente, de provincie en de eigenaar van het Groot Eiland. door Eugène Verstraeten AXEL - Aan de Catharinastraat tussen Axel en Zaamslag is gisteren een oude grenssteen van de Godshuizen Gent opgegraven en weer her plaatst. De paar honderd jaar oude gegraveerde zware natuursteen was in de loop der jaren in de klei gezakt. Naspeuring in oude archieven leerde grensstenenkenner Piet Stuij dat er een steen aan de Catharinastraat had gestaan. Vrij willigers van de inmiddels opgerichte werk groep van Landschapsbeheer Zeeland wisten de steen te localiseren met een prikstok. „Zes keer prikken en we hadden hem", zegt Nico Heertjes (rechts), die gisteren samen met Mau rice Kindt (links) de steen blootlegde. Met be hulp van een kraan werd de steen op een zich- baar plekje twee meter in de wegberm ge plaatst. De bovenkant van de steen is zwaar be schadigd door messen van grasmaaiers, maar de inscriptie is nog goeddeels te lezen. In de omgeving van de Catharinastraat zijn nu twaalf oude grensstenen in kaart gebracht en volgens Kindt en Heertjes liggen er waarschijn lijk nog meer. Een toevallige voorbijganger kon het tweetal gisteren alvast een tip geven over de locatie van één exemplaar. Stuij heeft de afgelopen tien jaar zo'n 80 grens stenen gelocaliseerd. De werkgroep die zijn werk heeft overgenomen, heeft de laatste maan den ook nog drie explaren ontdekt, na het speuren in oude archieven. De werkgroep kan nog wel wat vrijwilligers gebruiken. foto Peter Nicolai Behalve toestellen krijgt Terneuzen misschien ook een speelkooi. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente heeft de geplande speelvoorzieningen voor de jeugd in de wijk Othene gerealiseerd. Daarmee wordt raads lid Giel van Boom (TOP/Gemeen- tebelangen) op zijn wenken be diend. Die had immers om snelle aanleg van speelmogelijkheden ge vraagd. Van Boom pleit voor apar te voorzieningen voor kleinere en grotere kinderen, omdat bijvoor beeld in een normale speelkooi de kleine kinderen niet aan de beur komen. Over de aanleg van een speelkooi wordt volgens B en W pas in een later stadium gespro ken. Voorlopig wordt gedacht aan een locatie bij de nieuw te bou wen basisschool in de wijk. Om dat deze voorziening niet is meege nomen in het stedenbouwkundig plan of het basisinrichtingsplan van de wijk, moet dit nog voorge legd worden aan de bewoners. PvdA-raadslid wil ook veiliger aansluiting Westkade Stationsstraat. door Eugène Verstraeten SAS VAN GENT- Raadslid Wim ten Hoor (PvdA) wil weten hoe het zit met de maatregelen die de ge meente Terneuzen zou nemen om de verkeerssituatie op de Westka de in Sas van Gent veiliger te ma ken. Ten Hoor vraagt burgemees ter en wethouders ook om de aan sluiting Westkade-Stationsstraat ter hoogte van café de Rijnvaart veiliger te maken voor oversteken de voetgangers en fietsers. De ver keersveiligheid van de Westkade is al jaren een doorn in het oog van bewoners en ondernemers in Sas van Gent. Niet alleen wordt er te hard gereden, maar ook het druk ke vrachtverkeer baart zorgen. Gemeente waarschuwt Malpertuus in Clinge CLINGE - Gemeenschapscentrum Malpertuus in Clinge heeft van de gemeente Hulst een schriftelijke waarschuwing gekregen voor over treding van de voorschriften die gelden om oneerlijke concurrentie ten opzichte van de reguliere hore ca te voorkomen. Stichting Bureau Eerlijke Mede dinging (BEM) wees de gemeente erop dat in het Clingse dorpshuis twee feesten hadden plaatsgevon den die in strijd waren met de aan Malpertuus verleende drank- en horecavergunning. Daarop onder nam de gemeente actie. Deelnemers gezocht voor minimadebat HULST - De gemeente houdt sa men met de Cliëntenraad Sociale Zekerheid in Hulst op donderdag 11 oktober een minimaconferentie. De bedoeling is om met de deelne mers discussiegroepjes te vormen waarin allerlei aspecten van het minimabeleid aan de orde komen. Er is nog een aantal plaatsen be schikbaar voor cliënten. Aanmel den kan tot 25 september bij J. van Damme van de gemeente op 0114-389331 of via de Cliëntenraad Sociale Zekerheid Hulst via num mer 0114-389323. Seniorenraad Hulst is weer compleet HULST - De samenstelling van de Seniorenraad in de gemeente Hulst is weer compleet. In deze raad zitten vertegenwoordigers van de verschillende ouderenbon den. Penningmeester J. d'Haens, die na mens de ouderenbond ANBO in de Seniorenraad zat, stapte dit voorjaar om onduidelijke redenen op uit de raad. Eerder dit jaar na men A. Martens (voorzitter) en J. Meerschaert uit Hulst de plaatsen van respectievelijk J. Stolte en F. Moubis in. Steenstraat in Hulst tijdelijk afgesloten HULST - De Steenstraat in Hulst is dinsdag 25 september tijdelijk afge sloten voor het verkeer. De afsluiting is noodzakelijk door onderhoud aan het dak van het streekmuseum aan die straat. Het verkeer wordt ter plaatse omge leid. Mensen die in de Steenstraat wo nen worden door de gemeente ver zocht hun afvalcontainer voor de ze ene dag buiten het gebied van de afsluiting te plaatsen, zodat de ophaaldienst de container kan le gen. De Nachtuul'n ruimen carnavalspoppen op AARDENBURG - De Aardenburgse carnavalsvereniging De Nacht uul'n ruimt komende zaterdag een flink aantal carnavalspoppen op. De club heeft de afgelopen jaren vele poppen (groot, klein, dik en dun) op haar wagens meege troond. Vanwege plaatsgebrek in de bouwschuur moeten er nu een aantal weg. TWee maanden voor de elfde van de elfde kunnen ande re wagenbouwers er hun voordeel mee doen. Zaterdag 15 september zijn de poppen in de schuur, Ha ven 70, te bezichtigen en te koop.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39